Hiszpania: dramatyczny wzrost liczby samobójstw i zaburzeń psychicznych jako rezultat korona-kryzysu

fot. pixabay
2

W Hiszpanii dramatycznie rośnie liczba samobójstw i zaburzeń psychicznych będących rezultatem korona-psychozy. Odmowa przyjmowania pacjentów przez służbę zdrowia skutkuje objawowym pogorszeniem niektórych zaburzeń, co oznacza zahamowanie procesu terapii i wzrost samookaleczeń, prób samobójczych i ataków paniki.

Długotrwałe zamknięcie w domach i „nowa normalność” to sytuacje generujące ogromne problemy dla osób z komplikacjami w zakresie zdrowia psychicznego. W połączeniu z niedostateczną opieką farmakologiczną i drastycznym ograniczeniem zabiegów psychoterapeutycznych doprowadza to do znacznego pogorszenia stanu pacjentów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Konieczność powrotu do dziwnej normalności wiele ich kosztuje, a liczba prób samobójczych dramatycznie rośnie, przy czym wiele z nich kończy się śmiercią – wyjaśnia Ana Cabadas, psycholog zdrowia ze stowarzyszenia AMAI-TLP.  – Pacjenci z koronawirusem mają pierwszeństwo, a osoby z chorobami psychicznymi nie, więc nie są przyjmowani na leczenie. Próbuje się ich stabilizować lekarstwami, ale często to nie wystarcza – wyjaśnia.

Stowarzyszenie zaapelowało o ponowne otwarcie oddziałów zdrowia psychicznego, ale jak dotąd „nie zaoferowano żadnego rozwiązania, a mówimy o ludziach, którzy się zabijają ”.

Źródło informacji: 20minutos.es

Zobacz też:

Od 40 dni na kwarantannie. Dramat rodziny ze Śląska [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. marju73 mówi

    Nic dziwnego jeśli bezkrytycznie wierzą w to co widzą w TV.

    1. Marju73 mówi

      Dodam, że czuję to po sobie. Od kilku miesięcy ponoć wariuję i rodzina mi mówi, bym się przebadał.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.