Hanna Gronkiewicz-Waltz odmówiła TVP prawa do emisji filmu „Raport o wojennych stratach Warszawy”

zniszczona Warszawa/fot. youtube
14

TVP wystąpiła do prezydent Warszawy o wyrażenie zgody na emisję filmu Mieczysława Vogta „Raport o wojennych stratach Warszawy”. Prawa do tego filmu mają władze Warszawy. Po wielu prośbach ze strony TVP zastępca dyrektora Urzędu Miasta Małgorzata Naimska wysłała mail z informacją: „Decyzja w tej sprawie jest negatywna”.

Co więcej, Hanna Gronkiewicz-Waltz wstrzymała tłumaczenie na język niemiecki opublikowanego w 2004 roku dokumentu opracowanego na zlecenie ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego przez zespół ekspertów, w którym wyliczono wojenne straty stolicy. Za kadencji Lecha Kaczyńskiego ogłoszono przetarg na tłumaczenie i wydanie raportu w formie albumu. Do wydania jednak nigdy nie doszło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Apelujemy do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o natychmiastowe wydanie publikacji w języku niemieckim, udostępnienia w formie elektronicznej lub odstąpienia praw autorskich na rzecz innego organu państwa – powiedział radny PiS Jacek Ozdoba podczas piątkowej konferencji przed stołecznym ratuszem. Reakcji brak.

To jest po prostu niesamowite. Prezydent Warszawy zrównanej przez Niemców z ziemią, prezydent miasta, w którym Niemcy dopuścili się ludobójstwa, nie zgadza się na pokazanie filmu o stratach stolicy i blokuje tłumaczenie dokumentu, w którym te straty opisano. Wytłumaczenie może być tylko jedno: swoimi decyzjami Hanna Gronkiewicz–Waltz spłaca niemiecką „pożyczkę” dla Platformy Obywatelskiej.

HGW ma dużo szczęścia, że czasy się zmieniły. KIEDYŚ DLA TAKICH BYŁA BRZYTWA!

Źródło: tvp.info, wgospodarce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mariusz mówi

  Hajka Grundbaum – Hańba Gronkowiec-Wałek reprywatyzacyjny żydowski.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Moim zdaniem takie postępowanie Gronkiewicz powinno być potraktowane jako przestępstwo przeciwko narodowi polskiemu a za sprawy związane z tzw. reprywatyzacją powinna od dawna siedzieć.

 3. BBC mówi

  A ona chodzi i się śmieje. Nie ma jak układy, każdy inny by już siedział.

 4. Robert mówi

  Mam nadzieje,ze juz niedługo tej pani nie odmówią pobytu na turnusie w zakładzie kałnym

 5. Ewa mówi

  Czy prezydenci miast to самовластность ? Nikomu nie podlegają? Czy nie ma w Polsce polskiego rządu? Komu służy Gronkiewicz-Waltz? Polsce czy Niemcom?

 6. test24 mówi

  Czyli prezydent Warszawy nie ma żadnego zwierzchnika? Warszawa jest państwem w państwie?

 7. iks mówi

  Do kiedy ona musi być tym „Prezydentem” Warszawy? Przecież to skandal aby Ktoś taki piastował tak ważne stanowisko. Ile jeszcze trzeba będzie się pomęczyć z tą uPO-dojcz-filosemitką? W USA ktoś taki od razu by podał się do dymisji. W Polsce widać, że jak Pojawka się przyssie to obcęgami jej nie wyrwiesz.

 8. Bubek mówi

  Rece opadaj…jednak trzeba je podniesc i zaczac walczyc z ta banda lewackich durniow.

 9. Jarek mówi

  to że chazarka jest prezydentem Warszawy swiadczy o jej mieszkańcach. Po drugie jakim cudem ona jeszcze jest prezydentem stolicy?? Czemu nie jest w areszcie śleczym za swoje kombinacje z prywatyzacją i czemu jej funkcji nie pełni zarządca komisaryczny?? Widać kto stanowi obecną władze – zasada kruk krukowi oka nie wykole

 10. Lech mówi

  Film nakręcono ze środków społecznych miasta a nie z prywatnych H. Gronkiewicz. Dlatego jest własnością społeczną i powinno się publikować!

 11. sylwia mówi

  Prezydent stolicy przeciwko wlasnego krajowi i narodowi. to sie nazywa ZDRADA STANU.

 12. Zoltan mówi

  Cóż, kolejna folksdojczka…, i jej szmatławy czas wkrótce przeminie. Wreszcie wreszcie znajdzie się Herkules, który wypłucze ten iście augiaszowy warschauerski gnojnik.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.