„Faszysta ma stać się patronem Dworca Wschodniego”. Żydzi szkalują Romana Dmowskiego ohydnym wpisem na Twitterze

Roman Dmowski/ fot. arch.
50

We wtorek (10.11.2020) Roman Dmowski zostanie patronem dworca kolejowego Warszawa Wschodnia. Podczas uroczystości minister kultury Piotr Gliński odsłoni tablicę pamiątkową. To już drugie miejsce w stolicy upamiętniające wielkiego Polaka, bez którego Rzeczpospolita nie odzyskałaby niepodległości. Dmowski jest też patronem ronda w centrum Warszawy.

Jak należało się tego spodziewać, uhonorowanie polskiego patrioty doprowadziło do szału naszych żydowskich „starszych braci” – Roman Dmowski, polski nacjonalista i faszysta, ma stać się patronem Dworca Wschodniego. Dzień po Międzynarodowym Dniu Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem, wicepremier Gliński, odsłoni tablicę informująca o tym fakcie. Zdecydowanie powinna to być Warszawa Gdańska – taki wpis pojawił się w poniedziałek na twitterowym koncie Forum Żydów Polskich.

Nihil novi sub sole! Naiwnością jest oczekiwanie, że Żydzi kiedykolwiek zaprzestaną antypolskiego szczucia. Oto krótki opis realiów przedstawiony przez Bolesława Prusa: Stosunek niektórych grup żydowskich do Polaków jest nie tylko niegodziwy, ale wprost – nieprzyzwoity. Prawie w tej samej chwili, kiedy liberałowie żydowscy drwiącym tonem w imię rycerskości żądają od Polaków, aby głosowali za zupełnym równouprawnieniem Żydów w radach miejskich, w tej samej chwili „litwacy” odgrywają rolę rusyfikatorów u nas, nawet obrażają nas, a Żydzi poznańscy wręcz głoszą, że zawsze walczyli przeciw Polakom w interesie Niemiec.

Więcej takich opisów znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”, która zostanie wydana już niedługo.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Roman Dmowski a mniejszości i plan odbudowy państwa polskiego. Wykład prof. Krzysztofa Kawalca [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. QWERTOLINO mówi

  Straszne niedociągnięcie ! Oczywistym jest, że dworzec powinien być nazwany imieniem Salomona Morela.

  1. rins mówi

   Ale że się Gliński nie boi toż to szok, a co na to Daniels?

  2. Boguslaw mówi

   ;-))))
   Naprawde DOBRE!

 2. zyd z konfederacji mówi

  Im by pasowal dworzec im Różańskiego bądź Światły.
  Choć i parch Michnik, też miałby wielu zwolenników.

  PRECZ Z ZYDOKOMUNA!!!

  1. Jan Kowalski mówi

   Artykuł świetny. Komentarz Adama również. Z jednym się nie zgodzę, tzn nazywanie ich “starszymi braćmi” . Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie, gdyż tworzy niekorzystny dla Polaków, ale i ogólnie katolików, skrót myślowy, z czego oni są bardzo zadowoleni. W rzeczywistości nie są starszymi, ale strasznymi i nie braćmi lecz wrogami, podstępnymi, działającymi z ukrycia , nuegodziwymi metodami, korzystającymi z wszelkich okazji i środków, aby zaszkodzić narodom wśród których żyją.

  2. Matka Polka mówi

   Za dużo się, Jasiu, bajek o Gargamelu naoglądałeś chyba.

  3. Boguslaw mówi

   Wypi….laj stad, parszywa gnido! Ale JUZ!!!

  4. Matka Polka mówi

   Boguś, taki błazen to mnie może najwyżej rozśmieszyć. A szczególnie jesteś śmieszny w tym swoim uniesieniu, jakbyś miał w portki zaraz narobić ze złości i przekonaniu, że z możesz komuś polecenia wydawać.

  5. Marek mówi

   Dlaczego państwo polskie finansuje antypolskie szczujnia? Dlaczego nie zajmiemy się badaniem wrogich działań Żydów po zaatakowaniu Polski przez Rosję i roli Żydów w eksterminacji Polaków w okresie powojennym?

 3. Adam mówi

  żydzi byli, są i pozostaną tak dla Arabów jak i dla Polaków krzyżówką świni i małpy. To taki mały arogancki i chamski narodzik, który wkręcił sobie, że jest kimś więcej jak tylko małą wszą kąsającą w kark Pana !!. Nie wstydzę się tego powiedzieć, że moi przodkowie po plecach żydów wskakiwali na konie, a jak żyd krzywo się spojrzał to dostawał baty od Pana Polskiego !!.

