Farsa! Zwolennicy Jakubiaka zbierali podpisy przed ogłoszeniem daty wyborów [WIDEO]

Marek Jakubiak/ fot. screen
9

W czwartek (26.03.2020) Marek Jakubiak był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Podczas rozmowy Jakubiak oświadczył, że już w styczniu jego zwolennicy zbierali podpisy poparcia pod jego kandydaturą w wyborach prezydenckich. Zaskoczony Mazurek przypomniał, że marszałek Witek ogłosiła datę wyborów dopiero 5 lutego, więc wcześniejsza zbiórka była nielegalna. Jakubiak stwierdził, że wszystko jest w porządku, bo tak mu wytłumaczono.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: To jest coś niebywałego. Marek Jakubiak otwarcie opowiada, że podpisy pod jego kandydaturą były zbierane nie tylko przed rejestracją jego komitetu wyborczego (16 marca), ale również przed ogłoszeniem daty wyborów. Stosując metodę Jakubiaka można już dziś zacząć zbierać podpisy na przyszłe wybory. Z pewnością coś się nazbiera i będzie jak znalazł za pięć lat.

Ciekawe, co z tym fantem zrobi Państwowa Komisja Wyborcza? Zgodnie z Kodeksem wyborczym agitacja wyborcza, w tym zbieranie podpisów, jest dozwolona dopiero po zarejestrowaniu komitetu wyborczego przez PKW. Osoby zbierające podpisy pod listą poparcia danego kandydata muszą mieć pisemną zgodę jego pełnomocnika wyborczego. Tymczasem Jakubiak opowiada, jak to obywatele sami z siebie ruszyli zbierać podpisy już w styczniu i w ten sposób przekonali go, żeby startował w wyborach, chociaż nie miał takiego zamiaru. Pozostali kandydaci postąpili tak, jak nakazuje Kodeks wyborczy: po ogłoszeniu daty wyborów zarejestrowali komitety i rozpoczęli zbiórkę podpisów. Czy w przypadku Marka Jakubiaka przepisy nie obowiązują?

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Królik z PiS-kapelusza kandydatem na prezydenta

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  No i bardzo dobrze! Tylko pogratulować panu Jakubiakowi zaangażowania zwolenników. Denerwujecie się na kandydowanie Jakubiaka jak Sakiewicz, Michnik i Daniels na kandydowanie Bosaka

  1. Teresa Maria mówi

   ” Brawo” dla pierwszego komentującego. Problemem Polski jest przyzwolenie części społeczeństwa dla łamania prawa. P. Jakubiak i ” jego przyjaciele” je złamali. Chyba, że rację ma p. Katarzyna iż p. Jakubiak zawarł dil z PIS-em.

  2. Tomek mówi

   PKW nie z takimi kwiatkami sobie radziła. Tak więc i to przejdzie gładko. A sam Jakubiak nie jest żadnym kandydatem. Jest potrzebny do tego, że w przypadku wycofania się kandydatów, na placu boju pozostanie Duda i Jakubiak. Gdyby pozostał tylko Duda, wybory nie mogłyby się odbyć. Proste i przejrzyste działanie .

  3. z-k mówi

   Oczywiście, że jest umowa Jakubiak – PIS by sie obronić przed solidarnym wycofaniem się pozostałych kandydatów. Tak samo jak była jakaś umowa PIS z Konfederacją w sprawie głosowania w sprawie oddania złóż. Umowa z Jakubiakiem jest transparentna natomiast z Konfederacją …..warto by wiedzieć

  4. mario mówi

   Możesz podać kto,kiedy i gdzie?Interesuje mnie ten temat

  5. z-k mówi

   wejdź na sejmową stronę i zobacz wyniki głosowania PIS + Konfederacja. Nikt więcej. Też chciałbym wiedzieć więcej. Wyjaśnienia były ale nad wyraz mętne.

 2. Buran mówi

  Teraz się okaże jak to jest z tą RÓWNOŚCIĄ WOBEC PRAWA. Jest ?, Czy jest, ale taka jak w „Folwarku zwierzęcym” gdzie wszystkie zwierzęta są równe ale „niektóre” są równiejsze.

 3. mario mówi

  Przypominam ,że do niedawna Jakubiak był jedną z pierwszych „osobistości” w Konfederacji.Jak to się przytulali z Bosakiem,Winnickim,Korwinem.A teraz sama krytyka? Przecież to wasz kolega był?

 4. antyPOPiS mówi

  Gwoli przypomnienia tow.chor.rez.JAKUBIAK to postkomunista z sowieckiej PZPR i zbrodniczej, antypolskiej LWP!!!
  Skąd ten chorążyna z LWP wziął pieniądze na wykop browaru? Pewnie tow.Jakubiak dostał kasę z tego samego „funduszu” co TW „Zegarek” Solorz vel Krok czy TW „Mewa” z TVNazi. 🙂
  WSW(WSI) i SB instalowała swoich ludzi w biznesie i w sądownictwie, bo to miało im gwarantować nietykalność i bezkarność! Dlatego do dzisiaj nie został skazany ani jeden złodziej i morderca z PZPR,SB i WSW(WSI)!
  Czy tow. Jakubiak jest jednym z ludzi komunistycznej bezpieki? Retoryczne pytanie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.