Internetowy troll groził śmiercią o. Rydzykowi. Interweniowała Prokuratura Generalna i wszczęto postępowanie

9

Myślał, że jest anonimowy i w Internecie może sobie na wszystko pozwolić. Nic z tego. Internetowy troll, który w komentarzach pod artykułem na portalu Interia.pl groził śmiercią dyrektorowi Radia Maryja o. Tadeuszowi Rydzykowi, stanie przed sądem.

Wpisy pod artykułem opisującym krytyczną wypowiedź dyrektora Radia Maryja odnośnie zmiany pierwotnych założeń reformy zakazu handlu w niedziel, dostrzegł Ryszard Nowak przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą. Od razu postanowił zareagować i o groźbach internetowego hejtera, któremu wydawało się, że jest anonimowy, poinformował Prokuratora Generalnego. Ten przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej Toruń-Zachód. Zostało wszczęte postępowanie i dotyczy „publicznego nawoływania do zbrodni oraz znieważenia za pomocą mediów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ta decyzja prokuratury – bardzo pozytywna – jest nie tylko zwycięstwem o. Tadeusza Rydzyka, wielkiego Polaka, ale również naszego stowarzyszenia, dlatego że my w obronie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja stajemy od wielu lat i w 95 proc. prokuratury to oddalały albo umarzały – dla Radia Maryja skomentował sprawę Ryszard Nowak.

Źródło: radiomaryja.pl

Przeczytaj także:

Będą zarzuty za obsceniczną „Klątwę”!? Zawiadamialiśmy w tej sprawie prokuraturę. Jest ekspertyza biegłego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Co innego konstruktywna krytyka taka, jaką uskutecznia słusznie i skutecznie M.in. Jacek Międlar, a co innego grożenie komuś śmiercią, co jest zdecydowanie naganne i powinno być surowo karalne zwłaszcza, że najczęściej te groźby są kierowane pod adresem katolików. Można się domyślać kto może być autorem tych gróźb, ale ciekawy jestem kto zacz w tym przypadku a zwłaszcza z jakich kręgów się wywodzi, czy jest innowierca czy jest ateistą .

  1. Hammurabi mówi

   Zgadzam się z Tobą. Tylko trudno o konstruktywną krytykę w przypadku kontrowersyjnych i – co tu dużo gadać – niezmiernie uprzywilejowanych ludzi.
   Ostatnio odwaga bardzo potaniała, zwłaszcza jeśli chodzi o plucie na największe wartości każdego człowieka. Kto ponosi za takowy stan rzeczy winę?
   Prokuratorzy? Sędziowie? pewnie trochę tak. Jednak to te „katolickie” społeczeństwo pozwala na robienie z siebie pośmiewiska. Wychodzą wielkie braki. Braki w ilości ludzi zdolnych i godnych mogących poderwać społeczności do działań, wychodzą owoce uprawianej przez purpuratów polityki.
   Przypominam Ci, że można być innowiercą, można być ateistą i być porządnym człowiekiem. Można być również niewierzącym patriotą.

 2. MarlenaKon mówi

  no i prawidłowo ! Nienawiść nienawiścią ale to już jest przesada żeby namawiać ludzi do zabójstwa…

 3. MarianK mówi

  Bardzo dobrze że się tym zajęli. Grożenie komukolwiek śmiercią i jeszcze nawoływanie do tego ludzi powinno byc karane z miejsca

 4. Mieszkaniec mówi

  Moim zdaniem wszelkie tego typu zachowania do kogokolwiek, że ktoś komuś życzy śmierci powinny być srogo karane.

 5. Magda mówi

  Szczyt polskiej nienawiści, dość tego. Odpowiedzialni za to powinni ponieść karę.

 6. Vader mówi

  Ostrzegałem na Interii blogerów by uważali na to co piszą tam, bo to judeomasoński portal i takie wpisy mogą być prawnie karane! Mogła to być zwykły głupi wpis lub dziennikarska prowokacja ale, sędziego i prokuratora to nie będzie interesować tylko ile lat lub grzywny nam naliczyć. Ostrożnie ze słowami i uwaga na Interii na blogerkę -Kasia zPiSu , która poluje na antysemitów i przeciwników obecnej władzy!

 7. Agata mówi

  Przecież ten człowiek powinien dostać order a nie po sądach go targają, i tak grzecznie napisał. Zlodziej Rydzyk dawno powinien zdechnac. AMEN.

 8. Valar mówi

  No i dobrze, że nawoływał. Takich psychopatycznych „księży” powinno się torturować i powoli pozbawiać życia przez 3 miesiące. Ucinać części ciała, nakłuwać i oskórować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.