Ile zapłacimy za stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce?

fot. pixabay
7

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennikarz RMF FM, koszt stacjonowania 5,5 tysiąca żołnierzy amerykańskich w Polsce wyniesie 50 mln dolarów rocznie. Głowna część tej kwoty to media i opłaty na rzecz samorządów, które będzie ponosić MON.

Kolejny koszt to wydatki na zbudowanie niezbędnej infrastruktury, w tym budynków mieszkalnych, magazynów i hangarów. Kwota szacowana jest na maksymalnie 2 mld dolarów, ale według rozmówców RMF FM może być niższa nawet o połowę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Największym wydatkiem ma być przystosowanie bazy lotniczej w Powidzu do roli bazy logistycznej amerykańskiej brygady pancernej. To ok. 260 milionów dolarów, które wyłoży NATO w ramach programu inwestycji w infrastrukturę obronną. Koszt bazy dronów Reaper w Łasku i baza dla specjalsów w Lublińcu będą znacznie niższe. Nowe obiekty będą także służyć polskim żołnierzom.

Źródło informacji: rmf24.pl

Zobacz też:

Prezydenci Duda i Trump podpisali deklarację pogłębiającą współpracę obronną Polski i USA [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  To jedyny przypadek w historii,że państwo na terenie którego stacjonują bazy obcych wojsk,płaci za to.Amerykanie mający bazy na całym świecie płacą za to.Do tego stajemy się celem ataków wrogów USA imperium zła,a jest ich niemało.Wiemy przecież o amerykańskich zbrodniach w Iraku,Syrii,Libii i wielu innych krajach.

 2. antyPOPiS mówi

  Jak każda zaPiSka księgowa kacaPiSkich syjonistów, podawane kwoty nie uwzględniają kosztów kredytu. Kosztów wysyłki wzamian naszym wojsk w rejony konfliktów sprowokowanych przez USrael. Kosztów dewastacji środowiska i infrastruktury. Kosztów podporządkowania działań samorządów pod eksterytorialny status baz i decyzyjność Amerykanów na 50km pas wokół. Do tego koszty społeczne związane z bezkarną przestępczością amerykanów, od wypadków drogowych, po gwałty i morderstwa, bo chyba nikt nie uwierzy że będzie inaczej jak w innych bazach na świecie…

 3. piotr p mówi

  Marzeniem pisowskich zdrajców jest aby jak najwięcej. Polskie Wosko likwidują a sprowadzają okupantów.

 4. szalom mówi

  Nie zagraża nam Rosja ale szachrajska międzynarodówka a my finansujemy stacjonowanie obcych wojsk w interesie tychże szachrajów oraz by USRAEL swój ewentualny konflikt z Rosją rozegrał na „przedpolach” czyli u nas nie u siebie

 5. andrzej mówi

  Pieniądze dla masonów to pryszcz ! mają ich nadrukowanych całe wagony . Problemem jest najazd zydo masońskiej tyraliery na Rzeczpospolita !!! ( to Koń Trojański -syjonistyczno satanistycznej synagogi szatana )

  1. Andzia mówi

   Dla szachrajskiej międzynarodówki pieniądze to pryszcz, ale dla Polaków to brak na służbę zdrowia, oświatę, to nędzne emerytury i postępująca bieda.

 6. W K mówi

  Dawno temu, gdzie Psie Pole, Chrobrego poparli kibole! wygramy, Polacy, wygramy! USA Polski nie obroni. Jeśli USA nie wplączą Polski w jakąś poważną wojnę, to już będzie dużo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.