Gowin bagatelizuje ustawę wspierającą roszczenia żydowskie: „Interesy polskie nie są zagrożone”

Jarosław Gowin/ fot. twitter
19

– Na pewno interesy polskie nie są zagrożone przez ustawę JUST – ocenił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, przebywający z kilkudniową wizytą w USA. Zdaniem wicepremiera ta ustawa „niepotrzebnie może rodzić napięcia między społecznością żydowską na świecie, a różnymi krajami”. – W tym także napięcia wśród polskiej opinii publicznej – powiedział w rozmowie z Polsat News.

Gowin podkreślił, że po polskiej stronie potrzebna jest powściągliwość w tej sprawie. – Jest dla mnie bardzo ważne, żebyśmy po wspólnym błędzie, jakim były reakcje i żydowskie, i polskie na ustawę o IPN, nie popełnili teraz analogicznego błędu przy tzw. JUST Act – dodał.

Nasz komentarz: Wicepremier Gowin raczy chyba żartować. Jeśli wicepremier uważa, ze zagrożenia dla polskich interesów nie stanowi ustawa Kongresu USA otwierająca drzwi do wywierania na Polskę nacisków w sprawie żydowskiego „mienia bezspadkowego”, to najwyraźniej wicepremier nie rozumie, czym jest polski interes. Wyjaśniamy – w polskim interesie leży przeciwstawianie się z całą mocą jakimkolwiek próbom wyszabrowania od Polski majątku, który przypadł jej na mocy przepisów kodeksu cywilnego. Zapewnianie, że nic się nie stało, to zielone światło dla przemysłu Holokaustu. Jeśli takie zapewnienie składa wicepremier polskiego rządu, to jesteśmy ugotowani.

Co do wspólnego polsko-żydowskiego „błędu” w reakcji na nowelizację ustawy o IPN: Żydzi ruszyli wtedy na Polskę jak rozjuszone stado byków, a polskie władze stały z rozdziawioną gęba i zastanawiały się, jak ułagodzić atakujących nas Żydów. A teraz polskie władze boją się chociaż jednym słówkiem skrytykować ustawę JUST, bo Żydzi tupną noga i zaczną krzyczeć o antysemitach. Czyżby Jonny Daniels i rabin „Koszerny seks” Boteach już pogrozili paluszkiem?

Źródło: tvp.info

Przeczytaj też

Żydowskie roszczenia wobec Polski to próba przestępczego wyłudzenia 65 mld dolarów. Gdzie jest prokurator?

Katarzyna TS: Czy premier Morawiecki zaleca koszerny seks i wyłudzanie pieniędzy metodą „na dobroczynność”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Majk mówi

  Gowin kpi w swojej wypowiedzi z Polski i rdzennych obywateli Polski.

 2. goj mówi

  Oczywiście, że interesy Polski nie są zagrożone. Przecież nadrzędnym interesem naszego kraju jest służenie i dawanie dupy żydom.

  1. Ada mówi

   Pan Jaki już ma gotową ustawę reprywatyzacyjną, chociaż dziwne, że to on i jakby tak przedwcześnie.

  2. goj mówi

   Czemu dziwne? Pani zapomniała, w której partii on pracuje? Dziwne, to by było, gdyby antypolską ustawę przygotował Robert Winnicki 😉

  3. Ada mówi

   Miałam na myśli … jednym słowem prawo jest skomplikowaną jednak dziedziną, może zdecydowanie zbyt, by je tworzyć z pozycji zupełnie innej profesji.
   Poza tym, rzeczywiście, nie dziwi mnie.

 3. Lech mówi

  Naród nie jest głupi. Nigdy nie zapomni !!!

  1. goj mówi

   A potem ten niegłupi naród pójdzie do urn wybierać znowu POPiS 😀

 4. pw mówi

  Wywalic gow.no z Polski. Precz popisowskimi zdrajcami naszej ojczyzny!

 5. Piotrx mówi

  „dyżurny obrotowy” z reguły bagatelizuje wszelkie zagrożenia dla Polski, także te ze strony masonerii ….

  ale skoro ma się „słuszne” powiązania ideologiczne

  http://www.polskatimes.pl/artykul/534801,kosciol-atakowany-przez-masonow-gowin-odpowiada-abp-michalikowi,id,t.html

  „…..Jestem związany ze środowiskiem „Znaku” i „Tygodnika Powszechnego”. To środowisko się nigdy nie pchało pod dzwonnice – powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Odniósł się także do słów abp Michalika, który stwierdził, że Kościół jest atakowany przez Kościół jest „atakowany przez środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie”……..