  1. Hammurabi mówi

   Spuść trochę z tonu, bo się ośmieszasz. Cyt.” mały arogancki i chamski narodzik, który wkręcił sobie, że jest kimś więcej jak tylko małą wszą kąsającą w kark Pana !! – To kimże jesteśmy my, skoro ten “narodzik” robi w bambuko kolejne z dziesiątków pokoleń?
   Jaśnie pan, wskakiwał na konia, którego kupił za pożyczone od Żyda pieniądze… Jaśnie pan z żydem trzymał sztamę, by ten mu karczmę z wyszynkiem prowadził, w której zapijaczone w beznadziei chłopstwo topiło smutki w okowicie.
   Chciałbym, by Polacy w końcu czegoś się nauczyli od tych “małych wszy” – jak raczyłeś napisać.
   Póki co, to dzięki naszym odwiecznym wadom i przywarom wciąż jesteśmy wobec nich bezsilni jak dzieci.

  2. Dzeta-Rho mówi

   1) Paso7ydy NIGDY nie były NARODEM! Sami określają się jako “grupa religijno-narodowościowa”. 2) Publikacja ich własnych badań genetycznych wywołały burzę w knesecie, gdyż wynikało z nich, że: A) współcześni 7ydzi nie mają NIC wspólnego z dawniej żyjącymi w Palestynie; B) żyjący obecnie w Palestynie – genetycznie NIE różnią się od innych Semitów, tj. arabów; C) pochodzący z Ameryki czy też Europe Zachodniej – maja silną domieszkę genów germańsko-celtyckich; D) 7ydzi przybyli z b. terenów ZSRR mają dużą domieszkę genów ludów turkskich (= Chazarów). Kontekst badań: zlecono je w ramach programu przygotowania profilowanej broni biologicznej, która by dokonała masowej depopulacji wybranych grup ludności (głównie: arabów).

  3. Matka Polka mówi

   A na Marsie żyją ufoludki.

   Badania genetyczne Żydów to akurat dowiodły, że zarówno ci z Bliskiego Wschodu, jak i ci z Europy. Palestyńczycy są ich najbliższymi krewnymi są Palestyńczycy, Druzowie i Beduini. A bajki o Chazarach to z XIX wieku pochodzą (Aszkenazyjczykom bliżej do Żydów z Bliskiego Wschodu niż do Europejczyków), tam jesteś mentalnie.

   Źródło: American Journal of Human Genetics, badanie genów 237 osób z różnych wspólnot żydowskich i porównanie ich też z bazą z Human Genome Diversity Project.

  4. Matka Polka mówi

   “Badania genetyczne Żydów to akurat dowiodły, że zarówno ci z Bliskiego Wschodu, jak i ci z Europy” – są spokrewnieni genetycznie

  5. Boguslaw mówi

   Moze przypial bys sobie nochala, mycke przykleil na leb i pejsy, zawiazal pod broda!
   Na pewno jepiej by ci sie myslalo!

 4. Matka Polka mówi

  “Nihil novi sub sole! Naiwnością jest oczekiwanie, że Żydzi kiedykolwiek zaprzestaną antypolskiego szczucia.”

  Nihil novi sub sole. Naiwnością jest oczekiwanie, że pan Jacek czy ten portal zaprzestanie antyżydowskiego szczucia.

  P.S. Oczywiście, wpis FŻP jest głupi, oczywiście nazwanie dworca imieniem Dmowskiego jest słuszne, ale tego typu artykuły rodem z jakiegoś zajadłego pisemka ONR z lat 30-tych, by gorzej nie napisać, to jest poniżej poziomu mułu

  P.S. Idioci, którzy potrafią tego typu komentarze jak mój skomentować wyłącznie sugestiami żydowskiego pochodzenia lub byciem agentem Mossadu – czas start. Proponuję konkurs, który pokaże najgłupszym wpisem, że ma najniższe IQ.

  1. ROMAN mówi

   co to jest antyżydowskie szczucie?

  2. Matka Polka mówi

   a co to jest antypolskie szczucie?

