Iran wstrzymał wydawanie wiz dla Polaków w reakcji na antyirańską konferencję w Warszawie

flaga Iranu/ fot. pixabay.com
4

– Iran wstrzymał wydawanie wiz dla Polaków. To reakcja Teheranu na decyzję o organizacji przez USA i Polskę międzynarodowego szczytu na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Nie wiadomo na jak długo, nie ma też oficjalnego stanowiska MSZ RP, ani irańskiego resortu. Sytuacja dotyczy wiz turystycznych wydawanych przez Ambasadę Iranu w PL, ale podobnie może być z wizami lotniskowymi wydawanymi w Iranie. Informacje potwierdzili pracownicy irańskiej ambasady – poinformował na Twitterze reporter Radia Zet Marcin Sztykiel.

To kolejna reperkusja antyirańskiego szczytu ministerialnego organizowanego w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Trzy dni temu Ministerstwo Kultury Iranu podjęło decyzję o odwołaniu Tygodnia Filmu Polskiego. Irańscy dyplomaci zażądali też wyjaśnień od polskiej ambasady i przekazali oficjalny protest przeciwko współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi przy – jak napisano – organizacji anty-irańskiego spotkania.

Przypomnienie dla gospodarza i uczestników konferencji: obecni na poprzednim amerykańskim show antirańskim są martwi, upokorzeni lub zmarginalizowani. A Iran jest dziś silniejszy niż kiedykolwiek. Polski rząd nie zdoła zmyć z siebie hańby: Iran ratował Polaków w czasie II WŚ, a dziś Polska gości rozpaczliwy antyirański cyrk”- napisał 11 stycznia na Twitterze Javad Zarif, szef irańskiego MSZ.

Źródło informacji i cytatów: twitter, tvp.info

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: „Antysemickie” plastusie i antyirańska hucpa w Warszawie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Co różnica hańba dla Polaków!

 2. brudzi mówi

  Pis lubi wazeliniarstwo i wlazi usa w tylek.A jak widzę teraz Brudzińskiego który udaje groznego psa to niedobrze mi się robi ze taka miernota szefuje ministerstwem

 3. Pawel mówi

  Przepraszaliśmy Węgry za PO, teraz przepraszamy Iran za PiS…

 4. syd mówi

  Pięknie, kurwa, pięknie! Dobry piesek.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.