Interpelacja posła Winnickiego ws. proimigracyjnej deklaracji podpisanej przez polski rząd

Robert Winnicki/fot. twitter
10

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki złożył interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie podpisanej przez polski rząd proimigracyjnej Deklaracji z Marakeszu. Winnicki wskazuje, że podpisania deklaracji odmówiły Węgry określając ten dokument jako „ekstremalnie proimigracyjny” i sprzeczny z interesem Węgier. Winnicki wskazuje też, że ogólnopolskie media nie poinformowały opinii publicznej  o podpisaniu deklaracji przez polski rząd.

Poniżej pełna treść interpelacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szanowny Panie Premierze, podczas spotkania 2 maja 2018 roku, w Marrakeszu, Pański rząd podpisał w imieniu Polski Marrakesh Political Declaration – Deklarację z Marrakeszu. Dokument ma charakter radykalnie proimigracyjny, przede wszystkim pod kątem napływu ludności z Afryki.

Jak dowiadujemy się z mediów: „Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać.

W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym.

Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry.

Deklaracja zobowiązuje Polskę do realizacji określonych w niej celów i założeń. O jej podpisaniu nie powiadomiły żadne ogólnopolskie media, tym samym nie informując opinii publicznej, że taki dokument przez polski rząd został podpisany.

Z powodu braku publicznego oświadczenia stanowiska przedstawicieli rządu prosiłbym o odpowiedź na poniższe pytania:

 1. Dlaczego Pański rząd podpisał powyższy dokument?
 2. Czy rząd akceptuje całą treść deklaracji i nie ma żadnych zastrzeżeń co do przedmiotu ani treści dokumentu?
 3. Czy rząd, zgodnie z założeniami Deklaracji, popiera imigrację z Afryki do Polski ?
 4. Czy uważa Pan, że imigracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu?
 5. W jaki sposób rząd ma zamiar wdrażać założenia Deklaracji z Marrakeszu?
 6. Jakie będą koszty realizacji Deklaracji z Marrakeszu do 2020 r.?

Z poważaniem,
Robert Winnicki

Źródło informacji: facebook

Przeczytaj też:

Promocja multi-kulti w polskim podręczniku dla sześciolatków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Punkt 6 posła Winnickiego to sedno: ile nas to będzie kosztować? Polski rzad hojnie płaci pieniędzmi anonimowych podatników. Deklaracja z Marakeszu… Niewiadomo o co chodzi, trzeba się napić. I tak to funkcjonuje.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Widać kto Polak, a kto antypolak. Czy proporcje dla nas Polaków muszą być aż tak skrajnie niekorzystne jak to jest w różnych władzach ?

 3. goj mówi

  Trza odkładać pieniądze na przeprowadzkę do Węgier.

 4. Hammurabi mówi

  Tu nie ma co komentować. Tu trzeba działać. Jak? Trzeba popierać Ruch Narodowy! Wstępować w jego szeregi. Jeśli prawdą jest to, że „po owocach się poznaje” wartość dzieła, to pośród tego całego tabunu posłów-osłów, marionetek i zwyczajnych kanalii, pan Winnicki wygląda niczym róża na gnojowisku.

 5. The indoraptor mówi

  Racja panie Hamurabi ale jak działać? Może i RN ma fajny program wyborczy ale jako partia nie ma kadr do rządzenia Polską! My Polacy jesteśmy teraz w patowej sytuacji!

  1. Hammurabi mówi

   Kadry to by się znalazły, bo uczciwych, wykształconych Polaków trochę jeszcze zostało. Poza tym jak uczy historia nic gorszego od rządów partyjnych kacyków nas spotkać nie mogło i nie może!
   Fundamentem powinna być nieuchronna i natychmiastowa reakcja państwa na każdy przejaw łamania prawa przez swoich funkcjonariuszy, bez różnicy czy to referent czy wojewoda. Sędzia czy policjant.

  2. goj mówi

   Zgadzam się z Panem Hammurabi. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie wychowanie dzieci, czyli odkręcać im pedalsko-żydowską propagandę ze szkoły i uczyć naszych wartości. Tego nie wolno zaniedbać! Polacy przetrwali zabory właśnie dzięki temu. Dziś również jesteśmy pod zaborami, lecz zaborami chorych ideologii.

 6. Leszek mówi

  Pospisuje się. I wyrażam pełny sprzeciw co do działań rządu. Uważam, że PIS który wygrał wybory by takich działań nie podjął. Gdzie są służby?

 7. Jacek NH mówi

  Rząd PiS po kryjomu sprowadza muzułmańskich imigrantów do Polski. Polska podpisała umowę dwustronną z Uzbekistanem i z innymi państwami azjatyckimi dotyczące przyjmowania pracowników do Polski. Stawki godzinowe za pracę przyznane tym zagranicznym pracownikom są znacznie wyższe niż pracowników polskich. Za to był pochwalony przez kanclerz Merkel?

 8. Tadeusz mówi

  Brawo p.Winnicki. Tak trzymać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.