„Izrael nie przestrzega praw człowieka!” 140 artystów wzywa do bojkotu finału Eurowizji w Izraelu

Netta - żydowska wokalistka, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie Eurowizja 2018
2
SKLEP-WPRAWO.PL

Dopóki Palestyńczycy nie będą mogli cieszyć się wolnością, sprawiedliwością i równymi prawami, dopóty nie powinno robić się interesów z państwem, które odmawia im podstawowych praw – głosi apel 140 muzyków, aktorów i pisarzy, wzywający do bojkotu Konkursu Piosenki Eurowizji, którego finał ma się odbyć w przyszłym roku na terenie okupowanej Palestyny.

Tegoroczny finał Eurowizji zwyciężyła izraelska wokalistka Netta, a jak wskazuje regulamin, zwycięzca festiwalu wywalcza prawo do organizacji finału konkursu w kraju, który reprezentuje.

Wśród 140 artystów, którzy nie godzą się na finał Eurowizji w Izraelu są artyści z aż 17 krajów, wśród których niestety brakuje Polski. Pochodzą z Australii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Islandii, Irlandii, Izraela, Kanady, Włoch, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wśród sygnatariuszy jest L-FRESH the Lion, raper będący jurorem narodowym Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Artyści wzywają do zignorowania imprezy jeśli ta, mimo ogromnego sprzeciwu na całym świecie, odbyłaby się na terenie okupowanej Palestyny.

Izrael powinien całkowicie odwołać organizację konkursu i przenieść go do innego kraju, który lepiej przestrzega praw człowieka. Niesprawiedliwość dzieli, podczas gdy dążenie do godności i praw człowieka łączyczytamy w liście.

Reakcja artystów, którzy mówią stanowcze nie Izraelowi, którego władze i wojska przeprowadzają ludobójstwo na Palestyńczykach, na szczęście nie jest pojedyncza. Kilka dni przed startem tegorocznego mundialu, występ w meczu towarzyskim w swojej reprezentacji z piłkarzami z Izraela, zbojkotował Leo Messi, za co na piłkarza wylano wiadro pomyj. Zagraniczne koncerny medialne, próbowały przekonać opinię publiczną, że reakcja Leo Messiego nie jest bojkotem meczu z Izraelem, ale piłkarz zastraszony przez Arabów, podjął decyzję z obawy o życie swoje i swoich najbliższych. Ponadto w czerwcu bieżącego roku, Rada Miejska Walencji (Hiszpania) wezwała do bojkotu „przestępczego Izraela”, a kilka miesięcy wcześniej aktorka o żydowskich korzeniach Natalie Portman, odmówiła odebrania „żydowskiego Nobla” i uczestnictwa w gali.

Źródło cytatów i informacji: The Guardian

Przeczytaj także:

Izrael zbombarduje Palestyńczyków w Strefie Gazy. Żydzi ustawiają się w kolejce po piwo i popcorn!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ania mówi

    Czyli widać w czyich szponach jest tzw polska piosenka, tzw polska kultura, tzw polska sztuka, tzw polska nauka, tzw polska polityka, tzw polska edukacja, tzw polskie media itd itp.

  2. Robert mówi

    Jest jeden Bóg,jest jeden Żyd prawdziwie swojski.Nazywa się prof.Noam Chomsky,choć ma papiery amerykańskie,serducho czysto cygańskie,dzieli się wszystkim co śmierdzi.Jak donosi Rzeczpospolita,w dziale Polityka,,to Izrael miesza się w politykę USA.Jego zdaniem,,bezczelne mieszanie w polityce USA w sposób,który ma znacznie większy ciężar niż wszelkie próby podejmowane przez Rosję(ingerencją w wybory),zależy od diaspory,nie od prezydenta.Taki Benjamin izraelski,w 2015 w sposób przyjacielski przemówił do Kongresu olewając Obamy,żeby przyparli Iran do ściany i przyparli zmieniając próbę podpisania porozumienia nuklearnego przez prezydenta czarnego o stoosiemdziesiąt stopni.Przyjechał,nie informował prezydentury,wsadził politykę chamerykańską do dziury,czarnej,uroczystej dzięki sprawie oczywistej,nikt nie przebije izraelskiej agentury…Bóg tak chce

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.