  3. j-da mówi

   Rozgłaszanie, że żydo-nkwd wyrżnęło przez 70 lat kilkadziesiąt milionów ludzi w CCC i w demoludach, że mieli jakieś uzgodnienia z Hitlerem co do powstania Izraela i zrobienia z chasydzką biedotą co tylko uzna za stosowne, że getto to była nędza biedoty żydowskiej i wystawny luksus żydowskiej arystokracji, że była jakaś Żagiew i orndungsdienst, że ub pokazała w Kielcach grupie kibucników skąd im wyrastają nogi gdy ci oświadczyli, że mają dosyć wojny i na kolejną nie jadą…… i tak można mnożyć antyżydowskie szczucie a o marcu 1968 i o żydo-ub można napisać całą bibliotekę

  4. Matka Polka mówi

   1. W NKWD za Berii (1940) na stanowiskach kierowniczych było 3 procent Żydów i 65 procent Rosjan. To już więcej było Gruzinów, bo 7 procent, o Stalinie i Berii nie mówiąc. Jakoś nie zauważyłam, by ktoś pisał gruzino-NKWD.

   2. Nie było żadnych rozmów Hitlera co do powstania Izraela, bzdura.

   3. Kanalie kolaborujące lub żyjące wystawnie za okupacji zdarzały się w każdym narodzie.

   4. W Kielcach była prowokacja UB, ale i hołota na prowokację się dała nabrać i w mordzie udział wzięła.

   5. Po marcu 68 z Polski wyjechało ok. 1000 osób związanych z aparatem władzy (prawdą z tego, co napisałeś jest jedynie to, że faktycznie byli mocno nadreprezentatywni w UB). To było jedynie 10 procent tych, których z kraju wyrzucono, więc sprowadzanie marca tylko do tego jest manipulacją.

  5. Boguslaw mówi

   Daj by cie pojebalo!
   Wiesz, kanalio, ze w Berlinie, podczas bezrobocia i glodu przed 2. wojna swiatowa, jako glowny efekt pasozydowskich dzialan, rodzice sadzali swoje male dzieci przed ekskluzywnym pasozydowskim hotelem ” Adlon”, zamieszkalym przez bogate pasozydowskie osobistosci, aby ktorys z nich ulitowal sie, wykorzystal je do swoich celow seksualnych, aby za to, dal moze takiemu dziecku monete, z ktorej reszta rodziny, mogla kupic cos do zjedzenia i przezyc moze kolejny dzien, nie zdychajac z glodu!!??

   Nie tylko Polacy i Nieemcy, ale ludnosc CALEGO SWIATA, ma TYLKO JEDNEGO, WSPOLNEGO WROGA, ktory od zawsze towarzyszyl, losom swiata!
   I to jest wylacznie pomiot zydowski/ szatanski!!!

  6. Matka Polka mówi

   Weź, wyluzuj się pajacu, bo rodzina pieluch ci nie daje rady już chyba zmieniać od tych incydentów kałowych.

   I nie obchodzą mnie twoje pop….ne historyjki, z dupy wzięte albo wyczytane na jakichś forach dla idiotów. Spróbuj zainteresować nimi jakiegoś podobnego tobie debila. Wiem, to będzie trudne, bo takich aż imbecyli ciężko znaleźć.

  7. keram mówi

   Szkoda wobec ciebie używać gładkich słów , tyś taka Polka , jak żyd filantropem. “Żydzisz” wciąż na tym portalu , pouczasz, cuchnie od ciebie żydowską butą. Moja mama jako młoda dziewczyna w trakcie II wojny światowej uratowała żydówce życie . Zawsze jednak powtarzała ,że jesteście podłym , nikczemnym ludem.

  8. Matka Polka mówi

   Brawo, pierwszy idiota posłuchał wyzwania i się odezwał. Ale widzę, że konkurencja jest, więc nie wiem, czy wygrasz zawody.

  9. keram mówi

   Dla czegoś takiego jak ty szkoda prochu , tylko pełne zanurzenie…zródłem rozumu jest mózg a nie macica.

  10. Matka Polka mówi

   Ani jednego, ani drugiego nie posiadasz. Popajacujesz jeszcze trochę, lubię się pośmiać z debili?

  11. Boguslaw mówi

   NIE WOLNO TEJ GLUPOTY NIGDY WIECEJ POWTORZYC!
   Oni sobie na to juz od zawsze zasluzyli!
   Byloby to naiwnoscia, albo nawet czysta glupota!
   Teraz z tego powodu wszyscy cierpimy!
   Duzy Tata nie oczekuje od nas takiej glupoty, tylko podejmowania madrych, dojrzalych decyzji!

