Masakra Grety „boso”- Wojciech Cejrowski rozjeżdża Thunberg: „Ekologicznie powinna przyjść pieszo ze Szwecji!” [WIDEO]

Fot. Twitter
3

Kontrowersyjny katolicki podróżnik gościł na antenie radia WNET. Oprócz poruszenia tematu aborcji, wypowiedział się także o  eko-terrorystach i zielonej dyktaturze. Nie mogło zabraknąć zatem tematu Grety Thunberg.

Wojciech Cejrowski zasłynął jako autor takich programów jak „WC kwadrans” czy „Boso przez Świat”. Na swoim koncie ma również wiele wydanych publikacji. „Rio Anaconda” czy „Gringo wśród dzikich plemion” stały się bestsellerami. Pan Wojciech przeszedł (głównie boso)  najbardziej dzikie ostępy w poszukiwaniu pierwotnych kultur. Wzdłuż i wszerz przemierzył przede wszystkim Amazonię, o której najwięcej mają do powiedzenia współcześni „ekolodzy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Hiszpańska gazeta relacjonowała podróż i to wystąpienie na szczycie klimatycznym w Madrycie, szwedzkiej nastolatki. Szczerze  to nie wiedziałem, że ona tam przyjedzie. Greta coś tam – zaczął, jak zawsze w swoim stylu Cejrowski. – – I ona podróżowała środkami, podobno ekologicznymi czyli katamaranem, zrobionym z plastiku. Dodatkowo potem jeździła pociągiem elektrycznym. A jak wiadomo pociąg elektryczny czerpie elektryczność! A żeby wytworzyć elektryczność, to już ekologia kończy się na kablu. Bo tam jest  jakaś elektrownia węglowa, czy atomowa, a one smrodzą i brudzą, ale to jest cena naszej cywilizacji – wyjaśniał. Wskazał również na nieodłączną hipokryzję nastoletniej wagarowiczki:

– Mówienie, że ona podróżowała ekologicznie, byłoby prawdą jakby ona przyszła na piechotę ze swojej Szwecji. A ona przyjechała pociągiem… Czym się ona różni od  lotu samolotem? Jeśli chodzi o ekologię to niczym się nie różni! Jedno truje i drugie truje. Podróżnik oskarżył również unijne projekty o zacofanie.
– Bruksela chce osiągnąć plan neutralności klimatycznej. To jest groźne, bo oznacza rezygnacje z różnych osiągnięć technologicznych. Zamiast rozwijać się w kierunku –  coraz mniej węgla ten pociąg potrzebuje, czy elektryczności. To my chcemy zlikwidować pociąg…

– To, że w ciągu 30-lat, UE chce sobie osiągnąć plan neutralności klimatycznej oznacza rezygnację z węgla i gazu. To co mamy robić? Lasy mamy wyrąbać teraz? Drewnem grzać w domach? – pyta retorycznie Wojciech Cejrowski. O ile poglądy polityczne pana Cejrowskiego budzą znaczne kontrowersje wśród polskiej prawicy. Jego niczym nie powstrzymany zachwyt Trumpem nieraz już budził zastanowienie Polaków. Z pewnością niejedno można mu zarzucić, lecz akurat w kwestiach podróży i ekologii Cejrowski zdaje się mieć całkiem obiektywne podejście. Oraz, przede wszystkim – kilkadziesiąt lat doświadczenia.

Źródło informacji: nczas.com

Przeczytaj również:

Koncert chanukowy w Filharmonii Narodowej! Wśród sponsorów Narodowe Centrum Kultury i samorząd województwa mazowieckiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  W. C. jest wiadomego pochodzenia, dlatego nie mowi prawdy, ze glownym przeslaniem tego ruchu jest ratowanie lasow.

  Dlatego, ze ukrywa, iz pod puszcza sa cenne zloza a jedynym problemem bylo „Co zrobic z ta puszcza?. No i do pracy zaprzegnieto Kornika chronionego przez ekologow” a wiec prawda o walce mlodziezy swiata jest sprzeczna z celami PICu i reszty wiadomego pochodzenia (ciekawe czy mozna tak pisac?).

 2. Marek mówi

  Greta i tak jest bardziej EKO od Cejrowskiego, bo nie jeździ samochodem spalinowym. Spalinowce kopcą najbardziej. Zniszczyły większość polskich miast, bo wytworzyły ogromny smog, który jest szkodliwy dla zdrowia z powodu substancji silnie rakotwórczych pochodzących z silników spalinowych. Smród czuć wzdłuż ulic i na skrzyżowaniach. Elektrownia ma elektrofiltry więc nie emituje tyle cząstek stałych co jeden stary samochód Diesla…

  1. Jola mówi

   Marek idź na spacer

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.