Europosłowie wybrali von der Leyen na szefową KE. Priorytety to walka o klimat, praworządność i gender

Ursula von der Leyen/ fot. screen
1

Parlament Europejski przegłosował kandydaturę niemieckiej minister obrony Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali „za”. Jakie będą priorytety nowej szefowej KE? Von der Leyen przedstawiła je podczas wtorkowej debaty w europarlamencie.

Niemka zaproponowała działania na rzecz większej redukcji emisji CO2 – o 50% do 55% do 2030 roku i zobowiązała się do przedstawienia planu „Zielonego Ładu dla Europy” oraz europejskiego prawa klimatycznego w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania. Zapowiedziała również plany dotyczące zrównoważonych inwestycji w Europie (również poprzez częściowe przekształcenie środków EBI w bank klimatyczny), aby w ciągu dziesięciu lat przeznaczyć 1 bilion euro na inwestycje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Von der Leyen podkreśliła konieczność zaangażowania w walkę z przemocą wobec kobiet i zapewniła, że będzie starała się o zdefiniowanie przemocy wobec kobiet jako przestępstwa w traktatach europejskich, równolegle z zakończeniem procesu przystąpienia UE do konwencji stambulskiej.

Niemka zadeklarowała oddanie idei praworządności jako wartości europejskiej, ogłaszając, że zamierza ustanowić ogólnounijny mechanizm monitorowania, funkcjonujący równolegle z obecnie istniejącymi środkami. Podkreśliła, że ​​wartości europejskie obejmują również obowiązek ratowania życia na morzu i powinny przełożyć się na humanitarną politykę graniczną. Oświadczyła, że ​​popiera „nowy pakt w sprawie migracji i azylu” oraz reformę Rozporządzenia Dublińskiego. Dodała, że ma zamiar zwiększyć personel Fronteksu do 10 000 funkcjonariuszy do 2024 roku, oraz że wszystkie kraje powinny sprawiedliwie podzielić się obciążeniami, zgodnie z zasadą solidarności europejskiej.

Ursula von der Leyen ogłosiła dwuletnią Konferencję dla Europy w 2020 roku, w której to obywatele będą odgrywać wiodącą i aktywną rolę. Podkreśliła również potrzebę wzmocnienia procedury głównych kandydatów (‘Spitzenkandidaten’) i ponownego rozważenia list ponadnarodowych w przyszłych wyborach europejskich. Zadeklarowała też pełne poparcie dla prawa inicjatywy dla Parlamentu Europejskiego, zobowiązując się do przedstawiania wniosku ustawodawczego w odpowiedzi na każdą rezolucję przyjętą większością głosów przez członków Parlamentu.

Mój komentarz: W ramach „sukcesu” PiS na forum europarlamentu otrzymujemy szefową Komisji Europejskiej, która POPIERA: oszukańcze przedsiębiorstwo „globalne ocieplenie” robiące skok na kasę podatników metodą na handel powietrzem; genderową konwencję stambulską zaprojektowaną w celu zniszczenia rodziny; przemytniczy biznes sprowadzania „uchodźców” do Europy metodą na ratowanie tonących; likwidację suwerennych państw europejskich. To tyle, jeśli chodzi o „sukces” PiS w budowaniu Europy Ojczyzn opartej na wartościach chrześcijańskich.

Źródło informacji: europarl.europa.eu

Zobacz KONIECZNIE:

Katarzyna TS u Roli o oszukańczym przedsiębiorstwie „globalne ocieplenie” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Czesław mówi

    Nie wszyscy radośnie zainaugurowali https://youtu.be/rbf21Z84_rM
    Mój komentarz: a był jakiś wybór? Timmermans byłby jeszcze gorszy. Ursula nie będzie dążyć do konfliktu, to jest kobieta z którą można rządzić Europą. Teoretycznie rzecz jasna, bo Niemcy oczywiście znów zagrają pierwsze ?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.