Feministkom nie podoba się określenie „ofiara”. Chcą zastąpić je słowem „przeżywczyni” lub „doświadczyni”

manifestacja feministek 8 marca 2021/ fot. Facebook
10

W czwartek (11.03.2021) Fundacja Feminoteka ogłosiła konkurs na nowe określenie, które zastąpiłoby słowo „ofiara”. Według feministek jest to bowiem określenie zawierające „pasywność”.

– Ofiara. Czy to jest właściwe określenie? Ofiara gwałtu. Jest w tym wyrazie pasywność. Osoba, która doświadczyła przemocy, osoba, która doświadczyła gwałtu brzmi dużo lepiej. No, ale, nie oszukujmy się, to jest bardzo długie sformułowanie – piszą feministki. Co proponują w zamian? Oto trzy opcje: ocalała/ocalały, przeżywczyni/przeżywca, doświadczyni/doświadec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ze swojej strony mamy propozycję, żeby zaprzestać używania słowa „feministka”, ponieważ nie oddaje ono przymiotów cechujących takie osoby. Nasze propozycje zamienników to:  szajbnięcini, pustołbica, głupiejówka, mózgosieczka, idiotczyni. A patrząc na obrazek z manify 8 marca opublikowany przez Dziennik Wschodni, którym Fundacja Feminoteka chwali się na swojej stronie FB, a który doskonale ilustruje sposób myślenia feministek (patrz: zdjęcie ilustracyjne), wypadałoby jeszcze dodać: obscenodajka i cipotłuk.

Oczywiście zapraszamy do konkursu, w którym można podawać własne pomysły. Wpisujcie je w komentarzach. Liczymy na kreatywność naszych Czytelników.

Źródło informacji: Facebook/Fundacja Feminoteka

Zobacz też:

Obłęd! Rada Języka Polskiego odradza używanie słowa Murzyn: „Jest obarczone bagażem negatywnych konotacji”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Plomien mówi

  Proponuję kilka ,mózgoskrzek,mózgonieuk,przerdzewiały procesor ,szkolnotłuk,psychotłuk,myślordza,waginopenis,peniswagino.

 2. wilk mówi

  TO LUDZIE KTORZY POWINNI SIE LECZYC PSYCHIATRYCZNIE

  1. Szczur mówi

   Myślę, że wiele z tych kobiet już leczy się psychiatrycznie. No ale zamiast szukać rzeczywistych przyczyn, one wolą winić ten swój mityczny „patriarchat”. Podobnie zresztą jak otyłe murzynki w USA, które winią rasizm za to, że są grube. Zresztą, myślę że wiara w socjalizm i choroby psychiczne muszą być jakoś powiązane.

 3. Arkadiusz mówi

  Nie wezmę udziału w żadnym konkursie/ankiecie na najtrafniejsze określenie feministki. Nie mam zamiaru zniżać się do ich poziomu. Tak jak ofiara gwałtu nazywa się zgwałcona/zgwałcony, dokładnie tak samo feministka to feministka. Koniec, kropka. „Naszą mową ma być :tak – tak, nie – nie”, zło jest złem, dobro jest dobrem.

 4. soros to palindrom mówi

  „przeżywca morderstwa” jakoś niezbyt do mnie trafia

 5. W K mówi

  Odkąd istnieje słowo feminazistka, nie ma co wymyślać koła na nowo.

 6. Krzysztof mówi

  Proponuję „zdzira” „modliszka” „szmata” „kur_a”

 7. mario mówi

  Kiedy widzę te suki z ruchów pseudofeministycznych i z marszu tzw.kobiet to dopuszczam eutanazję jako narzędzie pozbycia się z naszej Ojczyzny tych lewacko-zboczonych popluczyn.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.