Islamski półksiężyc na świątecznych grafikach warszawskiego ratusza. Czerwone demony zapraszają do kolędowania

bożonarodzeniowa grafika warszawskiego ratusza/ fot. Facebook
11

Wejdź na profil miasta na Facebooku i odczaruj z nami Święta Bożego Narodzenia! W ramach wydarzenia Warszawa na Święta na profilu Miasta Stołecznego Warszawy na Facebooku odbędą się warsztaty, konkursy i wydarzenia z zakresu świątecznego gotowania, ozdabiania domu i pieczenia pierniczków, w których udział będzie mógł wziąć każdy warszawiak, niezależnie od wieku! W konkursach będzie można wygrać choinki oraz przygotowane na tę okazje świąteczne plakaty. (…) Zaprosimy także do Świątecznego Kolędowania, w którym zachęcamy warszawiaków do przesyłania nagrań z domowego kolędowania – informuje warszawski ratusz.

Ratusz przygotował też świąteczne grafiki, ale trudno nazwać je bożonarodzeniowymi. Znajduje się na nich islamski półksiężyc, a grafika zapraszająca do wspólnego kolędowania to postacie o czerwonych twarzach bez oczu, ust i nosa. Ludzie, czy demony? To „wspólne kolędowanie” ma odbywać się do 15 grudnia. Do tego czasu należy nadesłać nagranie z kolędą „Wśród nocnej ciszy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytana o islamski półksiężyc rzecznik ratusza Karolina Gałecka stwierdziła, że „każdy widzi to, co chce widzieć”, a „Warszawa jako stolica jest przede wszystkim miastem tolerancyjnym”. – W Warszawie oprócz katolików żyją osoby o różny pochodzeniu, wyznaniu, wierze, poglądach – powiedziała rzecznik i wyjaśniła, że świąteczne grafiki przygotowane przez ratusz zapraszają wszystkich do wspólnego celebrowania.

– Motywem przewodnim ma być wspólnotowość. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien łączyć, a nie dzielić – bez względu na różnice, które są pomiędzy nami. Taki jest wydźwięk grafik. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie rozumie tak naprawdę świąt Bożego Narodzenia – powiedziała Gałecka.

Źródło informacji: um.warszawa.pl, Facebook

Zobacz też:

J. Matysiak z USA: Pucz przeciwko republice…

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Artamator mówi

  To nie przypadek ale skoordynowana, konsekwenta i prymitywna akcja godząca w nasze podstawowe wartości, których niszczenia już nie dostrzegamy ani nie czujemy potrzeby bronić… Tak zostaliśmy zaorani…Na marginesie . Proszę zobaczyć jak wygląda grafika samej warszawskiej Syrenki.. To nie jest syrenka a po prostu rozdeptany, ochydny owad….

 2. Republikanin mówi

  I potem nie ma się co dziwić, że nasz Kraj nawiedzają plagi. Sami sobie – jako ogół społeczeństwa – ściągamy zło. Bez Boga, bez symboli świętych, za to z symboliką wrogów Chrześcijaństwa.

 3. hi-fi mówi

  Skoro Polacy katolicy,po wyjciu z kosciola ida i glosuja na Trzaskowskiego,po wezwaniu przez Wilka z Konderedracji,to nie ma sie czemu dziwic. Chyba ze z glupoty tych co go posluchali.

  1. Jaca mówi

   Niekoniecznie po namowach Wilka, znam wielu tzw katolików i nawet praktykujących, którzy od dawna głosują na lewactwo. Tacy to postępowi katolicy. Dlatego jest jak widzimy.

 4. W K mówi

  To są prymitywy, więc zachowują się tak, jak prymitywy.

 5. Marcin Malik mówi

  UWAGA! Byłem na Oxford Street w Londynie. Widziałem światła i ozdoby ale nie widziałem żadnych dekoracji Bożonarodzeniowych. Widziałem za to mnóstwo Arabów robiących zakupy oraz słyszałem głośną muzykę arabską.

  Rzecz w tym, że Arabowie z bogatych krajów półwyspu mają wiele luksusowych sklepów w centrum oraz najdroższe nieruchomości w centrum Londynu za miliony funtów. Natomiast angielska, irlandzka i polska biedota wynajmuje mieszkania i jest na zasiłkach lub ma ciasne klitki daleko od centrum.

  Chcecie zorganizować prawdziwe Święta Bożego Narodzenia w Londynie? Anglia jest na sprzedaż, więc jesli macie wicej pieniędzy niż rodzina królewska Omanu, Bahrajnu czy Arabii Saudyjskiej, to napiszcie to Johnsona.

  1. Jaca mówi

   Niekoniecznie po namowach Wilka, znam wielu tzw katolików i nawet praktykujących, którzy od dawna głosują na lewactwo. Tacy to postępowi katolicy. Dlatego jest jak widzimy.

 6. Historyk mówi

  Już widzę minę dzieci , jak zobaczą Św. Mikołaja z kagańcem na twarzy?

 7. esta mówi

  Ciekawe ilu muzułmanów będzie uczestniczyć w kolędowaniu? nikt. hahaha

 8. Klaus schweineab mówi

  Grafiki w klimacie socrealizmu. Przywołują klimaty z lat 1945-55. Nie ma uśmiechniętych twarzy. Jest ponuro i siermiężnie, tak na miarę umysłów urzędników z ratusza. Jeśli to jest kierowane do nich i ich rodzin, to ok, inaczej porażka. Na szczęście normalnie ludzie są odporni na takie siermiężne próby programowania ludzi i zlewają te zgraję dzikusów ciepłym moczem.

  1. MACIEJ mówi

   Trafna uwaga.
   Wyjątkowo ponure kartki.
   Mam ich bardzo głęboko gdzieś!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.