II Marsz Polskości i Piknik Patriotyczny w Warszawie [WIDEO]

15.08.2023 r., Warszawa - Marsz Polskości / Fot. Marcin Rola
9

15 sierpnia 2023 roku w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej w Warszawie odbył się II Marsz Polskości połączony z Piknikiem patriotycznym. Wydarzenia były organizowane przez telewizję internetową wRealu24 oraz Młodzież Wszechpolską.

O godzinie 11 spod katedry warszawsko-praskiej wyruszył Marsz Polskości. W trakcie przemarszu wznoszono antybolszewickie okrzyki oraz te gloryfikujące takie osoby jak Roman Dmowski, Wincenty Witos, Tadeusz Rozwadowski czy Józef Haller. Pod obeliskiem upamiętniającym tego ostatniego, dowódcy Frontu Północnego w czasie wojny polsko-bolszewickiej, złożono kwiaty a przemówienia wygłosili działacze Młodzieży Wszechpolskiej na czele z prezesem organizacji, Marcinem Kowalskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety, zanim marsz wyruszył spod katedry, doszło do wielkiego skandalu z udziałem policji, która niekulturalnie i bez podstawy prawnej żądała wylegitymowania się przez Jacka Międlara.
W momencie, w którym wkraczałem na teren placu przed katedrą, przybiegło z 7 zasapanych milicjantów (w książce „Sąsiedzi” tłumaczę dlaczego nie nazywam ich policjantami). Jeden z nich, pyskaty dzieciuch mający problem z logicznym myśleniem i poprawnym złożeniem zdania, łaził później za mną przez cały marsz – większej żenady jeszcze nie widziałem. Ba, wiele razy miałem do czynienia z milicjantami, ale z takimi burakami jak wczoraj to chyba po raz pierwszy. Czułem wielkie zażenowanie całą sytuację. Podstawy prawnej nie podali – jeden z nich jak jakiś cyborg powtarzał „art. 15 ustawy o policji”, najwyraźniej kompletnie go nie znając, bo ten przepis działa tylko i wyłącznie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, czego oczywiście nie podano. Ba, jeden z nich mówił, że potrzebuję zgody organizatora na udział w zgromadzeniu publicznym. Skąd się biorą takie „łby”? W pewnym momencie podszedł do mnie organizator, przywitał się i wyraził zdziwienie na widok cyrku odstawianego przez milicję, która… kazała mu odejść. Ostatecznie milicja wylegitymowała mnie i łaskawie puściła. Podsumowując: Podstawy prawnej BRAK. Kultury i dobrych manier milicjantów BRAK. Neobolszewia. I jak tu mieć do nich szacunek? – na Facebook’u napisał Jacek Międlar.

W trakcie Pikniku, w którym uczestniczyły setki osób, odbyły się trzy debaty, w których wzięli udział m.in.: prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Andrzej Zapałowski, prof. Adam Wielomski, prof. Magdalena Ziętek-Wielomska, Marcin Osowski i Marcin Kowalski z Młodzieży Wszechpolskiej czy Stanisław Michalkiewicz. Głos zabierali także politycy oraz publicyści, m.in.: Grzegorz Braun, Sebastian Ross, Katarzyna Treter-Sierpińska i Jacek Międlar.

Transmisja z marszu oraz debat znajduje się na kanale wRealu24 na platformie BanBye.com.

Przeczytaj także:

3 lata więzienia za promocję banderyzmu! Jest projekt nowelizacji kodeksu karnego [PISMO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jontek mówi

  Czas nie nadszedł by sowieci,bolszewicy,marksiści, leniniści zastapić narodowością. Żrobić sondaż kogo ludzie zwą sowietami wiekszośc ..odpowie Rosjan. Mamy obozy koncentracyjne Auschwitz przypisane Polsce i Polakom?

 2. Demokryta mówi

  Mam zasadnicze pytanie; czy media publiczne (polska TV i Polskie radio) zaprezentowały to wydarzenie?

 3. Hammurabi mówi

  Według mnie, ta „nadgorliwość” policji ma swoje źródło w strachu.
  Tym samym strachu który towarzyszy od jakiegoś czasu zarówno opozycji której antypolskie działania na arenie międzynarodowej i w kraju już się zamieść pod dywan nie dadzą jak i „miłościwie nam panującym”, u których to przebudzenie Polaków nie tylko w sprawie zbrodni ukraińskich ale i w innych ważkich tematach jak choćby chybione ustawy zamordystyczne, zadłużenie, szastanie pieniędzmi, Jedwabne – wywołuje paniczny wręcz lęk, będący źródłem takiego zachowania aparatu przymusu z jednoczesnym naginaniem czy wręcz łamaniem prawa.
  Tu zaś dochodzimy do granicy przyzwoitości tych, którzy w aparacie przymusu pracują. To właśnie od tych ludzi, od ich postawy wobec niezgodnych z prawem rozkazów najwięcej zależy. Czy okażą się miernymi ale wiernymi swoim przełożonym „milicjantami” na wzór niepiśmiennych tępaków z czasów formowania MO czy będą policjantami z polskimi obowiązkami, myślami a zwłaszcza poczuciem godności i honoru.

 4. negro mówi

  Pytanie czy polucjanci to jeszcze Polacy, czy może Ukry albo 7ydki was legitymowały.
  A z innej beczki to ostatnio jeden „antysystemowy patriota” nieźle się zeszmacił.

 5. z-k mówi

  Dlaczego nie informowano o tym Marszu wcześniej??????>

 6. Wladca mówi

  Po co nam panstwo,wybory,referenda?
  Wziac siekiere i tyle.Niech Zyje KROL!!!!!
  Ale wy chcecie demokracji To ja macie!
  Bydlo je…bane!!!!

 7. Realista mówi

  To nie strach u onych, to reżim i zawzięta walka z Polakami. Aby było im łatwiej, to wsadzili nam banderowców, którzy każdy ruch sprzeciwu spacyfikują… Aha! I to w polskich mundurach!

 8. M.K. mówi

  Czy w marszu brały udział osoby nie-polskiego podchodzenia?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.