Fałszywa pandemia? Niemiecki lekarz przeciw koronawirusowej histerii [WIDEO]

dr Wolfgang Wodarg/ Fot. screen
21

Czy faktycznie mamy do czynienia z pandemią śmiercionośnego koronawirusa? Czy dzieje się coś, co nie miało miejsca w zeszłym roku i w latach poprzednich? Czy wprowadzone w większości krajów na świecie obostrzenia są zasadne, czy przesadne? Niemiecki lekarz, Wolfgang Wodarg zarzuca politykom wzniecenie bezpodstawnej histerii, która nie ma potwierdzenia w faktach.

Dr Wodarg jest internistą, pulmonologiem, specjalistą od zdrowia publicznego, studiował epidemiologię na renomowanym John Hopkins University w USA, był lekarzem krajowym w Schlezwiku-Holsztynie, przez wiele lat deputowanym do Bundestagu z ramienia SPD, zasiadał jako przewodniczący podkomisji ds. zdrowia w Radzie Europejskiej. Takiej osobie trudno przypiąć łatkę oszołoma, ale po jego wypowiedziach krytykujących działania władz w kwestii koronawirusa została na niego zorganizowana nagonka i nie jest już zapraszany do mediów publicznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W opinii dr Wodarga obecna fala zachorowań związana z koronawirusem nie jest niczym nadzwyczajnym. Według zestawień liczby zgonów za ten rok i lata poprzednie mamy obecnie do czynienia z mniejszą śmiertelnością z powodów wirusowych zapaleń dróg oddechowych niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Dr Wodarg twierdzi, że gdyby nie testy na obecność koronawirusa, to nawet nie zostałby on zauważony, ponieważ nie spowodował wzrostu śmiertelności w zestawieniu z latami ubiegłymi.

Dr Wodarg wskazuje też, że zmieniono definicję pandemii. Wcześniej pandemią nazywano zaraźliwą chorobę z wysoką liczbą zgonów, a teraz wystarczy tylko duża ilość infekcji rozprzestrzeniona globalnie. „Jestem doświadczony od czasu świńskiej grypy, a i później ptasiej tak samo, już wtedy monitowałem, że zmierza to w złym kierunku. Na „straszliwe” skutki ptasiej grypy u ludzi czekamy do dziś, bo zdychały tylko ptaki. Przypadek świńskiej grypy dokładnie zbadałem, gdyż byłem wtedy przewodniczącym komisji zdrowia Rady Europy i mogłem doprowadzić do debaty. W konsekwencji mieliśmy komisję śledczą i WHO musiało się tłumaczyć, dlaczego doprowadzono do tej skandalicznej sytuacji” – mówi dr Wodarg w wywiadzie z 19 marca. Cały wywiad w wersji polskiej TUTAJ.

O tym, co dzieje się w Niemczech w związku z epidemia koronawirusa, opowiedziała w telewizji wRealu24 dziennikarka Agnieszka Wolska. Wskazała, że w obawie przed negatywną oceną opinii publicznej politycy podejmują decyzje w taki sposób, żeby zabezpieczyć się przed zarzutami, iż czegoś zaniedbali. Wolą zrobić za dużo niż za mało. Wolska opowiedziała też, jak wygląda w tej chwili w Niemczech atak na dra Wodarga i podważanie jego wiarygodności. Mówi też o innym wybitnym niemieckim specjaliście, mikrobiologu, który kwestionuje sens działania władz i apeluje o rzeczową i merytoryczną dyskusję w sprawie koronawirusa.

Źródło informacji: itv.tv, wRealu24

Zobacz też:

Szef MSWiA: „Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. KRZYSZTOF mówi

  Najprawdopodobniej mamy bądź jest przewidywany największy kryzys finansowo-ekonomiczny w dziejach. Wirus ma służyć odwróceniu uwagi ludności.

  1. Tomek mówi

   Największy kryzys to masz akurat dzięki wirusowi. Mieszasz przyczynę ze skutkiem.

  2. COVID1984PL mówi

   Kto widział, ten wiedział, że kryzys miał nadejść a ten wirus to właśnie przykrywka i powód do wprowadzenia różnych nowych pomysłów w ramach „nowej normalności”. Wiedzieli ci, którzy śledzili jak wygląda sytuacja finansowa na świecie, np. Ernst Wolff (https://covid1984pl.wordpress.com/2020/05/01/wolff-historyczna-okazja/). Inne dowody na to przytacza Phil Konieczny w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=SNgsnFh8YmQ. Zatem jeśli ktoś nie wie, to nie wie, ale nie znaczy, że tak nie jest.

 2. robert mówi

  1-Zaskakujące słowa lekarza. Nikt w Polsce nie umarł na koronawirusa? 2-Witt: Chyba znów zadłużymy się u bankierów produkujących pieniądze z niczego, aby ratować gospodarkę. | wolna-polska.pl

  1. Śmieszek mówi

   Zawsze mieliśmy wioskowych głupków. Dzięki Internetowi jednak ci debile stali się globalni.

  2. j-da mówi

   Uwaga!!! Hasbara na posterunku. śmieszek/tomek w akcji

  3. Śmieszek mówi

   Uwaga, J-da, czyli śmieszna i głupia p…da nadaje!:) Obserwujcie wszyscy, nieźle się pośmiejecie z pajaca.:)

  4. anonim mówi

   To jest doktryna działania międzynarodówki lichwiarskiej na Świecie- udzielać kredytów bez pokrycia, tworzyć pieniądz z niczego.