  12. Boguslaw mówi

   KIM ZE, ty jestes, gnido, ze usilujesz wypowiadac, co tu jest sluszne, a co nie!!!??
   Pytal cie ktos o to, Zamknij wreszcie twoja zjadliwa, hucpiarska MORDE! Jestes tylko gowniana , smierdzaca SZUMOWINA, na ktora nalezy naszczac, przechodzac obok, zeby wreszcie dosadnie zrozumiala, ze nie ma tu dla ciebie ani miejsca, ani posluchu!
   W Y P I E R D A L A J S T A D, P A S O Z Y D O W S K A G N I D O !!!

  13. Matka Polka mówi

   Boguś, a może napiszesz cały tekst dużymi literami, dasz 10 spacji odstępu między każdą i na końcu nie trzy wykrzykniki, ale 20 dasz? Nie, nie będziesz wyglądał wtedy na mniejszego debila, ale przynajmniej będzie jeszcze śmieszniej, będę miała zabawę.

   Tylko pieluchy świeżej nie zapomnij przed kolejnym takim komentarzem założyć.

 5. Jan Kowalski mówi

  Do Matka Polka . Z ciebie jest taka Polka , jak ze mnie matka

  1. AntyPO✡PiS mówi

   bo “Matka Polka” to troll z PiSraela. On uwielbia wylizywać rowa żydom, a żydzi i tak mają go za śmiecia. 🙂

  2. Matka Polka mówi

   Ty to jesteś bezkonkurencyjny ze swoim IQ, nawet nie powinnam cię do zawodów dopuszczać, bo żaden idiota cię raczej nie przebije.

  3. Matka Polka mówi

   Drugi zawodnik, widzę. Konkurencja się robi!

  4. Segregator R. mówi

   Matka Bolka Szwędały z domu Kohne

  5. Matka Polka mówi

   O, jest i trzeci dumny idiota, który zareagował na zawołanie i chce zająć zaszczytne miejsce na podium. Jesteście jak tresowane pieski, wystarczy jedna komenda.

 6. Tomasz mówi

  Nie trzeba sięgać do Prusa, wystarczy ich zachowanie i wypowiedzi z ostatnich kilkudziesięciu lat, np. jakiegoś Żyda, który powiedział, że Polska będzie poniżana na arenie międzynarodowej, aż nie zapłaci urojonych roszczeń, albo nijakiego Kaca (czy jakoś podobnie), który mówił o antysemityzmie wyssanym z mlekiem Matki. O tym jaki holocaust zgotowali Palestyńczykom, świadczy tylko o tym, że od rasy panów z III Rzeszy przejęli wszystko co najgorsze.

 7. W K mówi

  Od chodzenia 40 lat po pustyni i słońca pomieszało się żydom w głowach.

 8. ROMAN mówi

  póki co, do szału może doprowadzić ” naszych żydowskich “, z artykułu…, bo wiadomo, że ” starsi bracia ” to wogóle nie na temat…

 9. Ewa-Maria mówi

  Za dużo żydki sobie pozwalają.Żyją w Polsce jak te pasożyty i jeszcze szczują.Dość z utrzymywaniem Polin
  i innych instytucji żydowskich w Polsce. To tam jest cała wylęgarnia zła i szczucia na Polaków.Przyznam się
  że jestem antysemitką. A za co niby miałabym ich kochać,za katownie SBeckie,za Katyń w którym udział
  ich był duży.To oni strzelali w tył głowy polskich oficerów.Przypomnę o Forum Światowym Żydów na którym
  to jasno powiedzieli co sądzą o Polakach.

  1. Matka Polka mówi

   Nie jest znana narodowość wykonawców zbrodni w Katyniu, bo nawet nie są oni znani z nazwiska (poza 125 uhonorowanymi potem przez Berię, co stanowi może 5% faktycznych wykonawców). Wśród osób kierujących zbrodnią natomiast, których narodowość znamy, zdecydowana większość to Rosjanie. Znamy natomiast liczbę żydowskich ofiar zbrodni – w Katyniu i innych miejscach egzekucji zamordowano 438 polskich oficerów – Żydów.

  2. szalom mówi

   Nie pleć Matko Polko Gudłajska. Jest nawet wywiad z NKWD-stami , którzy wyjechali po wojnie do Izraela (gazeta MAARIV – wrzuć w google) . Oni też mówię o odbieraniu dokumentów ofiarom a wkładanie im swoich przedwojennych polskich dokumentów. Były przypadki, że PCK podawał w 1945 r. rodzinon ,że poszukiwany żyje pod adresem w Szczecinie lub na Dolnym Śląsku a tam się okazywało, że to żydowski funkcjonariusz UB z identycznymi danymi osobowymi.

