Episkopat apeluje o wycofanie tzw. Karty LGBT: „Zagrożenie dla przyszłości naszego kontynentu”

Konferencja Episkopatu Polski/ fot. twitter
3

Biskupi apelują o wycofanie tzw. Karty LGBT. W opublikowanym stanowisku Konferencji Episkopatu Polski wskazują na zagrożenia, jakie niesie ze sobą realizacja zapisów tego dokumentu podpisanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Kościół nie używa nazwy LGBT, ponieważ w niej samej zawarte jest zakwestionowanie chrześcijańskiej wizji człowieka. Zgodnie z obrazem biblijnym, Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, jako mężczyznę i kobietę, różnych w swoim powołaniu, ale równych w swej godności. Różnica płci, chciana przez Boga, stanowi podstawę małżeństwa i zbudowanej na nim rodziny, będącej podstawową komórką społeczeństwa. Proponowane alternatywne wizje człowieka nie liczą się z prawdą o ludzkiej naturze, a odwołują się jedynie do wymyślonych ideologicznych wyobrażeń. Nie tylko są całkowicie obce europejskiej cywilizacji, ale – gdyby miały stać się podstawą normy społecznej – byłyby zagrożeniem dla przyszłości naszego kontynentu” – czytamy w stanowisku KEP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Biskupi wskazują, że zapisy tzw. Karty LGBT są dyskryminujące wobec osób „wyznających inny niż prezentowany przez wspomnianych samorządowców system wartości”. Stwierdzają też, że dokument podpisany przez prezydent Trzaskowskiego zawiera „ideologiczne postulaty”, które mogą „spowodować istotną zmianę w funkcjonowaniu demokracji w naszym kraju, powodując nie tylko ograniczenie praw dzieci i rodziców, ale także prawa wszystkich obywateli – w tym nauczycieli i pracowników administracji samorządowej – do wolności słowa, w tym wolności do wyrażania sprzeciwu sumienia, wolności nauczania, a w przyszłości być może także wolności nauczania religii”.

Biskupi zdecydowanie krytykują pomysł wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej o wytyczne WHO. Wskazują, że jest to „program wychowania seksualnego w duchu ideologii gender”, którego skutkiem będzie „brutalne zapoznawanie dziecka z anatomią i fizjologią sfery seksualnej” oraz „zadanie gwałtu wrażliwej psychice dziecka”.

„W procesie wychowania dziecko winno na pierwszym miejscu poznać piękno miłości, która nie skupia się na sobie, ale uczy dostrzegania innych osób i nabywania umiejętności dzielenia się z nimi radością, również za cenę własnych wyrzeczeń. Koncentracja na sobie, egoistyczne sprawianie sobie przyjemności i zaspokajanie swoich potrzeb, nie jest w stanie ukształtować człowieka jako zintegrowanego wewnętrznie na poziomie sfery ducha i ciała, otwartego na potrzeby drugiej osoby oraz przygotować je do wspólnoty życia” – piszą biskupi.

Pełna treść stanowiska Konferencji Episkopatu Polski TUTAJ

Źródło informacji i cytatów: episkopat.pl

Przeczytaj też:

Trzaskowski i Rabiej bronią deklaracji LGBT. Internauci odpowiadają: „Ręce precz od naszych dzieci”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek Majewski mówi

  Zastrzegam że nie wiem czy to prawda ale zalecenia WHO które próbuje się wprowadzić do warszawskich szkół odnoszą się do krajów muzułmańskich w Afryce i Azji.
  A jeśli chodzi o bieżący artykuł to aż chciałoby się krzyknąć: A ci co!!! Obudzili się?!!

 2. zyz mówi

  Wszechmocny ratuj Naród Polski przed sodomitami oraz ich moralną zgniliną!

 3. Ryszard mówi

  Dwie sprawy jeżeli chodzi o Lesbijki Ghomoniewiadomo Bisexy Transy
  1 Niech ktoś zatrzyma wteszcie świat ja wysiadam…
  2 dotyczy reakcji episkopatu – lepiej poźno niż wcale, ale dlaczego to zawsze jest asekuracyjne czekanie. Głos Kościoła powinien wybrzmieć już dawno, jak tylko pojawiły się pierwsze wzmianki na ten temat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.