Dziwne milczenie Muzeum POLIN w sprawie kontroli wycieczek z Izraela

kontrola w Muzeum POLIN/ fot. twitter
20

17 marca br Dariusz Matecki (Prawicowy Internet) wybrał się do Muzeum POLIN. Ku swojemu zaskoczeniu przekonał się, że już przy wejściu odbywa się selekcja na „równych i równiejszych”. „Jestem właśnie w @polinmuseum, Polacy kontrolowani szczegółowo, czekają w długiej kolejce a wycieczka z #Izrael przechodzi bez jakiejkolwiek kontroli” – napisał na twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zadzwoniłam do muzeum, żeby wyjaśnić tę sprawę. Uprzejma pani Żaneta poprosiła o przesłanie pytania drogą mailową. Po ok. godzinie otrzymałam następującą odpowiedź: „Przed wejściem na teren Muzeum POLIN obywatele wszystkich krajów są kontrolowani w oparciu o jednolite procedury. Niektóre zorganizowane grupy z Polski i innych krajów są sprawdzane wcześniej niż przy samej bramce wejściowej na podstawie ustaleń z ochraniającymi je krajowymi licencjonowanymi firmami ochrony”.

Od razu poprosiłam o więcej szczegółów: „Mam jeszcze kilka pytań: 1. Czy grupy z Izraela są częściej kontrolowane przez zewnętrzne firmy ochroniarskie, czy też raczej przy bramce wejściowej? 2. Czy grupy z Polski są częściej kontrolowane przez zewnętrzne firmy ochroniarskie, czy też raczej przy bramce wejściowej? 3. Czy firmy ochroniarskie składają jakieś pisemne zaświadczenie o uprzednim skontrolowaniu grupy? 4. Czy muzeum zabezpieczyło się umowami z tymi firmami ochroniarskimi na wypadek, gdyby kontrola okazała się niedokładna i uczestnik wycieczki dokonał jakichś zniszczeń w muzeum, np. oblanie farbą? Kto pokrywa wtedy koszt usunięcia szkód? 5. Czy firmy ochroniarskie kontrolujące grupy to wyłącznie polskie podmioty, czy też zagraniczne? Jeśli zagraniczne, to z jakich krajów?”

I na tym moja korespondencja z Muzeum POLIN urwała się. Następnego dnia zadzwoniłam do pani Żanety, żeby zapytać, czy odpowie na moje pytania. Pani Żaneta nie odebrała telefonu. Otrzymałam jedynie sms o treści „Oddzwonię później”. To było 20 marca. Dziś jest 21 marca. Pani Żaneta nie oddzwoniła, ani nie odpisała.

Ciekawe, czy odpowie Dariuszowi Mateckiemu, który złożył wniosek o udostępnieni informacji publicznej dotyczącej kontroli osobistej w Muzeum POLIN. Czekam z niecierpliwością.

 

Źródło: twitter

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tiku mówi

  Brawo WY! tak trzymać! Koniec segregacji rasowej i prześladowań z uwagi na narodowość! Polska to demokratyczny kraj.

 2. Robert mówi

  Tak samo jest na lotniskach.Żydowskie czartery przechodzą przez bramki które w tym czasie sa wyłaczone(rozbierz mistrza z szat do ziemi,przewiązanego sznurem),bez cienia podejrzenia.Nie ma co pękać,kiedy wycieczka jest w MOSSADu objęciach,decydującego o bezpieczeństwie świata miedzy biegunami i falami elektromagnetycznymi,a z tych najpiękniejszą jest Fala mózgówa P300 jak z Matrixa

 3. Hammurabi mówi

  Szabes goje gotowe są na wiele więcej, byle ich zleceniodawca był zadowolony, byle zarobić.
  Zastanawiam się, ilu prawdziwych Polaków zwyczajnie oleje to całe „muzeum”!
  „Jako szabes goja określało się nie-Żyda wykonującego czynności, których spełnienie byłoby złamaniem obowiązującego Żydów zakazu pracy w dzień Szabatu. Zatrudnianie szabes-goja było co prawda sprzeczne z Talmudem, jednak ciężkie warunki życia, jak np. chłodny klimat ( konieczność ogrzania domu = praca niedozwolona w szabat) nie pozostawiały innego wyjścia. Zatem z pomocy goja korzystano w przypadku konieczności ogrzania pomieszczeń mieszkalnych, podgrzania pożywienia, zmiany świec w świeczniku, zapalenia światła, zmiany pieluchy dzieciom oraz sprawach związanych z micwą lub dobrem całej wspólnoty”.
  Obecnie szabes goje służą Żydom do… wszystkiego i to nie tylko w szabat. Zwłaszcza do upodlania innych gojów.
  Zastanawiam się, ilu prawdziwych Polaków zwyczajnie oleje to całe „muzeum”!