  Słowa te skomentował minister Jarosław Gowin ……. Opinie, że Polską rządzą masoni mają tyle wspólnego z rzeczywistością, co publikacje prasowe o wpływach Opus Dei – powiedział. ….”

 6. omg mówi

  Precz ze sprzedajnym żydowsko-ukraińskim rządem PiS-U,w wyborach tylko partia narodowa.

 7. aalfa.oomega mówi

  JUDEOPOLONIA – STOP!!!!!!!!!!!!!!
  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę i prawo mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 8. Hammurabi mówi

  Żydzi zapomnieli o jednym. O historii Polski i Polaków. Pewnie dlatego, że skwapliwie rugowali prawdę ze szkół, za czasów swej dominacji zdobytej dzięki sowieckim bagnetom, angielskiej podłości i amerykańskiej ignorancji. Zapomnieli, bądź nie wiedzą, że Polacy są cierpliwi, spokojni i często zbyt wyrozumiali do czasu.
  A że czasy się zmieniają, zmieni się również poziom wyrozumiałości a zwłaszcza zmieni się sposób traktowania wrogów.
  To, że jeszcze w rządzie można usłyszeć bzdury tyczące relacji z Żydami, to, że pan Duda p.o. Prezydenta Rzeczpospolitej gustuje w jarmułkach i żydowskich potrawach, nic nie znaczy.
  Poziom niezadowolenia (daleki wciąż od wściekłości) Polaków rośnie wprost proporcjonalnie do zdobywanej wiedzy o żydowskich podłościach których doświadczali ich przodkowie i które stają się dziś ich udziałem.
  Dlatego tak ważna jest praca którą wykonują ci, którzy nie bacząc na zagrożenie przebijają się z tymi informacjami. Oni drążą otwór w tamie postawionej przez tych, którzy zapomnieli o historii Polski. A wiadomo co stanie się z tamą w której jest choćby niewielki otwór, przez który zaczyna wpierw kapać, później sączyć i w końcu płynąć woda…

 9. Spostrzegawczy mówi

  Żydomasoneria ściemnia. Kto się daje jeszcze nabrać na ich lucyferiańskie kłamstwa i tricki ?!

 10. Walc mówi

  Od ponad 2000lat ta sama masonskozydofilja swietnie sobie radzi w okradaniu,zabijaniu/P.Jezus itd/robienia pieniedzy na wojnach,rewolucjach….niszczeniu zycia ludzion na calym swiecie…itp

  1. Moisik mówi

   ai waj aj waj tak nam swietnie szlo,a teraz ten gojow raban…….

 11. Mr. ?? mówi

  Nie mógł powiedzieć że chcą nas okupować jak Palestynę czy wciągnąć w wojnę jak Syrię
  Nie bez powodu do Europy ściągnięto imigrantów z Afryki i B. Wschodu bandytów, gwałcicieli ale też muzułmanów, wrogów chazarskich żydów, Izraela i zwolenników Palestyny
  a nasze granice są otwarte.

 12. Pola kowalska mówi

  Gowin to komuch i zyd jak Czaputowicz ten Okupacyjna rzad zydowski zostal powolany do zniszczenia Polski za przekazanie wladzy przez zyda Kaczynskiego(kalksztajna) To co chcial to realizuje Smolens Smolensk i jeszcze raz Smolensk.To jest jedyna sprawa jaka go interesuje a Polska i sprawy Polskie to tabu jak mozna niszczyc baraci zydow.Woda ENERGETYKA w rekach zydow ! to DZIECKO z pszedszkola wie ze jest to DESTRUKCJA NASZEGO KRAJU I niszczenie rolnictwa nie mowiac o likwidacji Narodu Polskiego (ile mamy niesprawnych dzieci) a ile bedzie za lat 20 za lat 30 .TO WOJNA i PLAN HITLERA jak cale NOW Alijanci amerykanskie wojska ustawa447 czy to aby nie druga Jalta

 13. Robert B. mówi

  Gowin to wyjątkowo obślizgły typ. Pewnie liczy, że żydowski okupant da mu jakąś funkcję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.