„Generał Nil zaufał komunistycznej amnestii”. Krzysztof Bosak oddał hołd dowódcy Kedywu zamordowanemu przez komunę [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
6

24 lutego 1953 roku komuniści powiesili gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, dowódcę Kedywu KG AK i organizacji NIE. „Nil” został skazany w sfingowanym procesie na podstawie fałszywych oskarżeń o współpracę  z okupantem niemieckim i wydawanie terenowym oddziałom Kedywu rozkazów likwidowania partyzantów radzieckich i działaczy lewicowych. Egzekucja odbyła się w mokotowskim więzieniu na ul. Rakowickiej. Miejsce pochówku pozostaje nieznane. Sprawcy mordu sądowego na gen. „Nilu” nie ponieśli odpowiedzialności za tę zbrodnię.

W 67. rocznicę tej zbrodni Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, oddal hołd zamordowanemu gen. Fieldorfowi. – Polski generał zaufał komunistom, że ich amnestia jest prawdziwa, jest na serio. Jesteśmy tutaj, żeby upamiętnić generała Nila i żeby upamiętnić wszystkie polskie ofiary prześladowań ze strony komunistów – powiedział Bosak pod tablicą na murze więzienia, w którym powieszono polskiego bohatera. W mokotowskim areszcie śledczym znajduje się obecnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL utworzone w 2016 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak podkreślił, że rolą prezydenta jest nie tylko bycie strażnikiem konstytucji i ładu społecznego, ale również strażnikiem pamięci. Zaapelował do wszystkich kandydatów, aby włączali się w upamiętnianie polskich rocznic historycznych i czerpali z takich wzorców jak gen. Fieldorf. – Apeluję do wszystkich kandydatów na prezydenta, żeby wzięli udział w upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca – powiedział Bosak.

Zapytany o kwestię emerytur funkcjonariuszy aparatu komunistycznego, Bosak powiedział, że takie osoby nie powinny liczyć na żadne przywileje. Zaznaczył jednak, że nie można wrzucać do tego samego worka prześladowców, jak i osób, które w prześladowaniach nie uczestniczyły. – Niedostatki legislacyjne, jakie przedstawił rząd, narażają go na krytykę. Z jednej strony na obszar działania tzw. ustawy dezubekizacyjnej załapało się wiele osób, które nie były zaangażowane w represje i to tworzy kontrowersję. Z drugiej strony nie załapało się wiele osób, które były zaangażowane w represje – wyjaśnił Bosak wskazując, że ustawa nie objęła wojskowych zaangażowanych w komunistyczny aparat represji. Podkreślił, że wojskowe służby były jeszcze brutalniejsze niż Urząd Bezpieczeństwa. – Dlaczego ustawa nie objęła służb wojskowych? – zapytał wskazując, że „klucz doboru nie był wystarczająco przemyślany”.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Bosak ostrzega: „Ofensywa LGBT nasila się. Prezydent Duda nie zatrzyma jej” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. maciek mowi . mówi

  Wielkie dzieki Ci szlachetny kandydacie na Naszego Prezydenta Panie Posle Krzysztofie Bosak .
  Apeluje do wszystkich moich rodakow Polakow I nie tylko by w Maju poprzec masowo tego naszego
  przyszlego Prezydenta pana Krzysztofa Bosaka gdyz od tego wyboru rozpocznie sie prawdziwa
  pozytywna zmiana w naszej Ojczyznie . Nie dajmy sie oszukac kolejny raz zdrajcom polsko-jezycznym !

 2. Robert mówi

  Rolą prezydenta jest walka,walka z globalnym,totalitarnym zniewoleniem pod dyktando syjonistów niosących piekło gułagu, tym razem nie na bagnetach Trockiego ,Lenina,czołgach Stalina ,ale niewidzialnych pętach technologii sięgających najglębszych pokładów człowieczeństwa,myśli,emocji,woli.Dzięki sztucznej inteligencji,jej algorytmów właściwego postępowania,komputerom kwantowym,zdalnemu monitoringowi neuronowemu,sieci 5G surogat Boga dla wybranych będzie nadzorował każdego od poczęcia aż do śmierci.,,Ósmy krąg w którym nie ma już nic,,wieszcza Kaczmarskiego staje się globalnym przeznaczeniem

  1. anonim mówi

   Spokojnie jeszcze nie wygrali. Upadek podąża za pychą.

 3. fajera mówi

  Włóż buty – idź na wybory
  ale głosuj na Bosaka

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.