Fałszywy alarm bombowy w poznańskich Termach Maltańskich. Jako sprawców wskazano antyszczepionkowców

Termy Maltańskie w Poznaniu/ fot. termymaltanskie.com.pl
14

W niedzielę (8.08.2021) obsługa Term Maltańskich w Poznaniu otrzymała mail z informacją o bombach podłożonych w obiekcie. Jedna z nich miała znajdować się w kasie dla zaszczepionych, a druga w aquaparku. Ewakuowano 1 800 osób. Po sprawdzeniu terenu przez pirotechników okazało się, że alarm był fałszywy. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak  stwierdził, że czynu dopuścili się antyszczepionkowcy.

Prezes Term Maltańskich, Jerzy Krężlewski, ujawnił treść maila w rozmowie z poznańską Gazetą Wyborczą. – W kasie dla zaszczepionych oraz w aquaparku zostały podłożone bomby. Jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków, będą podkładane w innych obiektach w Poznaniu – napisano w wiadomości wysłanej do biura obsługi klienta.

– Tak zwani „antyszczepionkowcy” wywołali alarm bombowy w Termach Maltańskich. Takie zachowania należy piętnować. Nie możemy pozwalać na to, by mieszkańcy byli terroryzowani i narażani na stres przez grupkę cymbałów. Liczę na szybkie ujęcie sprawców i jednocześnie dziękuję Policji za sprawną akcję na miejscu zdarzenia – napisał prezydent Jaśkowiak w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

A oto tytuły artykułów opisujących zdarzenie. Gazeta Wyborcza: Antyszczepionkowcy grozili, że wysadzą Termy Maltańskie w Poznaniu. Ewakuowano 1800 osób, RMF: Antyszczepionkowcy planowali wysadzić Termy Maltańskie? Powodem miały być kasy dla zaszczepionych, Onet: Antyszczepionkowcy grozili, że wysadzą Poznańskie Termy Maltańskie, Fakt: Antyszczepionkowy terror w Poznaniu. Grożą bombami “jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków”, TOK FM: Antyszczepionkowcy grozili, że wysadzą Termy Maltańskie. Ewakuowano prawie 2 tysiące osób, Wirtualna Polska: Kolejny atak antyszczepionkowców? “Bomby będą podkładane”.

Mój komentarz: Czy wiadomo, kto wysłał mail do Term Maltańskich? Nie wiadomo. Trwa śledztwo. Ale prezydent Jaśkowiak ogłasza, że za fałszywym alarmem stoją tzw. antyszczepionkowcy, a prasa buduje atmosferę grozy oskarżając antyszczepionkowców o zamiar wysadzenia obiektu. Tak właśnie robi się propagandę, która ma uderzyć w osoby niezaszczepione, nazywane „antyszczepionkowcami”: To terroryści, którzy chcą pozabijać zaszczepionych!

Fakty są takie, że nikt nie podłożył żadnej bomby, a więc nie chciał niczego wysadzać. Faktem jest, że nie wiadomo, kto wysłał mail. Czyżby prezydentowi miasta i dziennikarzom nie przyszło do głowy, że to może być prowokacja? Czy nie dziwi ich, że „antyszczepionkowi terroryści” uaktywnili się dopiero w momencie, w którym nie ma już chętnych do szczepień? Przecież to na kilometr śmierdzi prowokacją! Tak samo jak podpalenie w Zamościu, które minister zdrowia Adam Niedzielski nazwał „aktem terroru”.

ZOBACZ: Ruska budka w Zamościu

Nasila się nagonka na osoby sprzeciwiające się segregacji sanitarnej, której celem jest wymuszenie przyjęcia „dobrowolnej” szczepionki. Politycy i media wskazują niezaszczepionych jako odpowiedzialnych za wzrost zakażeń spodziewany na jesieni i za lockdown, który władza zamierza wprowadzić, gdy będzie powyżej 1000 pozytywnych wyników testów dziennie. W tej nagonce na niezaszczepionych nie ma znaczenia, że zaszczepieni również przenoszą wirusa. Dla nich mają być przywileje, a dla „antyszczepów” szykany i restrykcje. I niech nie próbują protestować! Terroryści!

