[FOTO] Davos: eko-aktywiści oskarżeni o rasizm, czyli lewica znów umiejętnie strzela sobie w kolano

Przyczyną zamieszania było wykadrowanie zdjęcia przez agencję w sposób, który wyciął ciemnoskórą Nakate z kadru
0

Zdjęcie z Davos ukazujące piątkę młodych aktywistów obiegło cały świat. Okazało się jednak, iż na zdjęciu prasowym „odcięta” została z niego afrykańska kobieta. „To najgorsza rzecz, jakiej doświadczyłam w życiu” – stwierdziła po fakcie. Agencja odpowiedzialna za manipulację przeprasza i czyni samokrytykę.

Na sławnym już zdjęciu widać działaczki: Luisę Neubauer, Gretę Thunberg, Isabelle Axelsson i Loukinę Tille. Za nimi rozpościera się majestatyczna, górska panorama Davos. Wielu Internautów poczuło się urażonych nieobecnością 23-letniej Vanessy Nakate z Ugandy, która również pozowała z aktywistkami. Mimo bycia aktywistką, Nakate została najwyraźniej wycięta ze zdjęcia przez agencję zajmującą się promocją medialną. Pokrzywdzona Nakate nie kryła swojego smutku i oburzenia:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Płakałam, ponieważ było to takie smutne, nie tylko dlatego, że było rasistowskie, ale także z powodu ludzi z Afryki. Pokazało, jak jesteśmy doceniani. Bardzo mnie bolało. To najgorsza rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczyłam w życiu” – stwierdziła Vanessa. „Każdy, kto mówi, że powinnam stanąć na środku, jest w błędzie! Czy afrykańska aktywistka musi stać pośrodku tylko dlatego, że boi się wykluczenia? Nie powinno tak być!” – napisała na Twitterze.

Do aktywistki napisała Greta Thunberg, pocieszając ją i zapewniając o wsparciu i miłości środowiska. Odpowiedzialna za przycięcie i publikację zdjęcia agencja wystosowała oficjalne przeprosiny i obiecała „wyciągnąć wnioski na przyszłość”. Zapewniono także, iż takowe wykadrowanie miało być jedynie zabiegiem kompozycyjnym.

Dziwne, iż nikt nie upomniał się jeszcze, iż zdjęcie propaguje nierówność płciową, nie ukazując żadnego mężczyzny ani „osoby trans-płciowej”. Nie mówiąc już o Azjatach, którzy także powinni poczuć się dyskryminowani. Rasizm rasizmem, to wszakże jest jawna homofobia!

Przyczyną zamieszania było wykadrowanie zdjęcia przez agencję w sposób, który wyciął ciemnoskórą Nakate z kadru

Źródło informacji: welt.de, Twitter

Przeczytaj również:

Zgasić milczeniem wykorzystywaną nastolatkę! Sekretarz stanu USA dał dobry przykład

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.