Holenderscy rolnicy protestują przeciw planom likwidacji hodowli zwierząt w ramach walki o klimat [WIDEO]

protest rolników w Hadze/ fot. screen
1

Holenderscy rolnicy ruszyli na Hagę, żeby zaprotestować przeciw rządowym planom likwidacji hodowli zwierząt. Zmniejszenie wielkości i ilości hodowli świń i bydła oraz ferm drobiowych ma być sposobem na zmniejszenie emisji metanu w ramach walki ze zmianami klimatycznymi. Propozycja została zgłoszona przez Tjeerda de Groota z partii Demokraci 66, której członkiem jest m.in. Frans Timmermans.

De Groot zaproponował zmniejszenie liczby ferm i gospodarstw, gdzie przebywa łącznie 50 mln kurczaków oraz 6 mln świń w celu odzyskania zajmowanej przez właścicieli ziemi. Według de Groota za 70 proc. krajowych emisji metanu i azotu odpowiadają właśnie gospodarstwa, gdzie prowadzi się intensywną hodowlę zwierząt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rolnicy przyjechali do Hagi traktorami blokując ruch na drogach dojazdowych. Na demonstracji w centrum miasta zebrało się ok. 10 tys. osób. „Coś tam sobie w tych gabinecikach wymyślają, coś tam kreślą, a to jest nasze życie! Nie można jedną kreską długopisu skreślić ludzi, to nasze rodziny! Wasza wiedza jest czysto teoretyczna! Wam politykom brakuje zwykłego zdrowego chłopskiego rozumu!” – mówią protestujący.

Minister rolnictwa Carola Schouten obiecała porozmawiać z protestującymi. W holenderskim sektorze rolnym zatrudnionych jest 53 tys. osób pracujących w ponad 30 tys. różnego rodzaju gospodarstw rolnych (przetwórstwo mleczne, ogrodnictwo, gospodarstwa trzodowe). Holandia znajduje się w światowej czołówce eksporterów produktów rolnych.

Źródło informacji: Twitter, euroactiv.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS w CEPowiśle o histerii klimatycznej, zielonym skoku na kasę i prowiatrakowym projekcie ustawy Mentzena [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jaca mówi

    No no coraz ciekawiej robi się w tym lewackim eurokołchozie, gdzie świry dochodzą do władzy i wprowadzają swoje pomysły rodem ze szpitala dla obłąkanych. Brawo, tylko tak dalej pozwalajmy na to.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.