[FOTO] Davos: eko-aktywiści oskarżeni o rasizm, czyli lewica znów umiejętnie strzela sobie w kolano

Przyczyną zamieszania było wykadrowanie zdjęcia przez agencję w sposób, który wyciął ciemnoskórą Nakate z kadru
0

Zdjęcie z Davos ukazujące piątkę młodych aktywistów obiegło cały świat. Okazało się jednak, iż na zdjęciu prasowym „odcięta” została z niego afrykańska kobieta. „To najgorsza rzecz, jakiej doświadczyłam w życiu” – stwierdziła po fakcie. Agencja odpowiedzialna za manipulację przeprasza i czyni samokrytykę.

Na sławnym już zdjęciu widać działaczki: Luisę Neubauer, Gretę Thunberg, Isabelle Axelsson i Loukinę Tille. Za nimi rozpościera się majestatyczna, górska panorama Davos. Wielu Internautów poczuło się urażonych nieobecnością 23-letniej Vanessy Nakate z Ugandy, która również pozowała z aktywistkami. Mimo bycia aktywistką, Nakate została najwyraźniej wycięta ze zdjęcia przez agencję zajmującą się promocją medialną. Pokrzywdzona Nakate nie kryła swojego smutku i oburzenia:

„Płakałam, ponieważ było to takie smutne, nie tylko dlatego, że było rasistowskie, ale także z powodu ludzi z Afryki. Pokazało, jak jesteśmy doceniani. Bardzo mnie bolało. To najgorsza rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczyłam w życiu” – stwierdziła Vanessa. „Każdy, kto mówi, że powinnam stanąć na środku, jest w błędzie! Czy afrykańska aktywistka musi stać pośrodku tylko dlatego, że boi się wykluczenia? Nie powinno tak być!” – napisała na Twitterze.

Do aktywistki napisała Greta Thunberg, pocieszając ją i zapewniając o wsparciu i miłości środowiska. Odpowiedzialna za przycięcie i publikację zdjęcia agencja wystosowała oficjalne przeprosiny i obiecała „wyciągnąć wnioski na przyszłość”. Zapewniono także, iż takowe wykadrowanie miało być jedynie zabiegiem kompozycyjnym.

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Dziwne, iż nikt nie upomniał się jeszcze, iż zdjęcie propaguje nierówność płciową, nie ukazując żadnego mężczyzny ani „osoby trans-płciowej”. Nie mówiąc już o Azjatach, którzy także powinni poczuć się dyskryminowani. Rasizm rasizmem, to wszakże jest jawna homofobia!

Przyczyną zamieszania było wykadrowanie zdjęcia przez agencję w sposób, który wyciął ciemnoskórą Nakate z kadru

Źródło informacji: welt.de, Twitter

Przeczytaj również:

Zgasić milczeniem wykorzystywaną nastolatkę! Sekretarz stanu USA dał dobry przykład

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.