Expose premiera Mateusza Morawieckiego. Co obiecał Polakom? [WIDEO]

expose premiera Mateusza Morawieckiego 2019/ fot. Twitter
1

We wtorek (19.11.2019) premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose w związku z powołaniem nowego rządu. Jak każde przemówienie tego typu, było ono pełne ładnych ogólników o potrzebie pracy dla dobra Polski, o szukaniu porozumienia i potrzebie zgody w „parlamencie całego narodu”, o budowaniu państwa dobrobytu dla wszystkich obywateli, itp., itd. A jakie były konkrety?

Premier zapowiedział: zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, elastyczne formy zatrudnienia dla rodziców oraz nowe ulgi i uprawnienia dla rodzin; zaostrzenie polityki karania pijanych kierowców; wprowadzenie możliwość korzystania z buspasa, gdy w samochodzie będzie więcej niż 4 osoby; zwiększenie subwencji oświatowej; wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli; powołanie sejmowego zespołu, którego celem będzie zidentyfikowanie i zaproponowanie zmian deregulacyjnych dla obywateli i biznesu; pakiet badań profilaktycznych dostępny dla każdego po 40. roku życia; wprowadzenie tzw. estońskiego CIT dla mikro i małych przedsiębiorstw (przesuniecie poboru podatków na moment wypłaty zysku przez spółkę); dalsze inwestycje w przekop Mierzei Wiślanej, tunel do Świnoujścia, budowę Centralnego Portu Lotniczego, Via Baltica, Via Carpatia, Baltic Pipe, budowę 100 obwodnic, remonty dworców, szpitali i szkół; zmodernizowanie i wybudowanie 9 tys. km torów kolejowych w najbliższych 5 latach; powołanie pełnomocnika ds. odnawialnych źródeł energii; wprowadzenie systemu kaucyjnego na jednorazowe butelki plastikowe i szereg programów redukujących użycie plastiku; rozwój programu „Czyste Powietrze”; pogłębianie współpracy w ramach grupy V4; kontynuację programu Emerytura Plus, a w 2021 roku wypłatę czternastej emerytury.

Premier zapowiedział też, że nie dopuści do wojny kulturowej w Polsce. Dzieci są nietykalne. Kto podniesie na nie rękę, tę ideologiczną rękę, ten podnosi rękę na całą wspólnotę. Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska – mówił w exposé premier Morawiecki.

Wbrew temu, co mówi Morawiecki, wojna kulturowa w Polsce trwa, a jego rząd jest rządem bierności, uległości i kapitulacji wobec ofensywy lewicy. Słowa tego nie zmienią – skomentował deklarację premiera poseł Robert Winnicki opatrując swój wpis na Facebooku hasztagami #AborcjaEugeniczna #GenderStudies #TęczowePiątki #ParadyRówności #TęczoweSerialeTVP #MinisterstwoKultury.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

List otwarty do premiera Morawieckiego ws. katowania Polaków podczas marszu 11.11.2019 we Wrocławiu. „Polska ma być bezpiecznym domem nie tylko dla Żydów”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Elżbieta mówi

    “zmodernizowanie i wybudowanie 9 tys. km torów kolejowych w najbliższych 5 latach”
    4 lata przygotowań a budowanie w 5-tym roku – jak nas wybierzecie, oczywiście.

    I znowu bajki z mchu i paproci o obronie dzieci i rodzin…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.