  1. Claire mówi

   Ja tam nie byłam i nie mam w planach wycieczki do tego „muzeum” w najbliższej przyszłości. Obawiam się, że zobaczyłabym tam więcej kłamstw, niż prawdy historycznej. Ten kolos został wybudowany i jest utrzymywany z pieniędzy podatników, bez zgody ich samych, a ja nie zamierzam dodatkowo płacić za bilet.

 4. maro mówi

  Za kogo te śmierdzące obrzydliwe żydziska się uważają tych śmieci można jedynie porównać do banderowców lub ssmanów

 5. Arek mówi

  Ale skandal, dziecinada. Widocznie grupy zorganizowane są wcześniej kontrolowane, a indywidualiści później. Dobrze, że spodni nie trzeba sciągać i wacka pokazywać. Byłaby trudność, bo czasem trudno odróżnić Żyda od Żydówki.

 6. Claire mówi

  Na naszych oczach Polacy są dyskryminowani w swoim własnym kraju przez obecną ekipę rządzącą, która w jawny sposób faworyzuje Żydów, zarówno paląc świece chanukowe, jak i spowiadając się z wprowadzanych ustaw, w podejmowaniu decyzji, jak i ignorując antypolskie zachowania ze strony żydowskiej. Brak reakcji ze strony ekipy rządzącej jest przyzwoleniem na to, co obserwujemy. Tak samo jak z pseudosztuką „klątwa” – Gliński nie zdjął z desek teatrów tego … , które obraża wartości religijne Polaków. Wniosek z tego jest jeden: rządzący naszym krajem działają wbrew woli społeczeństwa, na szkodę państwa polskiego. Jak do tego doszło, że my, dumny wielomilionowy naród, dopuściliśmy do tego, aby rządziła nami garstka obcych? Czy nie mamy w sobie dość sił, żeby pogonić to całe towarzystwo?

 7. z-k mówi

  Czego tam szukają Polacy? Jacyś debile?

 8. Robert B. mówi

  To jest ICH teren. Już go mają obsikanego. To muzeum to żydowska jednostka dywersyjna.

  1. DRES mówi

   Jak cię kopnę w dupe to szybciej dotrzesz do prokuratury ciulu kaprawy

  2. DRES mówi

   To było do Michałka

 9. Michał mówi

  Komentarze antysemickie z tej strony zostąły zgłoszone do prokuratury

  1. prawyobywatel mówi

   A jakie są te antysemickie komentarze? Może jak nazywiesz Żyda Żydem?

  2. Alfred Z. mówi

   Michał, ty nie strasz prokuraturą bo na nikim nie robi już to wrażenia. Jeszcze kilka lat temu może i ktoś miał nogi z waty jak go straszono prokuraturą za niby „antysemityzm” ale dziś coś takiego wywołuje tylko spazmatyczny atak śmiechu xD Jak jesteś taki cwany to się podpisz nazwiskiem donosicielu ;p

 10. Daga mówi

  Mi się podoba. Jedno z nielicznych miejsc w Polsce, o ile nie jedyne, poza lotniskami, gdzie czasem każą zdjąć butki przy kontroli.

 11. Janusz I mówi

  Nareszcie Polacy się budzą. Już powoli będzie można nazwać Żyda Żydem.

 12. Alfred Z. mówi

  Do Autorki, trzeba było cisnąć tą Żanetę, cisnąć jak dziennikarze śledczy z programów publicystycznych z tv. Dzwonić codziennie rano, wieczór, maile pisać po kilka dziennie i domagać się kategorycznie odpowiedzi !!! Oni muszą wiedzieć kto tu rządzi !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.