HGW zaskarża odszkodowania przyznawane lokatorom przez Komisję Weryfikacyjną

fot. twitter/SuperMeming.pl
0

Komisja weryfikacyjna przyznała ponad 612 tys. zł odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów ze zreprywatyzowanych kamienic, m.in. przy ul. Skaryszewskiej 11 i Noakowskiego 16. Łącznie komisja wydała 24 decyzje – poinformował w piątek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Dodał, że wciąż są rozpatrywane kolejne wnioski o wypłatę odszkodowań i zadośćuczynień. Przypomniał też, że środki na ten cel pochodzą od handlarzy roszczeniami.

Komisja weryfikacyjna przyznaje odszkodowania za poniesione szkody, czyli np. nadpłacony czynsz w wyniku podwyżek po reprywatyzacji. Natomiast zadośćuczynienie związane jest ze szkodą niematerialną, taką jak np. poczucie krzywdy, utracone poczucia bezpieczeństwa, presja i przemoc psychiczna. Lokatorzy mogą jednocześnie wnioskować zarówno o odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak na decyzje komisji reaguje prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz? „Z przykrością muszę stwierdzić, że wszystkie nasze decyzje odszkodowawcze są zaskarżane” (…) To jest nieuczciwe i przykre, że pani prezydent tak postępuje, bo to oznacza dodatkowe koszty postępowań” – wyjaśnił Patryk Jaki.

Ratusz tłumaczy, że zaskarżył decyzje komisji weryfikacyjnej, ponieważ komisja nie zbadała „w sposób wystarczający” przesłanek przyznania odszkodowań i w związku z tym prezydent Warszawy zwróciła się do sądu o ich zbadanie.

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Kolejna prowokacja władz Warszawy: urzędniczka zapowiada rozwiązanie Marszu Niepodległości [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.