Emocjonalne przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy: „Nie jest przegrane powstanie, które prowadzi do wolnej Polski”. VIDEO

fot. youtube
7

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się już dziś. Przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich niezwykle emocjonalne i mocne przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda, w którym oświadczył, że „nie jest przegrane powstanie, które prowadzi do wolnej Polski”. I chociaż wolność nie przyszła od razu, chociaż Polska została na 50 lat zniewolona pod sowieckim butem, prezydent Duda przywołał swoje rozmowy z powstańcami, którzy zapewnili go, ze dla tej dzisiejszej Polski było warto.

-Warszawiacy mimo tego, że nie otrzymali pomocy, że nie mieli broni, że byli osamotnieni, że byli miażdżeni, walczyli przez 63 dni, często gołymi rękami. Walczyli o każda piędź ziemi, o każdą cegłę swojego miasta. Walczyli o dumę, o Boga, honor i Ojczyznę. (…) I to dlatego moim zdaniem Rosjanie nigdy nie odważyli się uderzyć zbrojnie podczas żadnego z buntów, jakie były w Polsce podczas zniewolenia komunistycznego. Nigdy rosyjskie czołgi nie pojechały na polskich robotników. Nigdy rosyjskie czołgi nie pojechały na polskich demonstrantów. Bo Rosjanie to widzieli i to zapamiętali. Tę lekcję Powstania Warszawskiego, Powstania Styczniowego i Powstania Listopadowego. (..)  Stalin też to pamiętał. I pamiętał 1920 rok. Wy, nasi najdrożsi, najwspanialsi Powstańcy Warszawscy, jesteście solą ziemi tego miasta i jesteście solą ziemi Rzeczypospolitej – powiedział prezydent Duda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przemówienie wygłosiła też prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz –Waltz. Było to żałosne dukanie z kartki, które szkoda komentować. Ma kobieta tupet. Przez złodziejską prywatyzację, do której dopuściła, kombatant z Powstania Warszawskiego został wyrzucony z mieszkania i zmuszony do mieszkania w piwnicy. Gronkiewicz-Waltz powinna zapaść się pod ziemię ze wstydu. Ale ona chyba nie wie, co ty wstyd.

Źródło: youtube

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. bp mówi

  No niestety, już nikt mu nie uwierzy w puste słowa… Niech sobie uwiarygadnia HGW, już wszystko jedno….Zdrajca, zdrajca, po trzykroć. tylko serce boli.

 2. Vini mówi

  Jaką Wolną Polskę skoro po walce mamy 60 lat PRL z radzieckim zarządem a potem 20 lat eurokołchoz z niemieckim zarządem. A cały ten czas góra polityczna to ruscy, żydzi, niemcy i wuj wie kto jeszcze. A prezydent tylko gadać potrafi jak każdy polityk nic więcej.

  1. Vini mówi

   Więcej powiem – jaka Wolna Polska skoro z ojczyzny emigrują 4 mil obywateli. Wojny nie ma, jest wolność i emigracja. 10% mieszkańców to Ukraińcy o innych nie wspomnę. Rządzą nami 60-70+ letni komuniści często z PRL’owskim rodowodem za pomocą komunistycznych systemów partyjnych. Gospodarka w rękach obcych mocarstw, nawet obronę Ojczyzny oddajemy w obce ręce. Niech żyje Wolność i swoboda, niech żyje USA i finansjera żydowska, niech żyje niemiecki dyktat i ruska hipokryzja a Ty Polaku – wolny jesteś i szczęśliwy, prezydent powiedział to tak jest. Wszak wygraliśmy i wygrywamy wolność od 300 lat 🙁

 3. jacek mówi

  Od kiedy to przegrane powstania prowadzą do wolnej Polski.Dziwna logika,i jako endek protestuje żeby robić ludziom wodę z mózgu.Wygrane powstania prowadziły do wolnej Polski,Takie jak Śląskie i Wielkopolskie.Robienie wielkiego szoł ze śmierci setek tysięcy ludzi i zniszczenia Warszawy mocno mnie wkurza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.