„Idziecie ślepą ścieżką, ślepym torem”. Konfederacja o decyzji rządu w sprawie lockdownu [WIDEO]

Jakub Kulesza i Robert Winnicki/ fot. screen
13
SKLEP-WPRAWO.PL

Podczas piątkowej (6.11.2020) konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji ostro skrytykowali decyzję rządu o lockdownie. Jednocześnie zaprosili na dzisiejszy, spontaniczny protest przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej.

ZOBACZ: Konfederacja zaprasza na protest na Nowogrodzkiej: „Otworzyć gospodarkę, zamknąć rząd PiS”

– Lockdown to przedsięwzięcie szkodliwe nie tylko z punktu widzenia życia społeczno-gospodarczego, ale także jest to szkodliwe z punktu widzenia zdrowia publicznego, o czym od miesiąca już informują w Deklaracji z Great Barrington epidemiolodzy, profesorowie najlepszych uczelni na świecie, Stanford, Harvard, Oxford. Niestety, rząd po raz kolejny nie zapoznał się z tą deklaracją, nie odniósł się do niej, a ci naukowcy wprost mówią, że lockdown będzie miał negatywny wpływ także na nasze zdrowie – powiedział Kulesza.

Poseł Konfederacji wskazał, że na całym świecie są dwa modele walki z epidemią: model chiński polegający na zamknięciu wszystkiego i model szwedzki, czyli  rezygnacja z lockdownu i stawianie na odporność zbiorową. Kulesza podkreślił, że model polski łączy wady wszystkich modeli. Rząd zamyka – metodą salami – kolejne sektory życia społeczno-gospodarczego, liczba zakażeń rośnie, a wszystko to prowadzi do dramatycznej sytuacji, z której Polacy nie wydobędą się przez następne lata. – To jest ostatni moment, żeby się opamiętać – powiedział Kulesza.

Poseł Robert Winnicki wskazał na gwałtownie rosnącą liczbę zgonów niecovidowych, która jest rezultatem paraliżu służby zdrowia. – Idziecie ślepą ścieżką, ślepym torem! Nie poprawiacie sytuacji epidemicznej, a powodujecie zapaść finansową, która nie pozwoli na uzdrowienie systemu ochrony zdrowia. Żeby leczyć ludzi, żeby reformować system opieki zdrowotnej, potrzebujemy pieniędzy, a wy je marnujecie, wyrzucacie w błoto! – powiedział Winnicki.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Lockdown zabija

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd z konfederacji mówi

  Zanberga tez zaprosiliscie?

  1. fajera mówi

   tak, zaprosili żeby cię odwiedził

  2. [email protected] mówi

   Zdecyduj się trollu raz jesteś żydem z Konfedracji, a raz „Matką Polką” 😂

  3. Matka Polka mówi

   Pierdyliard nas tu jest. Całe siły Mossadu oddelegowane na ten portal by pod różnymi nickami robić sobie jaja z jednego biednego idioty.

  4. [email protected] mówi

   Ty Matka żydówka jesteś pisowskim trollem, który ze swoimi klonami na tym forum jedynie trolluje. O MoSSadzie, kretynie możesz sobie co najwyżej pomarzyć. 🤣

   Tak na marginesie pisowski idioto robisz to za frajer czy jesteś płatnym trollem z farmy Andruszkiewicza ?

  5. Matka Polka mówi

   Zrobisz fikołka, pajacu? Bo robienie z siebie przygłupa wiecznymi tekstami o Żydach już przestało mnie śmieszyć, musisz się bardziej postarać, błaźnie, by mnie dalej rozbawiać.

 2. Matka Polka mówi

  O, wybitni eksperci się znaleźli. I standardowo, deklaracja z Great Barrington – tyle, że to dokument sponsorowany przez lobby libertariańskie o poglądach Korwina, a naukowców od chorób zakaźnych to tam raczej na lekarstwo, to już nie wspominają. Szkoda, że Grzegorza Brauna nie zabrali, może by coś powiedział o tych Żydach co to mieli polskie lasy przejmować, kiedy je zamykano.

  1. fajera mówi

   ile już srebrników na koncie?…

  2. [email protected] mówi

   @ Fajera, „Matka Polka” to zapewne troll z farmy Andruszkiewicza.

  3. Matka Polka mówi

   A nie z Mossadu aby, głupku?

  4. Matka Polka mówi

   Za edukowanie kretynów nikt, niestety, nie płaci. Byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto.

 3. AS mówi

  Zastanawiam się, czy panowie na zdjęciu zawężając sprawę tylko do lockdown’u dysponują wiedzą szerszą i znacznie poważniejszą, czy faktycznie rozważają słuszność tego co widzimy w świetle jedynie zdrowia publicznego, gospodarki i tzw. obostrzeń. Czy znają programy zawarte w zakazanych i niepoprawnych źródłach? Czy są tylko „opozycją” tu i teraz, czy odważą się być opozycją przeciwko przyszłym planom.

 4. zyd z konfederacji mówi

  kolejny Polak-katolik.
  bez wplywu na brak dekomunzacji. Pasuje wam,prawdziwi katolicy,patrioci,Polacy?
  Kard. Gulbinowicz a SB
  Kilka miesięcy temu wypłynęły również dokumenty wskazujące, że przedstawianie kard. Gulbinowicza jako wielkiego antykomunisty jest sporym nadużyciem.

  Pod koniec roku ma ukazać się książka pt. „Dialog należy kontynuować. Rozmowy operacyjne Służby Bezpieczeństwa z ks. Henrykiem Gulbinowiczem z lat 1969-85. Studium przypadku”. Jej autorami są dr hab. Rafał Łatka i dr hab. Filip Musiał. W książce mają pojawić się dowody na długoletnie relacje bezpieki z kardynałem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.