  5. kazio mówi

   sprawdź ile osób umiera na grypę i jej powikłania , o wiele więcej i nikt nie robi z tego pandemii, koronawirus to odwracanie uwagi od czego innego

 3. BP mówi

  Wirus pozostawia ślad bez względu na przebieg choroby. Polecam przeczytanie jakiś lektur dotyczących eksperymentów medycznych niemieckich lekarzy w czasie II wojny światowej. Ich „pacjenci” przeżyli. Wg tego pana nieważne są ich dalsze losy. Czy chcielibyście być pacjentami takich lekarzy, którzy traktują drugiego człowieka jak królika doświadczalnego do ich zabaw??????????????????

 4. Leszek mówi

  Nowy Podział Świata. A nawet Połączenie pod JEDNĄ EGIDĄ> Banksterów którzy trzymają Polityków na sznurkach… smyczach? Jako ze większość ludzi to Idioci…. to Pójdą na to w obawie o ŻYCIE. Będą woleli żyć w OBOZACH kontrolowanych przez Rasę Panów. Szczęśliwi i nadal… głupi.
  Nas z czasem pozamykają…
  W mniej „szczęśliwych” OBOZACH…

 5. Zbulwersowany mówi

  Wiadomo, że to kolejny spisek lucyferian przeciw ludzkości, a zwłaszcza przeciw katolicyzmowi. Wywołali rewolucję arianska, protestancka, francuska, bolszewicka, dwie wojny światowe, wojnę tęczowa a teraz kolejny etap zastraszania społeczeństw, a cel -NWO i znak 666. Posługują się jeszcze enigmatyczna koronką podczas gdy na rzeź idą w tym czasie miliony nienarodzonych ( ponad 10 milionów ), miliony zmarłych na różne choroby zakaźne ( ponad 3 miliony ) itd itp.

 6. Robert mówi

  Jest jednak jakaś pozytywna wiadomość.Wreszcie trafiamy do elity hokeja na lodzie.Oni też nie jadą

 7. klioes vel pislamista mówi

  Oświadczenie – do skopiowania i wysyłania na adresy: [email protected] [email protected]
  Ja … zamieszkały w … tel. … , odbywający kwarantannę do … -go … po powrocie … -go … z … , nie umiem zainstalować żadnych aplikacji, ani założyć konta Gmail. (Właściwie to nawet nie wiem, co to jest!) Nikt też nie chce mi w tym pomóc. (Rząd nie zaoferował mi informatyka-domokrążcy.) Zatem nie posiadam możliwości poddania się nadzorowi elektronicznemu. Ale nawet gdybym taką możliwość posiadał, uważam wymóg za bezprawny i stanowiący dyskryminację cyfrową. Oświadczam, że zgodnie z prawem stałe przebywam w obrębie mojego domu i parokrotnie domagałem się od policji skontrolowania mnie. Dotychczas bezskutecznie. Protestuję przeciwko niekonstytucyjnemu czynieniu ze mnie NIEWOLNIKA. Rozumiem przymus kwarantanny, ale nie zmuszanie mnie do aktywności cyfrowej. Nie można zmuszać kogoś do wykonywania czynności, których nie umie i KTÓRYCH NIE MUSI UMIEĆ !!! Nie rozumiem, dlaczego uczciwy obywatel traktowany jest GORZEJ od kryminalisty poddanego nadzorowi elektronicznemu. (Kryminalisty nikt nie zmusza go zakładania kont i sprowadzania oraz instalowania na własny koszt aplikacji.) Wykonanie oświadczenia może i powinno podlegać kontroli. Ale nie może być ono zastąpione praworządnością zaświadczeniową, a tym bardziej totalitaryzmem cyfrowego nadzoru. Jest dla mnie skandalem nie tylko mentalny powrót przez państwo do komuny, ale zmuszanie wolnych ludzi do pomagania mu w tym. W związku z tym zastrzegam sobie możliwość wstąpienia na drogę sądową przeciwko neokomunistycznymu, totalitarnemu państwu.

  1. Tomek mówi

   Oświadczenie nie mające żadnego prawnego sensu.

 8. B.B mówi

  Hallo,
  prosze przeczytac wypowiedz Prof.Dr. Karin Mölling „Ausgangssperren sind das falsche Mittel.
  Pozdrowienia BB

 9. Andy mówi

  Robercik przeczytaj z wiki niemieckiej o panu Doktorze
  Seine internistische und pneumologische Facharztausbildung absolvierte er im AK Wandsbek und in der Lungen-Fachklinik Großhansdorf.
  oraz '1991 erhielt er ein Stipendium für Epidemiologie und Gesundheitsökonomie an der Johns-Hopkins-Universität in Baltimore (USA)”
  Panimajesz Kamerade

 10. Zbigniew mówi

  Niektore posty mi znikaja i wtedy patrze przed siebie przerazony, bo chyba mialem racje.

  Posty znikaja jak setki miliardow, ktorych juz nie ma.

 11. COVID1984PL mówi

  Niemieccy lekarze nie przerywają zmowy milczenia, to jeden z wielu „sensacyjnych” materiałów wRealu24, którego redakcja od początku straszyła „pandemią”. Od początku tej „pandemii” w Niemczech, Szwajcarii i Włoszech różni specjaliści bili na alarm, że to wszystko farsa.

  A Pani Wolska, niestety, zwykle bez przekonania przekazuje te informacje z Niemiec.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.