Informatycy na froncie walki z antysemityzmem. Szykujcie się na totalną cenzurę w sieci
– W trakcie minionego weekendu Ambasada, Digital University oraz Tikkunology zorganizowały w muzeum POLIN pierwszy hackathon, którego celem było zaproponowanie technologicznego narzędzia wspierającego walkę z antysemityzmem. Izrael nazywany jest „narodem startupów”, dlatego naturalne wydało nam się skorzystanie ze zdobyczy technologii do rozwiązania znanego od wieków problemu antysemityzmu. Celem Hackathonu była pomoc w zwalczaniu antysemityzmu z pomocą technologii, a także zwiększanie świadomości nt. tego problemu i pokazanie, że pracujący wspólnie młodzi ludzie z Izraela, Polski, Niemiec i USA mogą rozwiązać najtrudniejsze wyzwania. Mamy nadzieję, że Hackathon Antisemitism zainspiruje kolejne osoby do działania na rzecz rozwiązywania problemów społecznych tj. dyskryminacji i rasizmu. Zwycięskiemu zespołowi życzymy powodzenia w dalszej pracy! – taka informacja została zamieszczona na Twitterze we wtorek (8.10.2019) przez ambasadę Izraela w RP.
W trakcie minionego weekend Ambasada, Digital University oraz Tikkunology zorganizowały w @polinmuseum pierwszy hackathon, którego celem było zaproponowanie technologicznego narzędzia wspierającego walkę z antysemityzmem. #hackhate pic.twitter.com/6WfuWdLSYw
— Ambasada Izraela (@IsraelinPoland) 8 października 2019
#Izrael nazywany jest „narodem startupów”, dlatego naturalne wydało nam się skorzystanie ze zdobyczy technologii do rozwiązania znanego od wieków problemu antysemityzmu. pic.twitter.com/z8uHXwedT6
— Ambasada Izraela (@IsraelinPoland) 8 października 2019
Celem Hackathonu była pomoc w zwalczaniu antysemityzmu z pomocą technologii, a także zwiększanie świadomości nt. tego problemu i pokazanie, że pracujący wspólnie młodzi ludzie z ???????? mogą rozwiązać najtrudniejsze wyzwania. pic.twitter.com/2wZ9rGwglY
— Ambasada Izraela (@IsraelinPoland) 8 października 2019
Mamy nadzieję, że Hackathon Antisemitism zainspiruje kolejne osoby do działania na rzecz rozwiązywania problemów społecznych tj. dyskryminacji i rasizmu. Zwycięskiemu zespołowi życzymy powodzenia w dalszej pracy!
—
(fot. Serendip; Jarosław Brzeziński; Ambasada) pic.twitter.com/A0OtBK5gXJ— Ambasada Izraela (@IsraelinPoland) 8 października 2019
Hackathon, nazywany też maratonem projektowania, to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. Podczas trwania niektórych hackathonów uczestnicy muszą skupić się na jednej dziedzinie związanej z projektowaniem (np. język oprogramowania, system operacyjny, tworzenie aplikacji). W innych przypadkach nie ma żadnych ograniczeń dotyczących tworzonego oprogramowania.
Jakie technologiczne narzędzie wspierające walkę z antysemityzmem przygotowali informatycy podczas hackathonu w muzeum POLIN? Niestety, nie podano szczegółów, ale można w ciemno zakładać, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Wytyczne do walki z antysemityzmem nie pozostawiają w tej kwestii żadnych złudzeń.
„Istniejące antysemickie stereotypy oraz symbole muszą zostać wykorzenione z kulturowej i religijnej pamięci świata. Powinny zostać zidentyfikowane jako antysemickie i nie wolno pozwolić na to, żeby generowały antysemityzm. Z tego względu, gdziekolwiek to możliwe, antysemickie treści powinny być usuwane z obiegu (internetowego i pozainternetowego) Antysemickie treści w mediach społecznościowych i innych mediach powinny zostać zakazane i/lub usunięte” – napisano w publikacji „Koniec z antysemityzmem! Katalog wytycznych do walki z antysemityzmem”, która jest rezultatem konferencji z lutego 2018 roku zorganizowanej przez Europejski Kongres Żydów, Uniwersytet w Nowym Jorku, Uniwersytet w Tel Awiwie i Uniwersytet Wiedeński.
Czym są „antysemickie treści”, które maja zostać usunięte z Internetu? Zważywszy na to, że jako antysemityzm kwalifikowane jest wszystko, co nie podoba się Żydom, należy założyć, że technologiczne narzędzie wspierające walkę z antysemityzmem będzie służyć eliminacji wszystkich treści niewygodnych dla Żydów. Szykujcie się na totalną cenzurę w sieci.
Źródło informacji: Twitter
Zobacz też:
Niezmordowanie krzątają się, by zrobić z siebie święte krowy. Skutek będzie dokładnie odwrotny.
Przegna pale i dokonxy sie co austriak zaczol
Niedoczekanie twoje, Robercik. Pomarzyć możesz tylko, razem z tym drugim wielbicielem Austriaka poniżej.
Ok, załóżmy, że masz rację. To w takim CO będzie? Uda im się w końcu zrobić z siebie święte krowy?
Do czasu, aż świat się obudzi, wiele niepotrzebnych tragedii gojów będzie…
Nawet tu piszący, nazywający rzeczy po imieniu, będą pociągani do odpowiedzialności (przez chamstwo z artykułu) za „nawoływanie” do tzw. anty-semityzmu (który sam w sobie jest kłamstwem).
Ja nie jestem antysemitą.Jestem za wolnością i dobrobytem narodów Palestyny,Iraku,Iranu,Libanu,Syrii,Libii.To są narody semickie.Izrael? Przecież ten twór powstał dopiero w 1948 roku.Żydzi? Ci obecni w 99% są potomkami Chazarów.Więc niech mnie ścierwo chazarskie cmoknie w dupę!!!!
Walka wyłącznie z „antysemityzmem” – a nie ze wszystkimi objawami rasizmu wobec jakiegokolwiek narodu – ma w istocie charakter rasistowski. Chronieni są wyłącznie Żydzi, kosztem wszelkich innych nacji i grup etnicznych. Celem może być tylko jedno – dominacja Żydów nad innymi narodami. Musimy podjąć walkę z rasizmem żydowskim póki jeszcze nie jest za późno.
Wy i tak chazarskie żmijowe plemię doczekacie się sprawiedliwości. Oj, doczekacie. Do póty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie – to raz. A dwa, że cierpliwość Ludzkości ma swoje granice. Jesteście najbardziej kryminalną rasą świata – i to sobie wbijcie do tych swoich szatańskich łbów.