„Faszystowskie g*wno”. Festiwal chamstwa podczas wręczania nagród Nike. Torbicka podniecona

Piątek i Torbicka / Fot. Twitter
12

Nagrody Nike zostały przyznane. Jednym z laureatów został Zbigniew Rokita za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, zaś nagrodę 25-lecia Nike otrzymał Mariusz Szczygieł za „Nie ma”. Nike przyznawana jest od 1997 roku. Jednak nie ta część imprezy jest na ustach całej Polski, tylko wypowiedź jednego z prelegentów, która oburzyła Polaków.

Laureaci wywoływani na scenę, sięgając po mikrofon w swoich wypowiedziach chętnie odnosili się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, którą próbują sforsować nielegalni migranci. Niestety, impreza „kulturalna” była dla wielu okazją do dalszego pogłębiania podziałów w społeczeństwie, a nie jednoczenia, czemu winny służyć tego typu spotkania. Podniesiono sprawę nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej. W tej sprawie wypowiedzieli się m.in.: Rokita, Jacek Podsiadło, Aleksandra Lipczak i Grzegorz Piątek.
PRZECZYTAJ: Nie chcą Lempart w Bielsku-Białej. Zaorana swoim hasłem: „Wypie*dalaj z Bielska” [WIDEO]

W trakcie imprezy kilka osób z publiczności trzymało ze sobą kartony z napisami „Gdzie są dzieci?”, mając na myśli dzieci smagłych migrantów przywożonych pod polską granicę na Białorusi.
Dziękuję państwu, że mają państwo te kartoniki. Może plusem tych złych czasów jest to, że kartoniki, tekturki, kartony stają się równie warte lektury jak książki, albo i bardziej – powiedział w czasie swego wystąpienia nominowany do tegorocznej nagrody Jacek Podsiadło.

Jednak to nie ta wypowiedź najbardziej oburzyła Polaków śledzących wyraźnie upolitycznione spotkanie. Chodzi o słowa redaktora Grzegorza Piątka, który niepodzielających sytuację w Polsce określił mianem „faszystowskiego g*wna”.

To co dzieje się wokół nas rzeczywiście psuje radość z tego co dzieje się w tej sali, ale myślę, że w tej książce jest może jakaś iskierka nadziei, albo ważna lekcja. To znaczy jej bohaterowie z najgorszym czasie naszej historii, podczas wojny, wyobrażali sobie to lepsze miasto i kiedy przyszedł ten dzień, kiedy mogli zacząć działać, wyrwali się do roboty i zaczęli to lepsze miasto budować. I myślę, ze tego powinniśmy się od nich uczyć, tego optymizmu, nadziei, entuzjazmu, który pozwala to zrobić. I to całe faszystowskie gówno, w którym się teraz znajdujemy, też się kiedyś skończy… – powiedział Piątek, czym obruszył wielu Polaków.

Słowami Piątka podniecała się Grażyna Torbicka.
Panie Grzegorzu, proszę zostać, brawa dla wszystkiego co pan napisał, co pan powiedział – stwierdziła konferansjerka.

Następnie zapytany przez Torbicką w sprawie planów odbudowy pałacu Saskiego, Piątek stwierdził, że to bardzo zły pomysł, bo odbudowa Warszawy już się skończyła.

Cóż powiedzieć? Sfermentowana śmietanka „warszafska” dała o sobie znać…

Przeczytaj także:

Żydowska reżyser zrozpaczona: „szczepionka Holokaustu przestała działać”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Pan Piontek ma rację. Polska tkwi w faszystowkim ównie Bezprawia i Niesprawiedliwości. Ta organizacja mafijna opanowała większą część Polski. Faszystowska bo skrajnie filosemicka. A wiadomo to afrykańskie (czy azjatyckie?) państewko okupujace część Palestyny jest najbardziej obecnie rasistowskim państwem na swiecie, co potwierdzaja wszystkie kolejne raporty ONZ i obserwacje politycznych wydarzeń, prześladowania afrykańskich mniejszości, chrześcijan, muzułmanów, itd. Tak więc sparafrazuję panią Torbielicką. Ja też się pod tym wszystkim podpisuję. Rękami i nogami.

 2. verizanus mówi

  Może to i dobrze, że ci wszyscy literaci nikowi itp coraz wyraźniej ujawniają swój sposób myślenia ;). Ważne aby się przyjrzeć kto ich wydaje, kto dystrybuuje, kto promuje, bo sami z siebie są g..w.., jak niektórzy nobliści, no i nade wszystko z czego naprawdę żyją 😉

 3. W K mówi

  Facet mówił o sobie. Dlatego się z nim zgadzam. Koniec faszystów z żydokomuny jest w Polsce nieunikniony.

 4. Zbigniew mówi

  WK – w biologii jest odwrotnie.

  W Polsce jest epidemia pasozytnicza, pojedyncze przypadki moze zgina, ale epidemia pozostanie.

 5. pytek mówi

  „I to całe faszystowskie gówno, w którym się teraz znajdujemy, też się kiedyś skończy… – powiedział Piątek” – nawołuje do wieszania czerwonych?

 6. Norbert mówi

  BRAWO dla Ikss67
  przecież to stażyści artyści

 7. Tomasz mówi

  Co to za pajac? W normalnym i poważnym programie za takie słowa wyleciał by na zbity ryj na kopach za kulisy.

 8. szalom mówi

  Natomiast u Sakiewicza na PIS-wskiej „niezależnej”, jak zwykle (u Michnika lub Sierakowskiego) – niejaka Magdalena Żuraw – relacjonuje rozdanie tych żydolewackich nagród jako wielkie wydarzenie polskiej kultury

 9. Rafał mówi

  W sumie dobrze powiedział. Polska tkwi w faszystowskim gównie jaki zgotował PIS polakom.
  Nagonki na niezaszczepionych, kreowanie z „foliarzy” wrogów publicznych numer jeden.
  Jesteśmy tylko krok za Australią i ich nowoczesnymi obozami zagłady także to bardzo pasuje to aktualnego
  pseudoustroju politycznego w jakim znajduje się Polska aktualnie.
  Jak wprowadzą paszporty srowidowe to już w zasadzie mamy faszyzm bo niechcianych też paszportowano i wywożono na „wakacyjne” obozy.

 10. Marek Bystrzewski mówi

  Panie Jacku ale ten Piątek miał poniekąd rację. PiS wprowadza ustrój faszystowski w Polsce. Może zapomniał dodać, że syjono-faszystowski.

 11. piotr mówi

  PiS to socjaliści Adolf Hitler był narodowym socjalistą nie faszystą. Określeniem faszyści zawsze, posługują się komuniści. Stalin, żeby usprawiedliwić przed własnym narodem mordy dokonywane na niewinnych, zawsze określał swoje ofiary faszystami.

 12. Andrzej mówi

  Lecz się idiotą i nie tykaj Australii ,prymitywie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.