Ile wydaliśmy na propagandę ws. KPO i Polskiego Ładu? Konfederacja składa interpelację do premiera [WIDEO]

Michał Urbaniak/ fot. screen
11

W środę (10.08.2022) poseł Michał Urbaniak poinformował na konferencji prasowej, że Konfederacja składa interpelację do premiera w sprawie kosztów akcji propagandowej dotyczącej Krajowego Planu Odbudowy i Polskiego Ładu. Pieniędzy z KPO nie ma, a Polski Ład okazał się katastrofą. Ile pieniędzy wydano na kampanie reklamowe obu tych programów?

– Pieniądze Polaków zostały wydane na fanaberie premiera Morawieckiego i jego rządu, na propagandę sukcesu. Bo jak to inaczej nazwać, skoro reforma podatkowa okazała się fiaskiem i chaosem, a wielkie, szumne zapowiedzi tego, jak to premier Morawiecki rozgrywał innych polityków w Unii Europejskiej, a widzimy, że jest dociskany do ściany, żeby podporządkować się Brukseli, a pieniędzy Polacy i tak nie widzą. Czy to miało sens? – mówił Urbaniak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dziś wysyłamy interpelację do pana premiera, w której chcemy się dowiedzieć, jaki był łączny koszt tych akcji propagandowych w ramach propagowania tego, że załatwiono pieniądze na Krajowy Plan Odbudowy z Funduszu Odbudowy i na Polski Ład – jaka to będzie wspaniała reforma podatkowa – poinformował poseł Konfederacji.

W interpelacji Konfederacja pyta o koszt ulotek, plakatów, produkcji i emisji reklam telewizyjnych. – Przy okazji dobrze byłoby wiedzieć, kto na tym zarabiał, bo może była tam też tendencja do wybiorczego traktowania podmiotów medialnych, co wcale by nas nie zdziwiło – podkreślił Urbaniak.

– Ta cała propagandówka, ta akcja, która zrobił rząd, była łudząco podobna do plakatów wyborczych, do identyfikacji graficznej Zjednoczonej Prawicy. Można mieć przypuszczenie, że w zasadzie była to akcja propagandowa PiS-u, a nie rządu. I na to pytanie też chcemy znać odpowiedź: czy budżet partii też jakoś partycypował w tej akcji reklamowej? W zasadzie mogłaby się tym zainteresować Państwowa Komisja Wyborcza – dodał.

Urbaniak przypomniał, że Konfederacja ostrzegała, iż ratyfikacja Funduszu Odbudowy nie będzie dla Polski korzystna, a Polacy zapewne tych pieniędzy nie zobaczą. – Jak widać mieliśmy rację w tej kwestii – podsumował.

Źródło cytatów: Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Jak premier Morawiecki ukręcił bicz na Polskę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Oczywiście że tych pieniędzy Polska nigdy nie otrzyma. Za wszystko to należy rozliczyć szkodnika Morawieckiego.

 2. verizanus mówi

  No i co z tego, że mieli rację? Kto stoi lepiej finansowo i majątkowo ci co mieli rację czy ci co nie mieli? Kto ma NADAL, pomimo tego więcej do gadania (rządzenia) w Polsce?

 3. Rebih mówi

  @Verizanus.
  Oczywiście, posiadanie racji i posiadanie władzy to dwie różne rzeczy i pierwsze nie prowadzi automatycznie do drugiego.
  Ale może prowadzić, jeśli ten, który ma rację będzie o tym przypominał temu, który decyduje, kto ma władzę.
  Kto w Polsce decyduje, komu należy się władza to oczywiście trudno powiedzieć, ale formalnie przynajmniej tym kimś jest ogół obywateli posiadających prawa wyborcze.
  Dlatego nie można siedzieć cicho, lecz trzeba o sobie przypominać.
  Oczywiście, Konfederacja ma słabe przebicie do mediów, ale robi, co może. Każda partia tak zaczynała.

 4. ubawiony mówi

  Czy pan posel Braun,spyta Frasyniuka skad wzial na TIR-y? Szechter na szmatlawca a Czarzasty na wydawnictwo Muza?

 5. ubawiony mówi

  Wszyscy wiemy,i korzystamy z tego ze konstytucja zapenia nam wolnosc wypowiedzi. ja sie zwracam do pana Posla Brauna,aby zapewnil nam wolnosc po wypowiedzi.A tego konstytucja nie gwarantuje.

 6. verizanus mówi

  @ Rebih. To prawda, ale aby coś zmienić OPRÓCZ tego, żeby o tym gadać, trza priorytetowo odzyskać dla Polaków sądownictwo. Tu toczy się walka, bo inaczej wszystko będzie bez sensu i skończy się JEDYNIE na gadaniu. Tego niestety tak wyraźnie nie widać, tej próby odzyskania sądownictwa i NIEUSTĘPOWANIA w temacie.

 7. W K mówi

  Poliniacy wierzą propagandzie. Poliniacy z Ukropolin, kto was jeszcze wychędoży?

 8. MAREK mówi

  SLD=PO=PIS=PSL i ich wyborcy z zapałem zadłużyli Polskę w tzw. Unijnym „Funduszu Odbudowy”.

  Skutek poniżanie Polski i Polaków oraz zablokowanie wypłaty lichwiarskiej pożyczki przy okazji szantaż, ale to mało dodatkowo Polacy już płacą odsetki od nieotrzymanej „pożyczki” dla komunistycznych złodziei i biurokratów z UE!!!

  Jak to jest możliwe że bezkarnie kanalie typu Leszek miller, bieńkowska i reszta zdrajców oficjalnie nawołują do okradania i karania Polaków?

  Czy wyborcom już całkiem rozum odebrało?

 9. Krzysztof mówi

  Wsłuchajcie się w głos Brauna iKorwina. Oni was poprowadzą do szczęścia. Szczęść Boże

 10. Rebih mówi

  @Verizanus No nie widać. Ale Konfederację najmniej można o to winić. Głównymi walczącymi stronami w tej walce jest lewica nominalnie lewacka (PO, zboczeńcy itd.) oraz lewica nominalnie prawicowa (PiS). Wcale nie jestem pewien czy zwycięstwo lewicy PiS-owskiej byłoby zmianą na lepsze.
  Zwłaszcza, że wygląda na to, że obie strony są sterowane z tego samego centrum, ale poprzez różnych pośredników.

 11. verizanus mówi

  @Rebih. Dlatego do walki może wkroczyć ktoś trzeci ze swoimi argumentami, projektami i NIEUSTĘPLIWYM monitorowaniem sytuacji- tzn. także NAGŁAŚNIANIEM gdzie się da jak się sprawy mają.
  Inaczej to wygląda trochę na ustawkę. Dwóch walczy bez sensu, a trzeci podejmuje inicjatywy nie mające szans na zrealizowanie bez reformy sądownictwa 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.