Francja: zginął policjant walczący z gangsterami. Jego śmierć uczczono minutą ciszy

Fot. Twitter
1

Dziś, w piątek 17 stycznia, minutą ciszy upamiętniono śmierć francuskiego policjanta. O 10 odczytano wiadomość od ministra spraw wewnętrznych Christophe Castanera. Ciszą uczczono Francka Lebois, 45-letniego policjanta, który zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

Jak donoszą francuskie media, Franck miał zostać ranny podczas akcji w nocy z 10 na 11 stycznia. Funkcjonariusz interweniował w sprawie napadu zorganizowanej grupy przestępczej. Został ciężko ranny i przeniesiony do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Francja zmaga się z narastającą stale falą zorganizowanej przestępczości. Gangi, tworzone głównie przez przybyłych do kraju „uchodźców” sieją spustoszenie na ulicach miast. W samym Paryżu są od dawna miejsca, do których nie odważa się zapuszczać policja. Czy właśnie takiej różnorodności potrzebowała Europa?

Źródło informacji: Twitter, martinique.franceantilles.fr

Przeczytaj również:

Coraz więcej Polaków ściganych za tzw. mowę nienawiści wobec Ukraińców. Śledczy namawiają do kajania się w Internecie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Robert mówi

    Pewnie nie mieli tak dobrego rozpoznania jak w przypadku P.Międlara.Gdyby tylko wiedzieli że mają mnogą ilość jednostek broni pod podłogą, jeszcze biedak by żył…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.