Gowin chce zabierać wynagrodzenie niezaszczepionym na kwarantannie. Siarkowska: „Niemieckie rozwiązania segregacyjne nie były i nie będą wzorem dla Polaków”

Jarosław Gowin/ fot. screen
14

W czwartek (23.09.2021) poseł Jarosław Gowin  zamieścił na Twitterze wpis nawołujący do dyskryminacji osób niezaszczepionych poprzez odbieranie im wynagrodzenia na czas kwarantanny. Powołał się na takie rozwiązanie wprowadzone w Niemczech, a ten haniebny proceder uzasadnił troską o ochronę firm przed lockdownem.

Gowinowi odpowiedziała poseł Anna Siarkowska z klubu PiS. – Niemieckie rozwiązania segregacyjne nigdy nie były i nie będą wzorem dla Polaków – napisała. Wskazała też, że metodą na uratowanie polskich firm przed lockdownem jest pozbywanie się złych doradców i przestrzeganie Konstytucji RP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie pierwszy raz, gdy Jarosław Gowin nawołuje do segregacji sanitarnej i dyskryminacji niezaszczepionych. W kwietniu apelował o to, aby „stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług niedostępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne”. Jak widać tamten wyskok nie był jednorazowy. Gowin konsekwentnie domaga się ograniczania praw obywatelskich dla osób, które nie przyjęły „dobrowolnej” szczepionki. Internauci komentujący najnowszy pomysł byłego wicepremiera nie zostawili na nim suchej nitki.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Lewak, genderowiec Gowin to zbrodniarz który, nienawidzi Polski i Polaków, więc nie dziwmy się, że wszelkiego rodzaju totalitarne i zbrodnicze pomysły mające uderzyć w Polaków zyskują jego aplauz.

 2. anonim mówi

  Niech zamknie w koncu ta zalgaba morde i najlepiej wyniesie sie z Polski precz, ten syjonistyczny polityczny kret.

 3. Zbigniew mówi

  Gowin – ofiara propagandy, juz nawet nie wiadomo czyjej.

  Tusk probowal wprowadzic emerytury po 67 roku zycia oczywiscie wzorem Niemiec, ale w Niemczech wprowadzono emerytury od 63 roku i co rok prawie 2 mln z tego korzysta.

  Mozna rzec Gowin jest glupi jak Tusk. Tez mu brakuje chipow tak jak volkswagenowi.

 4. ........ mówi

  Taki „etyczny” polityk okazuje się nazistą!

 5. .................... mówi

  A co pan Gowin powie rodzinom osób które zmarły w wyniku przyjęcia preparatu, Jakie ciepłe słowa ukoją ból po starcie tych którzy zmarli w szpitalach oczekując na pomoc. Wystarczy tego pier…. uwolnić lekarzy niech zaczną leczyć i po problemie.

 6. Ewa-Maria mówi

  Ten nieudacznik cały czas mąci. Myśli że tym sposobem ponownie zaistnieje. Nic mylnego skończy jak Petru i Palikot. To kwestia czasu jak wyląduje na śmietniku historii. Powiem Gowinowi ’ miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur..

 7. alojz mówi

  Człowiek wyjdzie z unii wolności ale UW z człowieka nigdy

 8. Wojtek mówi

  Pani Siarkowska się myli – niemieckie rozwiązania SĄ wzorem dla waszego rządu i jeżeli nam (Polsce) każą to wy (PiS) to przegłosujecie (ramię w ramię z KO i czerwonymi) i koniec.

 9. verizanus mówi

  E tam, Może sobie głupoty gadać jakie chce. Nie ma to wpływu na jego wypłatę. A może ktoś starszy i mądrzejszy zauwazy jego gorliwości i wypłata w przyszłości będzie jeszcze lepsza jak będzie to wdrażał 😉

 10. okl mówi

  Małe sprostowanie. Człowiek wyjdzie z UW ale intelektualne gUWno z człowieka nigdy.

 11. Shadow mówi

  Słusznie niektórzy sugerują, że ta menda polityczna kombinuje , że załapie się na jakąś posadkę dobrze płatną w światowych strukturach szmaciarzy.

 12. kat mówi

  trzeba tego dziada publicznie wybatożyć! to szkodnik i zdrajca

 13. M.:) mówi

  Może niech Siarkowska sama zacznie wypłacać pensje zwolennikom swoich teorii spiskowych, którzy w wyniku własnej głupoty się nie szczepią? Dlaczego ma to finansować właściciel firmy? Albo wprowadzić informacje dla pracodawcy, kto się zaszczepił. Jak pracodawca jest ok z zatrudnianiem niezaszczepionego to wtedy jest to jego ryzyko i wówczas jest fair.

 14. W K mówi

  Gowin, goguś z ambicjami zosania Prezydentem Polski, skrajnie fałszywy człowiek z domieszką antypolskiej, dominacji ukraińskiej. Takich należy bezpowrotnie żegnać z Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.