Źródło informacji: poznan.wyborcza.pl, Facebook

Zobacz też:

Szczucie na niezaszczepionych przybiera na sile. Skandaliczna okładka „Wprost” i absurdalny wpis ministra Błaszczaka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Podpalenie już było, obrażanie godności “szczepionkobusu” również. Teraz mamy fłaszywy alarm bombowy…
  W kolejce będzie teraz jakieś bardziej udane podpalenie, pobicie kłującego personelu i usiłowanie morderstwa jakiegoś celebryty.
  Każdy sposób dobry, byle nakręcać spiralę pomówień, posiać strach przed “terrorystami”.
  Tak jak już pisałem, 27 lutego 1933 Niemcy zdecydowali się podpalić “Reichstagsgebäude” w podobnym celu. Potem posypały się policyjne łapanki na mocy odpowiedniego “dekretu” Hindenburga: ” Zum Schutz von Volk und Staat” ( “O ochronie narodu i państwa” )… Jeszcze później powstały pierwsze obozy…
  Co prawda polityka na miarę Hindenburga nie mamy ale nieudolnych naśladowców nie trzeba by długo szukać.

 2. Szczur mówi

  Gdy już złapią tych “antyszczepionkowców” i postawią przed sądem, za okoliczność łagodzącą powinno się uznać to, że byli na tyle mili, że nie chcieli by policja stawiała błędne teorie i szukała po omacku, w związku z czym się podpisali.

 3. Error 404 mówi

  Ten sam scenariusz był już za Nerona z podpaleniem Rzymu.

 4. Komunistyczne prowokacje mówi

  Widać gołym okiem, że te wydarzenia są z inicjatywy służb. Terrorystami są rządzący. Przykład wzięli z podpalenia ruskiej budki. I potem już poszło. Prowokacja za prowokacją. W Marszu Niepodległości policja przebrana robi zadymy (spod kurtek widac emblematy). W Zamościu podpalenie, w Katowicach wysłano kilku zaszalikowanych pod same oczy. Teraz to. PIS się kończy. Ta partia to mafia.

 5. Ewa-Maria mówi

  Niech ta banda psychopatów uważa ponieważ są pewne granice, których nie należy przekraczać. Cierpliwość ludzka może nie wytrzymać tych ataków. Niech się nie zdziwią że może dojść do tego że pióra będą fruwały w powietrzu.

 6. Ejsjs mówi

  Ciemny lud to kupi, nie myślą tylko komentują pajace

 7. Misiek13 mówi

  Szanowna Polska wladzo jest takie przyslowie.Kto mieczem wojuje,od miecza ginie

 8. Heheszki mówi

  Nie tzw. antyszczepionkowcy, tylko tzw. rządowi agenci/prowokatorzy. Podobni podpalili punkt szczepień w Zamościu. Tylko ciemniaki uwierzą, że to faktyczna sprawka jakichś antyszczepionkowców. Niestety w Polsce większość to ciemniaki i na to właśnie władza liczy.

 9. MAREK mówi

  To lewacki mydłek i dewiant stoi za segregacją i podżeganiem Polaków przeciwko sobie od lat.
  To, co powiedział ten lewacki KAPO, nikogo nie powinno dziwi.
  Za prawdziwym zamachem na życie, zdrowie, wolność i własność Polaków oraz za terrorem, segregacją, genetycznym eksperymentem medycznym na dzieciach i dorosłych stoi lewacka antypolska koalicja, której twarzami są towarzysze kaczyńscy , jaśkowiaki czy tuski .

 10. Robert mówi

  Chodzi o wyprowadzenie wojska na uliee, nic innego.

 11. W K mówi

  Lepiej przestaliby mordować chorych Polaków, zamiast wszędzie szukać antyszczepionkowców, cokolwiek to słowo ma znaczyć.

 12. Zbigniew mówi

  Podżeganie przez p. Jaśkowiaka powinno być karane z urzędu ,a on sam mając źdźbło honoru powinien podać się do dymisji.

 13. Shadow mówi

  Jak daleko jeszcze, te wszystkie bandziory u władzy, są zdolne się posunąć? Mam wrażenie, że sukinsyny dążą do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego i pełnego zniewolenia Polaków. Prowadzą zdrajcy do wojny domowej, bo wiedzą, że nie wygrają żadnych kolejnych wyborów, albo,że żadnych wyborów już nie będzie nigdy.

 14. ftaq mówi

  Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak stwierdził, że czynu dopuścili się antyszczepionkowcy.
  Skąd on to wie od razu bez zbadania sprawy ? A może sam był na miejscu ? albo organizował to wydarzenie na zlecenie np Pinokia ?
  Debilizm rządowych prowokatorów sięgnął dna, zaraz będą tłumaczyć to że antyszczpionkowcy to brudasy i dlatego nienawidzą wody w tym basenów i aquaparków w szczególności!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.