Historia Katalonii – hiszpański komiks anty separatystyczny

2

Na naszych oczach separatyści katalońscy ogłosili niepodległość od Hiszpanii. Nie nam wyrokować po czyjej stronie jest racja w konflikcie między Hiszpanami a Katalończykami. Jedak by rozumieć zawiłości sytuacji w innych krajach warto poznawać historie tych krajów.

Nakładem Kliniki Języka, wydawnictwa Gabriela Maciejewskiego, ukazał się komiks „Historia Katalonii”, według scenariusza Javiera Barraycoa i Manuela Acosta, z rysunkami Juan Alonso. Publikacja, która może pozwolić poznać argumenty przeciwników separacji. Album „Historia Katalonii” to komiks bardzo historyczny, bardzo hiszpański i anty separatystyczny.

Jak pisze wydawca albumu „w dobie uporczywej promocji katalońskiego separatyzmu, wydaliśmy komiks, którego autorami są dwaj hiszpańscy lojaliści, udowadniający w swoich publikacjach, że historia Katalonii jest organicznie związana z historią Hiszpanii. Komiks ten był już oprotestowany przez środowiska separatystyczne”.

Z kart albumu, będącego bardziej ilustrowanym kalendarium niż fabułą, czytelnik poznaje 2200 lat historii Katalonii walki Iberii z Kartaginą i Rzymem, historie Hiszpanii za panowania Rzymian, losy i męczeństwo pierwszych chrześcijan, najazd barbarzyńców, dominacje arian a potem katolików, islamską okupacje, rekonkwistę, dominacje Francji, powstanie separatyzmu katalońskiego, dzieje nowożytne kraju.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. M. mówi

    „Katolik. Polak, endek, politolog, absolwent IPS WDiNP UW. Non stop pracuje, stary kawaler, przez lata żył w ubóstwie, pisze artykuły, recenzje, relacje.” – nie taki stary, i nie kawaler tylko singiel 😉

  2. Bartek mówi

    >>Katolik. Polak, endek, politolog, absolwent IPS WDiNP UW.<< LIBERAŁ (UPR) nie zmieściło się ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.