Historia Kościoła w datach i faktach – już w księgarniach

Watykan / Fot. YouTube
4
SKLEP-WPRAWO.PL

Kościół katolicki jest niszczony od czasu kiedy powstał. Dzieje się tak bo katolicyzm zagraża despotycznej władzy. Katolicyzm jest nie tyko rewolucją duchową, co jest przyczyną demonicznych ataków na prawdziwą wiarę, ale także rewolucją społeczną.

To nauczanie Kościoła podkreślało równość wszystkich wobec Boga, przywróciło godność ubogim, prostym, kobietom i dzieciom. Rewolucyjność idei katolickiej jest dopiero widoczna gdy uświadomimy sobie antyhumanitarne realia świata pogańskiego.

Konfrontacja cywilizacji zachodu (wyrosłej na fundamencie katolickim, z jej rozwojem nauki i techniki, likwidacją głodu, rozwojem medycyny, poziomem życia, który i dziś jest atrakcyjny dla większości ludzi na świecie) z brakiem osiągnięć innych cywilizacji (w tym, że nie były one wstanie wykorzystać własnych wynalazków, a swoje bogactwo budują korzystają z osiągnięć zachodu) wskazuje jak zbawienne było nauczanie katolickie dla globalnego życia społecznego, rozwoju praw obywatelskich, kultury i gospodarki.

Dziś lewica skutecznie okalecza ludzi zachodu wykorzeniając ich z ich chrześcijańskiej tożsamości. Jest to zbrodnia nie tylko duchowa, ale i społeczna. Bez moralności katolickiej normalnie funkcjonować nie może nie tylko społeczeństwo ale i gospodarka – wolny rynek bez moralności, bez współpracy opartej na zaufaniu i uczciwości, po prostu zanika.

Dla przetrwania zachodniej cywilizacji niezbędne jest przywrócenie wiedzy o dziedzictwie katolicyzmu, by na podstawie tej wiedzy ludzie mogli sobie uświadomić jak katolicyzm jest potrzebny w ich życiu społecznym. Jedną z publikacji, która niewątpliwie pomaga w przywróceniu świadomości o zasługach katolicyzmu jest wydana nakładem wydawnictwa Jedność, wydawcy niezwykle interesujących i bardzo atrakcyjnie wydanych publikacji popularyzujących historie i nauczanie Kościoła katolickiego, 264 stronicowa praca „Historia Kościoła w datach i faktach”.

Jak informuje wydawca „Historia Kościoła w datach i faktach” „to leksykon przybliżający czytelnikom ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa – od późnej starożytności do czasów współczesnych. Uwzględniono w nim wszystkie ważniejsze wydarzenia z historii Kościoła w powiązaniu z historią świata. Zostały one przejrzyście zestawione ze sobą w siedmiu działach, dzięki czemu można równolegle prześledzić chronologię faktów związanych z kształtowaniem doktryny, działalnością misyjną, losami najważniejszych zakonów, biografiami świętych czy rozwojem sztuki chrześcijańskiej. Na końcu książki znajduje się indeks osób ułatwiający wyszukiwanie wydarzeń dotyczących konkretnych postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach Kościoła”.

Zaletą wydanego przez Jedność leksykonu jest to, że na kartach publikacji zaprezentowano „w przejrzystej formie najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła, ukazuje je na tle historii powszechnej, co pozwala dobrze zrozumieć rolę, jaką chrześcijaństwo odegrało w dziejach świata”.

Autorzy pracy wymienili „ponad 3000 wydarzeń zestawionych w następujących działach: historia świata; działalność misyjna; rozwój doktryny; zakony, święci, duchowość; kościół i społeczeństwo; liturgia i życie chrześcijańskie; chrześcijańska sztuka i muzyka. Taki problemowy układ umożliwia szczegółowe omówienie poszczególnych aspektów historii Kościoła i jednocześnie uchwycenie różnorodnych zależności charakteryzujących ten proces”.

Praca jest dziełem niemieckich naukowców. Ale polskie wydanie zostało wzbogacone o informacje o osobach i wydarzeniach z historii kościoła ważnych dla Polski i Polaków.

Przeczytaj także:

W księgarniach horror Marcina Wolskiego o antychryście, który został papieżem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lol mówi

  To ludzie żyjący zgodnie z 10 Przykazaniami – są rewolucjonistami!!! Kościół niemal od samego początku ustawił się jako monopolista ds. kontaktów z Panem Bogiem. Oprócz ataków z zewnątrz – istotnym problemem jest demoralizacja wewnątrz Kościoła! Pedofilia, homoseksualizm oraz inne zboczenia, żądza władzy oraz dóbr materialnych, konformizm – to od wewnątrz skutecznie niszczy Kościół!!!

 2. Jacek mówi

  Uwazam , ze nadszedl juz najwyzszy czas aby opisujac pewny problem uzywac okreslen , ktore go definiuja.

  Mysle , ze chodzilo w tej wypowiedzi o Kaplanow Kosciola Katolickiego .
  Zgadzam sie ze to Ich niszczy , ale nie tracmy wiary: Co do Kosciola Pan Jezus przeciez powiedzial , Ze moce piekielne Go nie przemoga.
  Kaplan Piotr Natanek pieknie z tym walczy ;
  Zwrocil mi uwage na podstawowy problem w parafiach : nie modlimy sie za naszych Kaplanow , nie wspieramy Ich dostatecznie nawet….

 3. sten mówi

  Autor więcej prawdy .. Koścół katolicki jest niszczony od kiedy powstał ? Troche może histori ostatnie prześladowania KK to 3 wiek do 313r ! Od tej pory nastał synkretyzm – kościół papieże zdobył pozycje dominującą nawet nad władzą świecką . Od tej pory zaczął sam prześladować niszczyć i tępić ogniem i żelazem w całej europie chrześcijan apostolskich pierwotnych Biblijnych min. Waldensów 30 krucjat 120 tys ludzi itd. przez wieki. Moralność katolicka ? może to pedały w sutannach czy komunia dla rozwodników ? Spirala zła się rozkręca KK zatraca się – jeżeli jest ladacznicą Babilonu Jana.. to usłyszymy kopyta 4 ch jeźdźców apokalipsy

 4. MSW mówi

  Amerykanie w ten sposób usprawiedliwiają eksterminację Indian północnoamerykańskich, także Anglicy przynieśli oświatę dzikim ludom Afryki, Australii i Oceanii. Belgowie w Kongo też chcieli dobrze tylko nie wyszło. A Hiszpanie zniszczyli kulturę Inków z powodu ich… barbarzyństwa, a nie dla złota.
  Jestem sobie w stanie wyobrazić świat bez religii katolickiej i idei odkupienia win. Inna sprawa, że bez Jezusa, Mahomet by nas przygarnął, a tego już wyobrazić sobie nie potrafie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.