Hiszpania: liczne zachorowania na Covid-19 wśród zaszczepionych pensjonariuszy domów opieki społecznej

fot. pixabay
6

Regionalne służby medyczne w Hiszpanii informują o licznych przypadkach zachorowań na Covid-19 wśród zaszczepionych pensjonariuszy domów opieki społecznej. Szczepienia tej grupy, traktowane jako priorytetowe, zostały przeprowadzone w styczniu.

W czwartek (3.02.2021) dziennik „El Mundo” poinformował, że jedno z największych ognisk Covid-19 wystąpiło w domu spokojnej starości w andaluzyjskim mieście Chiclana. Zainfekowanych zostało 79 pensjonariuszy i 24 pracowników. Z kolei w ośrodku dla seniorów na przedmieściach Ciudad Real odnotowano 33 infekcje wśród pensjonariuszy i 4 wśród personelu. Infekcje stwierdzono sześć dni po podaniu drugiej dawki szczepionki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W centrum opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Gijon stwierdzono 79 przypadków zakażeń wśród zaszczepionych pensjonariuszy. Sześciu pensjonariuszy domu opieki na Majorce uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa po tym, jak pięciu z nich otrzymało dwie dawki szczepionki.

Źródło informacji: El Mundo

Zobacz też:

Kolejne dwa zgony po szczepieniu na Covid-19 na ministerialnej liście. Stowarzyszenie STOP-NOP alarmuje, że zgonów jest znacznie więcej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Te szczepionki mają jedynie znacznie psychologiczne i ekonomiczne.

  1. Matka mówi

   Bynajmniej, Są skuteczne w 95%, patrząc na czas 7 dni po 2 dawce szczepienia. Po prostu, ten jakże zawsze „rzetelny” portal po prostu ani nie napisał ci, ile to jest przypadków na ilość szczepień i zapomniał dodać (poza jednym przypadkiem), że w większości są to zachorowania z czasu sprzed nabrania odporności po szczepieniu.

  2. . mówi

   Matka trolka srolka.
   Jak do Covida są przytaczane statystyki to są nieistotne, bo każde życie jest ważne, ale do szczepień to już bez statystyki nie podchodź. To, że choruje się bez własnej woli ale szczepionki bierze na własne ryzyko jest kompletnie nieistotne. Typowe lewackie myślenie, jednocześnie w służbie PiS.
   Won służbowy trolu.

  3. Emilian58 mówi

   Ty za chlebem piszesz te bzdury?

  4. Szczur mówi

   To ciekawe, to co piszesz, skoro „The Lancet” (tak, Twoje własne i podejrzewam, ze jedyne źródło) podaje, że szczepionka chroni przed wirusem w 76% przez trzy miesiące po podaniu pierwszej dawki. Po podaniu drugiej dawki, skuteczność wzrasta, W CIĄGU TRZECH MIESIĘCY, do 82,4%. Więc jakie 95%? Ponadto, ten kłamca Niedzielski powiedział, na podstawie badań, że szczepionka jest skuteczna w 60-70%. No i twierdził, że szczepionka nie ma charakteru eksperymentalnego, chociaż ulotka stwierdza inaczej.

 2. BadDealings mówi

  „W większości”? W jakiej? 51 do 50, czy 99 do 1? I skąd te dane? Twierdzisz, że już chorym na covid podano szczepionkę na covid? Ile wynosiła „ilość szczepień” w domach starców, gdzie odnotowano zachorowania? Oświeć nas. Matko. 95% skuteczności szczepinki – czy to nie pokrywa się dokładnie z faktem, że ok. 95% zakażonych koronawirusem przechodzi chorobę bezobjawowo, czyli co w tym względzie dokładnie zmienia szczepionka? Oświeć nas. Matko.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.