Inflacja przekroczyła 10%! Konfederacja apeluje do rządu: „Należy natychmiast zaprzestać szaleńczego dodruku pieniądza” [WIDEO]

Witold Stoch, Michał Wawer i Robert Winnicki/ fot. screen
13

W piątek (1.04.2022) Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w marcu inflacja w Polsce wyniosła 10,9%. To najwyższa inflacja od 22 lat, czyli od lipca 2000 roku, gdy wynosiła ona 11,6%. W stosunku do marca 2021 żywność zdrożała o 9,2%, energia o 23,9%, a paliwa o 33,5%.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji zaapelowali, żeby rząd zaprzestał katastrofalnej w skutkach polityki napędzającej inflację. – Natychmiast należy zaprzestać tego szaleńczego dodruku pieniądza, żeby ceny spowolniły, żeby inflacja nie doszła do jakiegoś horrendalnego poziomu, żebyśmy nie obudzili się nagle w rzeczywistości, gdzie będziemy mieli banknoty po 1000, czy 2000 złotych – powiedział Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

– Polityka, a właściwie antypolityka gospodarza rządu to jest coś, za co dziś płacą wszyscy Polacy – powiedział poseł Robert Winnicki. – Rząd powtórzył obłędną politykę wielu państw Europy, bogatszych państw, w zakresie dodruku pieniędzy, w zakresie transferów, które nie mają uzasadnienia ekonomicznego i dziś inflacja wynosi już ponad 10%, a idziemy na kilkanaście procent – alarmował. – Co robi w tej sytuacji rząd? Rząd nie zwalnia, nie redukuje podatków, tak jak proponujemy to w ustawach Konfederacji, m.in. pakiet przedsiębiorcy, tanie paliwo, tani prąd. Wzywamy rząd, żeby przestał koncentrować się na tym, którą grupę wyborców kupić, ale na tym, jak uniknąć katastrofy gospodarczej – powiedział Winnicki.

– Trzeba zrobić dwie rzeczy. Nie wydawać nowych dziesiątków miliardów złotych na najróżniejsze transfery typu dopłata do telewizora, którą rząd zrobił na ostatnim posiedzeniu Sejmu. To nie jest najpotrzebniejsza rzecz w tej chwili, żeby dać paru milionom ludzi dopłatę do tego, żeby mogli oglądać telewizję. To jest absurdalna polityka trwonienia pieniędzy. To jest pierwsza rzecz. Druga rzecz, którą trzeba zrobić, to starać się rozkręcać gospodarkę. To oznacza, że nie można robić tego, co rząd robił przez ostatnie miesiące z Nowym Ładem, czyli wprawiać przedsiębiorców i księgowych w totalną depresję, bo nie wiedzą na czym stoją, jeśli chodzi o sferę podatkową. Trzeba radykalnie obniżyć podatki – podkreślił Winnicki.

Źródło informacji i cytatów: GUS/Facebook, Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Konfederacja o propozycji Kaczyńskiego ws. misji NATO na Ukrainie: „To jest kompromitacja i ośmieszenie państwa polskiego na arenie międzynarodowej” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. andrzej mówi

  Jak przestaną w pusto drukować pieniądze -to z czego utrzymają populacje najeźdźców banderowskich ???

 2. Flex mówi

  E tam. Ursulka odblokuje KPO to Mateusz z Jarkiem wszystkim wyrówna rekompensatami jak to drzewiej ŚP. Rakowski czynił. Skończyło się to Balcerowiczem i pogromem kredytobiorców. Dla przypomnienia i refleksji posiadaczom kredytów hipotecznych: w 1990 r. stopa % wynosiła 432%!.Oni już nie myślą racjonalnie, widzą tylko te czekane mldy z UE i efekty sondażowe gdy się do nich dorwą, i wszystkim zrobią dobrze. Ale póki co jest „drukarnia” NBP na pełnych obrotach.

 3. W K mówi

  Niestety, procent składany jest bardzo niekorzystny. Drugie niestety jest takie, że inflacja nawet jeszcze nie ustawiła się na linii startu.

 4. Ewa-Maria mówi

  ’ Ch,,,,d…..i kamieni kupa’ cytując 'wieszcza’ . Ja zawsze uważałam Morawieckiego za szkodnika, służy innym panom a teraz i ukraińskim

 5. MAREK mówi

  Większość Polaków żyje z dnia na dzień propagandą medialną, pyskówkami polityków i plotkami medialnymi. Polacy zostali zantagonizowani przez okrągłostołowe partie zdrady Narodu Polskiego, więc są łatwi do napuszczania na siebie, w celu bezkarnej destabilizacji i grabieży Polski. Użyto całej socjotechniki, aby antypolscy politycy, prezydenci, premierzy, posłowie i senatorowie uzyskali poparcie wyborców, którym obiecywali dobrobyt i bezpieczeństwo, a w rzeczywistości ci zdrajcy i kłamcy robią wszystko pod dyktando zagranicy, uderzając w zdrowie, życie, majętność oraz godność Polski i Narodu Polski.

 6. Marcin Malik mówi

  Polska cięgle jest dobra. Prawie 11% to nic. W UK jest 5.5%. Poniżej zestawienie 10 krajów z najwyższą inflacją wg Trading Economics na styczeń 2022. Pośle Winnicki, z dobrobytu w głowie Ci się poprzewracało.

  Venezuela — 1198.0%
  Sudan — 340.0%
  Lebanon — 201.0%
  Syria — 139.0%
  Suriname — 63.3%
  Zimbabwe — 676%
  Argentina — 51.2%
  Turkey — 36.1%
  Iran — 35.2%
  Ethiopia — 33.0%

 7. Ewa-Maria mówi

  Tu jest Polska a Ty pokazujesz egzotykę . Ciekawi mnie jak będziesz piał gdy do tego dojdziemy a prognozy są całkiem realne że tak może się stać.

 8. Marcin Malik mówi

  ZIMBABWE (Rodezja) – opowieść o Inflacji.

  W Zimbabwe każdy jest nie tylko milionerem i milarderem, ale też i trylionerem. Bank Zimbawe zlecił Niemcom wydrukowanie nowych banknotów, o nominale 100 trylionów dolarów Zimbabwe! Jeszcze większy problem pojawił się gdy Niemcy dostarczyli im samolotem nowe banknoty. Okazało się, że zanim trylionowe banknoty dotarły, z powodu galopującej inflacji waluta Zimbabwe stała się tak bezwartościowa że murzyni za trylion dolarów nie mogli nawet kupić kilo ryżu, kilo bananów lub papieru toaletowego.

  Jak widzicie, w Polsce nie ma problemu. Polska inflacja to żadna inflacja 😉

 9. W K mówi

  Im wyższa inflacja, tym mniejsza wydajność pracowników. Będzie coraz gorzej.

 10. UPS mówi

  Jeśli idzie o Ukrainę to jeden Sanhedryn wspiera drugi Sanhedryn i tyle w temacie.

 11. Krzysztof mówi

  jak fajnie jest krytykować. Co zrobili Konfederaści dla Polski? Co Wam nie pasuje. Krzysiek Bosak żył za 900 zł miesięcznie i nie narzekał. Teraz dostaje dużo więcej i nagle żle?

 12. cccpsucks mówi

  @krzysztof – o czym ty bełkoczesz? tępy pisowski betonie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.