Facebook blokuje promocję filmu dokumentalnego o niemieckim obozie dla polskich dzieci [WIDEO]

szef niemieckiej policji kryminalnej w Łodzi Karl Ehrlich wizytujący obóz na Przemysłowej/ fot. archiwum IPN
12

W piątek (22.01.2021) Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że Facebook zablokował możliwość promocji za granicą filmu dokumentalnego „Obóz na Przemysłowej – poznaj nasz strach!”. Film przedstawia historię niemieckiego obozu dla polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Powodem blokady jest uznanie kampanii jako „politycznej o charakterze społecznym”.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi dokonał wszelkich starań, aby wiedza o obozie na Przemysłowej dotarła do jak największej ilości osób, również tych z poza Polski. Film przygotowano w 7 wersjach językowych – polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hebrajskiej. Uznanie przez portal Facebook, iż film ma charakter polityczny, powoduje całkowitą blokadę jego promocji za granicą! – informuje IPN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obóz na Przemysłowej został otwarty 11 grudnia 1942 roku na terenie wyłączonym z getta łódzkiego. Do obozu trafiały nawet kilkuletnie dzieci. Z powodu wysokiej śmiertelności miejsce to nazywane było „Małym Oświęcimiem”. Więcej informacji TUTAJ.

Pozostaje zadać pytanie retoryczne: czy Facebook zablokowałby promocję filmu o niemieckim obozie dla dzieci żydowskich? 

Źródło informacji:  ipn.gov.pl

Zobacz też:

Pasjonujący wywiad z „Małym Wojtkiem”, ostatnim żyjącym żołnierzem armii Andersa, a zarazem kompanem niedźwiedzia-kaprala [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Egil mówi

  Frajerzy! Trzeba było głosic, ze to film o obozie dla Żymskich dzieci. Obraz dotarłby nawet do Honkongu i Bombaju.

 2. Zbigniew mówi

  A potem dwa potworki ta F i ten G opowiadaja w sadzie, ze napisali bo nie wiedzieli inaczej sa wlasnymi ofiarami.

 3. Zbigniew mówi

  Ciekawe: Wyzywaja wszytkich od faszystow a blokuja filmy o faszystach

 4. Marcin Malik mówi

  To nic nie zmieni. Pamiętacie jak niedawno jeszcze A.Duda i R.Trzaskowski podlizywali się rabinom na święta Bożego Narodzenia. Może tu chodzi o te F-35, które mogą w cale do Polski nie dotrzeć.

  Polska musi mieć swój własny, wewnętrzny Facebook, który pewnie i tak będzie szybko kupiony przez Żydów, aby spełniał standardy globalnej społeczności.

  1. Adolf mówi

   To jednak są q.. y, zakłamane France… Tylko oni

 5. Hammurabi mówi

  Przecież taki film, mógłby stać się przyczyną jakiejś drobnej ryski na krysztale holocaustu. Wiadomo, co się stanie z takim kryształem!
  Póki co, Żydzi dzierżą monopol na opowieści o cierpieniu nawet, jeśli są one oparte na „wizjach” do których niektórzy z nich się otwarcie przyznają. Zawłaszczyli na wyłącznie własny użytek prawo do żalu, rozpaczy i… odszkodowań. Tak, oto „przedsiębiorstwo holocaust” tworzy produkt „historiopodobny”, taką haggadę a właściwie to halachę która zamiast nakazów i zakazów zawiera podlegające ustawicznemu rozwojowi przekazy ustne i pisemne, które im mniej jest żyjących świadków tamtych dni tym bardziej stają się „wiarygodne” dla całego trwającego w osłupieniu świata.
  Film, który pokazuje cierpienie gojów a już Polaków w szczególności nie tylko że „nie podchodzi do żadna rubryka” ale w mniemaniu – zwłaszcza amerykańskich Żydów – jest obrazą dla ich jakże delikatnego wnętrza a już w przypadku kolejnych takich dzieł zagrożeniem geszeftu nr.447, zwłaszcza jeśli rzuciłyby snop światła na mroczną tajemnicę jaką niewątpliwie jest prawda o wydarzeniach na zajętych przez ZSRR ziemiach polskich…

 6. Romek mówi

  Jeśli to coś jest promowane przez IPN, to znaczy, że z definicji jest niewiarygodne.

  1. Kresowianin. mówi

   Są wyjątki. Niektóre oddziały IPN robią dobrą robotę. Pan Szwagrzyk to perła w tej instytucji.

 7. anonim mówi

  Odpowiedz na pytanie jest taka ze zydostwo z przemyslu holokaustu i ich nasladowcy zrobili by z tego hollywoodzki spektakl na skale swiatowa, bo bylby o malych zydkach ktorych smierc to prawdziwa metafizyka a nie tam jakas smierc malych gojow, ktora jest biologicznym aktem parafrazujac zydowska szowinistke engelking.

 8. Krzysztof mówi

  Żydzi uważają , że tylko filmy o żydowskich dzieciach i ich cierpieniu można emitować , bo (chyba) uważają , że polskie dzieci opływały wówczas w luksusy. Tylko o holokauście trzeba mówić , a o cierpieniach innych narodów , zwłaszcza Polski (obecnie dokonującym się holokauście na narodzie polskim) już nie. Kłamcy i oszuści , w czym wy żydzi jesteście lepsi od innych ?

 9. czarny mówi

  Zablokowali, bo tylko żydostwo ma monopol na cierpiętnictwo i wyłudzanie kasy z tego powodu.
  Jakby to był film o „polskich mordercach” żydostwa albo inna fantastyka, to by puścili bez żadnej krępacji.

 10. Elo mówi

  A co wy, krzykacze, z tego forum zrobiliście by to zmienić i by odkręcić narracje lansowana przez obrzezanych? Wasze gardłowanie tutaj, w dodatku po polsku nie ma zadnego sensu. Jesteście jak kot srajacy na puszczy.

  Zamiast pisać tutaj do siebie – trzeba pisać na YouTube, Facebooku i instagramie, po angielsku, edukowac półgłówków z zachodu!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.