Gubernator Teksasu znosi nakaz maskowania i zezwala na otwarcie biznesów: „Ludzie nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają działać”

gubernator Teksasu, Greg Abbot/ fot. screen
10

We wtorek (2.03.2021) gubernator Teksasu Greg Abbot zniósł wszelkie restrykcje epidemiczne obowiązujące dotychczas w tym stanie. – Wszystkie firmy mogą się otworzyć na 100 procent. Dotyczy to wszystkich rodzajów biznesów w Teksasie. Znoszę nakaz zakrywania nosa i ust w całym stanie – powiedział Abbot. – Ludzie i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają działać – dodał.

Czyżby w Teksasie nie było już zakażeń i hospitalizacji z powodu covid? Oczywiście, że są, nawet jeśli ich liczba spada. A może zaszczepiono już całą populację, albo chociaż 70%? Nie! Według Johns Hopkins University zaszczepiono zaledwie  6,57% Teksańczyków. A jednak Abbot otwiera stan i pozwala ludziom normalnie żyć.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Zbyt wielu Teksańczyków straciło możliwość zatrudnienia. Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć. Nadszedł czas, aby otworzyć Teksas w 100% – powiedział gubernator.

Jeśli hospitalizacje z powodu covid w którymkolwiek z 22 regionów szpitalnych w Teksasie przekroczą 15% pojemności łóżek szpitalnych w tym regionie przez siedem dni z rzędu, wówczas sędzia hrabstwa może zastosować strategie łagodzenia skutków w swoim hrabstwie – powiedział Abbott. Co ważne, na szczeblu hrabstwa sędzia nie może posłać nikogo do więzienia za nieprzestrzeganie obostrzeń i nie może nałożyć żadnych kar na osoby, które nie noszą masek.

Decyzję o całkowitym zniesieniu obostrzeń podjął też gubernator Missisipi, Tate Reeves. Zarówno Abbot, jak i Reeves, są członkami Partii Republikańskiej.

Decyzję Abbota o otwarciu stanu skrytykowała należąca do Partii Demokratycznej sędzia hrabstwa Harris, Lina Hidalgo.  – Za każdym razem, gdy wycofywano środki w zakresie zdrowia publicznego, obserwowaliśmy wzrost liczby hospitalizacji – napisała w oświadczeniu. Zarzuciła Abbotowi, że zniesienie restrykcji to „cyniczna próba odwrócenia uwagi Teksańczyków od błędów nadzoru państwa nad naszą siecią elektroenergetyczną”.

Decyzję Abbota skrytykowali też burmistrzowie Houston i Dallas. Burmistrz Houston Sylvester Turner (Partia Demokratyczna) powiedział, że oświadczenie Abbotta „podważa wszystkie ofiary, których dokonali lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia ratunkowego, strażacy, policjanci, pracownicy miejscy i cała społeczność”.

Burmistrz Austin Steve Adler (Partia Demokratyczna) powiedział, że wszyscy w mieście byli „po prostu oszołomieni” oświadczeniem Abbotta. Poinformował, że on i sędzia okręgowy Travis, Andy Brown (Partia Demokratyczna), wysłali list do biura gubernatora we wtorek rano „błagając go, aby tego nie robił”.

Mój komentarz: Republikańscy gubernatorzy Teksasu i Missisipi zrobili coś, co nie mieści się w głowach Demokratów – pozwolili ludziom normalnie żyć i samodzielnie decydować o swoim losie. Dla covidowych zamordystów jest to nie do pomyślenia. W Polsce mamy covidowych zamordystów zarówno u władzy, jak i w opozycji. Jedynie Konfederacja apeluje o przywrócenie normalności. Pozostali starszą i terroryzują społeczeństwo. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.

Źródło informacji i cytatów: cnn.com

Zobacz też:

Normalny świat! Mecz hokeja na Białorusi: widownia bez dystansu i maseczek. Dlaczego jeszcze nie poumierali?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Zobaczymy co będzie dalej. Być może demokracja w Texasie okaże się zagrożona, albo okaże się, że gubernator 30 lat temu molestował panienkę, która przyszła z nim z dyskoteki. Możliwości jest mnóstwo. Ale też może to być pierwsza wyrwa w koronistycznym nowym ładzie.

  1. Marta mówi

   Mam nadzieje ze inne stany pojda za Gubernatorem z Texasu i ze demokraci nie beda go w stanie oczernic.
   Pozdrawiam z Ilinois.

 2. wilk mówi

  BRAWO WIECEJ TAKICH LUDZI,RABIH MASZ RACJE,Z LUDZI LOGICZIE MYSLACYCH ROBIA WARIATOW JEST TAKA OPCJA ZE JEGO TEZ TO CZEKA,MOZE TYM PRZYKLADEM KTOS W POLSCE SIE ODWAZY I POIDZJE

 3. Boguslaw mówi

  Na prawde ” Dobra wiadomosc!”, dla calego umeczonego tym swirostwem, swiata

 4. Ewa-Maria mówi

  Missisipi też idzie tym śladem.U nas Mikołajki też się buntują.Coś się zaczyna ruszać w tej kowidowej ściemie.

 5. Historyk mówi

  Przecież nigdzie nie ma żadnej pandemii. Dowód . Proszę bardzo . Światowa organizacja zdrowia zmieniła kilka lat temu definicję pandemii. I teraz zwykła grypa sezonowa , może być uznawana za pandemię. Tak to działa. Wystarczy zmienić znaczenie wydarzenia i mamy problem. Wyobrazmy sobie , że uznamy zwykłą samochodową stłuczkę za katastrofę narodową . I zwykłe uszkodzenie błotnika wystarczy do ogłoszenia stanu klęski I ograniczenia naszych praw . Pytanie . Dlaczego większość ludzi tego nie zauważa?

 6. DrPsycho mówi

  ciemny lud to kupi, jak powiedział klasyk.
  czego wymagasz od ludzi, dla których szczytem intelektualnego wysiłki jest włączenie tv.

 7. anonim mówi

  Pan Gubernator powinien zrobic jeszcze cos bardzo waznego. W swietle fleszow i kamer powinien wykasowac ze swojego kompa pejszbuka i inne parchate wynalazki, a zuckerbergowi i jego plemiennym ziomkom pokazac 🖕

 8. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

  „Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.”

  Dla mnie po magicznej wygranej Bidena demokracja jest spalona. Tak długo będą czarować przy urnach, aż znowu wygrają pa-r-chołki nowego ładu. Nawet gdyby cała Polska poszła głosować na Konfederację, to cudownie wygrałby… PSL.

 9. W K mówi

  Niech po zwycięstwie posła Brauna w Rzeszowie będzie tak samo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.