Hiszpanie protestują przeciw korona-restrykcjom. Lekarze ostrzegają, że działania rządu narażają pacjentów na utratę zdrowia i życia [WIDEO]

protesty w Hiszpanii/ fot. screen
2

W niedzielę (1.11.2020) premier Hiszpanii Pedro Sánchez ogłosił wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w związku ze wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na mocy nowych przepisów wprowadzono godzinę policyjną od 23 do 6, a władze wspólnot autonomicznych mogą nakazywać przymusową izolację obywateli lub ustanawiać kordony sanitarne.

W odpowiedzi na zaostrzenie korona-restrykcji odbyły się protesty m.in. w Barcelonie, Walencji i w Burgos. Doszło do zamieszek, starć z policją i niszczenia sklepów. Demonstranci krzyczeli „Wolność!”, podpalali śmietniki i wznosili prowizoryczne barykady.

Przeciw działaniom rządu zaprotestowali też lekarze. Jak poinformowała Hiszpańska Centralna Medycznych Związków Zawodowych (CESM), 85 proc. wszystkich medyków, czyli ponad 200 tys. osób rozpoczęło w ubiegły wtorek (27.10.2020) strajk polegający na odejściu od łózek pacjentów i opuszczeniu placówek medycznych. Protest ma odbywać się w kolejne wtorki.

Lekarze podkreślają, że działania rządu narażają pacjentów na utratę zdrowia i życia i to nie tylko na skutek zakażenia wirusem. Domagają się podwyżek, lepszego zaopatrzenia oraz konstruktywnych rozmów z władzą. Wskazują, że nikt nie konsultował z nimi wydanego przez rząd dekretu przyznającego rezydentom uprawnienia medyczne oraz zezwalającego na przenoszenie lekarzy pomiędzy szpitalami.

Źródło informacji: euractiv.pl

Włosi protestują przeciw obostrzeniom epidemicznym. Domagają się wolności oraz dymisji rządu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sokar mówi

  5 października 2020r., podczas posiedzenia 35-osobowego prezydium WHO ogłoszono koniec pandemii. „Cooronawirus nie jest bardziej niebezpieczny niż zwykła grypa”– brzmiało oficjalne stanowisko prezydium WHO.WHO (Accidentally) Confirms Covid is No More Dangerous Than Flu [WHO potwierdza, że ​​Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa] __tekst za: https://off-guardian.org/2020/10/08/who-accidentally-confirms-covid-is-no-more-dangerous-than-flu/ Światowa Organizacja Zdrowia w końcu potwierdziła to, co my (oraz wielu ekspertów i badań) mówimy od miesięcy – koronawirus nie jest bardziej śmiertelny ani niebezpieczny niż grypa sezonowa.Najwyższe kierownictwo WHO ogłosiło to podczas specjalnej sesji 34-osobowego zarządu WHO w poniedziałek 5 października. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zawyżone zgłaszanie domniemanych zgonów Covid, IFR jest prawdopodobnie nawet niższy niż 0,14% i może wykazać, że Covid jest znacznie mniej niebezpieczny niż grypa.

  1. Matka Polka mówi

   Super, tylko zapomniałeś dodać, że ten tekst z off-guardian jest całkowitym fake newsem, bo ani WHO nie ogłosiło 5 października końca epidemii, ani nie stwierdziło, że koronawirus jest mniej groźny od grypy. Jest to totalnie wymyślona wiadomość przez ów niszowy portal, związany swoją drogą, z rosyjską propagandą.

   Ale kretyni nigdy się nie nauczą sprawdzania informacji w Internecie, zawsze będą podawać dalej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern