Grzegorz Braun zdjął ukraińską flagę z kopca Kościuszki. Flaga ponownie wróciła na maszt!

17

Grzegorz Braun ściągnął ukraińską flagę z masztu na szczycie kopca Kościuszki w Krakowie i zaniósł ją do konsulatu Ukrainy w tymże mieście. Zrobił to, czego od dawna od polityków oczekują miliony Polaków. Wbrew oczekiwaniom społeczeństwa, flaga obcego kraju wróciła na maszt.

Flagę UKR, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowi – na X napisał poseł Braun i zamieścił film przedstawiający moment zdjęcia flagi obcego państwa. Przypomnijmy, że po raz pierwszy flagę Ukrainy zdjęto z masztu na kopcu wiele miesięcy temu, na co z oburzeniem zareagowały środowiska ukrainofilskie i usprawiedliwiające zbrodniczą ideologię banderowską. Wieści o zdjęciu ukraińskiej flagi zostały entuzjastycznie przyjęte przez lwią część polskiego społeczeństwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W środę (5.06.2024 r.) rano ukraińska flaga została ponownie zawieszona na maszcie na szczycie krakowskiego kopca przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz prezesa Komitetu Kopca Kościuszki prof. Piotra Dobosza. W symbolicznej uroczystości uczestniczył również konsul Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski. Jak przypomniał prof. Dobosz, prezes społecznego komitetu sprawującego opiekę nad kopcem, decyzja o umieszczeniu flagi ukraińskiej zapadła jednogłośnie po rozpoczęciu agresji rosyjskiej na to państwo. Inicjatywa ta nawiązuje do idei symbolizowanych przez postać Tadeusza Kościuszki, bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę Ukraina walczy o swoje istnienie, o swoje państwo, o swój naród, ale walczą też również o naszą wolność – stwierdził prezes, powielając naiwną narrację, której serdecznie dość mają miliony Polaków.

W związku z incydentem z udziałem posła Brauna, służby wojewody przygotowały stosowne dokumenty i złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na policję. Informacja o zdarzeniu będzie również przekazana odpowiednim komisjom sejmowym – informuje Klęczar.

Szanowni Państwo, zapamiętajcie sobie raz na zawsze: albo rządzą nami idioci, albo zdrajcy, albo potomkowie przesiedleńców operacji „Wisła”. Na ponownie zawieszenie flagi obcego państwa w ważnym dla Polaków miejscu, nie mamy innego wytłumaczenia.

O banderyzacji Ukrainy i Polski oraz wspomnienia Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach przeczytacie Państwo w dwóch tomach książki Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi”. Pod tym samym tytułem Jacek Międlar Tworzy film dokumentalny, którego zwiastuny obejrzycie Państwo TUTAJ.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Izrael morduje w sposób “cywilizowany”… Skandaliczne słowa wiceministra MSZ Władysława Teofila Bartoszewskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zofia mówi

  Pan poseł Braun – wielki polski patriota!

 2. piotr mówi

  obrzydliwi zdraicy.mamy ich na zdjeciach.Mam nadzieje ze ta flaga bedzie chronicznie znikala

 3. antyPOPiS mówi

  Gdyby w 1990 roku była „Norymberga” dla komunistycznych zbrodniarzy z PZPR i SB. Dzisiaj nie byłoby problemu z ukranizacją Polski, bo u władzy byliby polscy patrioci.
  Niestety od 1989 roku rządzi w Polsce postkomunistyczne lewactwo z POPiS-u, SLD, PSL oraz ich resortowe pomioty.

 4. Miska mówi

  Po prostu to są władze okupacyjne.

 5. verizanus mówi

  Flaga zwycięzców zawsze będzie w miejscach publicznych. Wielu jest mocnych w gębie, ale jak przyjdzie co do czego to poseł Braun jest SAM. Dlatego jego działalność jest nietrwała i ma charakter hepeningu. Władze w takich sytuacjach szybko zaprowadzają porządek ;).

 6. Katarzyna mówi

  Tylko Konfedercja Korony Polskiej myśli i czyni po polsku. Mój Ojciec ,porucznik Brygady Karpackiej zapłakałby nad swym miastem rodzinnym,dumnym Krakowie.Jakże ta komuna zniszczyła i niszczy nam polskość,przyzwoitość,dumę narodową. Ilu krakowian stać na taki czyn jakiego dokonał Pan Braun?!Wraża flaga nad polskim miastem. Gdzie nasz honor?Pisałam pracę o rodzinie ze Lwowa, zamordowani ,nawet nie mają mogił,a my…..

 7. zagłoba sum mówi

  Ten antypolski sk…syn zwany wojewodą, który „uświetnił” ponowne zawieszenie upadlińskiej szmaty na najwazniejszym w Polsce kopcu nosi adekwatne nazwisko: klęczar… (mała litera celowo, nie ma obelzywu=ych słów na tego śmiecia!).

 8. andrzej mówi

  Wcześniej czy później musi być wojna domowa !!! Polacy patrioci i narodowcy przeciw żydo -masońskiemu okupantowi i ich lizdupom jak za czas i im podobnym !!!

 9. andrzej mówi

  ……jak za czasów II-giej wojny światowej zdrajcy i pacholstwo z GL, AL przeciw prawdziwym Polakom i patriotom z AK, NSZ i im podobnych organizacji patriotycznych !

 10. gal mówi

  Niech ci wszyscy tolerancyjni durnie, wierzący w ,,maistimowy” bełkot o tzw. przyjaźni polsko-ukraińskiej pukną się w czaszkę na przykładzie tego co niedawno zdarzyło się w Kaliszu, kiedy wyrzucono całą polską załogę przejętej przez ukroli firmy Calfrost. Tak oto postępują przedstawiciele banderowskiego oligarchicznego reżimu kijowskiego o eskimoskich korzeniach. Przypomnijcie sobie co pisał o ,,góralach z Syjonu” B. Prus w ,,Lalce” jak górale przejmowali spółkę po Wokulskim…

 11. Boleslaw mówi

  Moja kochana Mamusie zamordowala bandderowska „”fleczer” w Szpitalu Narutowicza.. w Krakowie 2 listopada 2023 roku……postawiajac zla diagnoze i nie podajac zadnych lekow ..rano byla sparalizowana- zmarla po dwoch miesiacach!
  Polacy, gdzie wasza odwaga, gdzie wasz Patriotyzm KRAKOWIANIE ?? Sciagnac banderowska szmate –spalic!! SWO. SMIERC, SMIERC, SMIERC! !!

 12. Shadow mówi

  To nierządne, sprzedajne kurwy polityczne srają Polakom na głowy, a duża część tych niedorozwojów mówi, że deszcz pada. Sami sobie niedorozwoje i nam, czynicie ten los. Macie mentalność niewolników i takimi niewolnikami jesteście. Hańba wam wszystkim na wieki. Obca flaga w naszych historycznych miejscach to hańba. Czyżby skurwysyny polityczne pokazywały nam, że jesteśmy już pod okupacją tych troglodytów ze wschodu i nic w tym kraju nie znaczymy?

 13. verizanus mówi

  Tak jesteśmy pod okupacją i niewiele znaczymy. Wielu cieszy się, że może póki co, mieć w tej rzeczywistości funkcję kapo a inni cieszą się, że wogóle żyją 😉

 14. Dumny Polak mówi

  Strasznie sie ciesze, ze Panstwo tak jednomyslnie krytykujecie to niepojete KUR::STWO nierzadu haniebnego Krakowa!
  Ufam tez, ze POLSKA DUSZA Krakowian, da sie, w najbizszych dniach odczuc, ze, oprocz tej najwazniejszej, beda tez ginac, wszelkie inne bandyckie znaki naszych zwyrodnialych i nikczemnych wrogow, ktorych naiwnie przyjelismy w gosci!
  Prosze, zrewidujmy wreszcie nasze, przynajmniej jednakowo naiwne, nastawienie, do wiszacej nad naszymi glowami, wojny, do ktorej nas wszystkich, w imie akurat tych bydlakow, usiluja, jak stado oslow, wyslac nas na wojne przeciwko przemoznej Rosji!
  DO PIEKLA Z TYMI DEMONICZNYMI SKURW::SYNAMI, prosto z piekla!

 15. Dumny Polak mówi

  Ukochajmy prosze, jednoczesnie OBRONCE NASZE POLSKIEJ GODNOSCI, GRZEGORZA BRAUNA!
  I pomozmy jemu, oraz, przy tym, nam samym!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.