Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. Manifestacja antyrządowa w Teheranie

szczątki ukraińskiego samolotu zestrzelonego w Iranie/ fot. Twitter
2

W sobotę (11.01.2020) Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego, który w środę nad ranem rozbił się po starcie z lotniska w Teheranie. Dowódca sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej Iranu Amir Ali Hadżizadeh poinformował, że do zestrzelenia samolotu doszło przez pomyłkę. System obrony powietrznej Iranu uznał ukraiński samolot za pocisk manewrujący, a operator miał 10 sekund na podjęcie decyzji o odpaleniu rakiety. Niestety, podjął decyzję, która kosztowała życie 176 osób. Hadżizadeh powiedział, że na wieść o zestrzeleniu samolotu pomyślał, że „chciałby umrzeć i nie być świadkiem takiego wypadku”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To smutny dzień. Ze wstępnych ustaleń wewnętrznego śledztwa wynika, że błąd ludzki w kryzysowym momencie, spowodowanym przez amerykańskie awanturnictwo, doprowadził do katastrofy. Wielki żal, przeprosiny i kondolencje dla naszego narodu, dla rodzin wszystkich ofiar i dla narodów dotkniętych [tą tragedią]  – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif.

W Teheranie odbyła się antyrządowa manifestacja. Jej uczestnicy domagali się ustąpienia rządu oraz wznosili okrzyki: „Chamenei – morderco!”, „Śmierć kłamcom!”,  „Wstydźcie się!”. Policja rozgoniła tłum gazem łzawiącym.

Źródło informacji: wp.pl, Twitter

Zobacz też:

Katastrofa ukraińskiego samolotu: Kanada oraz Wielka Brytania podejrzewają Iran o zestrzelenie maszyny

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Samoloty latają i spadają,czasem znikają,mówią że to trójkąt bermudzki,albo reżim nieludzki jak w Wietnamie,zmuszając niosących demokrację na ciągłe pikowanie ku ziemi.Odszedł Malezyjczyk do innego wymiaru,uczynił Tesla w 43 USS Eldridge, w porcie Filadelfia niewidzialnym dla radarów.Wszędzie mgła,jak pod Smoleńskiem,gęsta zasłona wisi,prawdę szczelnie zakrawa.Jedynie Iran się przyznaje,że strzela do samolotów,kiedy usrael demokrację podrywa do lotu,robiąc z mądrzejszych od siebie,,wolnych,,idiotów

  1. Felek mówi

   Wietnam,Smoleńsk.
   Wspomnij też o swoich kuzynach znad Renu jak bombardowali Warszawę w 1939 roku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.