  3. Matka Polka mówi

   Znam, to pajacu. Po pierwsze, zabawne macie źródło – jakiś nieznany gość opowiada, że był enkawudzistą i spotkał trzech enkawudzistów – Żydów, co opowiadali o mordzie. Nazwiska owych trzech Żydów nie znajdują się na żadnej liście znanych wykonawców zbrodni, albo są więc zmyślone jak i cała wypowiedź Vidro albo to jakieś pionki, co zbyt wiele wiedzieć nie mogły. Nawet jednak, gdyby była to prawda, to tam są wymienione 3 nazwiska Żydów. Na około 2 tys. zapewne wykonawców zbrodni. Nawet ktoś używający nicka “szalom” powinien zakumać, że 3 to jednak nie jest przeważająca część z 2000, nie?

  4. tuszyn mówi

   Nie opowiadaj bzdur gudłajska mateczko. Cały oddział był wasz włącznie z tymi co dowlekali skazańców . Tych trzech zwyrodnialców strzelało. tylko zmieniali pistolety bo się rozkalibrowały.

  5. Matka Polka mówi

   Tuszyn, a skąd ty biedny idioto takie rzeczy wiesz, skoro nie są znane nazwiska sprawców, o narodowości nie mówiąc? W swoim pustym łbie to wymyśliłeś czy może miałeś dziadzię w NKWD, że twierdzisz, iż wiesz więcej niż wszyscy historycy?

 10. wilk mówi

  PANIE ZYDZIE,PANA NAROD- IZRAEL POWINNISCIE BYC WDZIECZNI POLSKIEMU NARODOWI I KLECZEC NA KOLANACH PRZED POLSKIM NARODEM DO KONCA SWIATA,BO TO MY NASI DZIADKOWIE I RODZICE POD KARA SMIERCI ZE STRONY NIEMCOW PODCZAS WOINY 1939-1945 RATOWALI WASZ NAROD,A TY SMIESZ NAZYWAC NASZA NAROD FASZYSTAMI,TO PRZYPOMNE CI POSTAC TWOIEJ RODACZKI KTORA NAZYWALA SIE STELLA KUBLLLER-GOLDSCHLAG,UR.10.07.1922r.DOSTAWALA 200 MAREK ZA JEDNEGO ZYDA OD NIEMCOW

 11. Wystarczy ? mówi

  Do wątpiących:
  Zbrodniarz NKWD, Icchak Arad, który mordował Polaków i Litwinów został szefem Yad Vashem. Izrael na żądanie Litwy odmówił wydania go. Nasi bali się nawet wspomnieć. [Źródła w Internecie]
  O mordercach z Katynia opowiada niejaki Vidro przed swoją śmiercią w izraelskim dzienniku Haaretz [Internet].

  1. sprostowanie mówi

   W izraelskim dziennik Maaariv.

  2. Boguslaw mówi

   Tacy pasozydzi wszyskiemu zaprzecza!
   Pewnie, te stwierdzenia sa juz dawno znane i wielokrotnie potwierdzone!
   Nazwano zarowno wszystkich skurwieli w wierchuszce NKWD, jak i oprawcow z Katynia, i Ostaszkowa!

   Wypada ta kurwe, ktora sama poniza symbol Matki Polki, ignorowac!
   Dobrze, ze sie pierdolona sama nie nazwala DZIEWICA ORLEANSKA!!! zwykly smierdzacy motloch!
   NAPLUC w pysk!!!

  3. Matka Polka mówi

   Boguś, “kurwo” to możesz u siebie w domu mówić, do matki czy żony (choć wątpię, by jakaś baba chciała takiego przygłupa). Skoro jesteś takim chamskim debilem, to zapewne tak cię wychowały albo to akceptują – nie wiem, może im się podobały takie sformułowania.

   Jesteś wypierdkiem społeczeństwa, Boguś, co najwyżej można w ciebie wdepnąć jak w kupę na trawniku. Nie jesteś więc w stanie nikogo tu obrazić. Ale zawsze się śmieję, jak widzę twoje egzaltowane wpisy na mój temat i jak się napinasz, jakbyś zaraz miał się zesrać z wrażenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.