Dziennikarz reżimowy: „W pustyni i w puszczy” to książka rasistowska

Kadr z filmy "W pustyni i w puszczy" / Fot. filmweb
11

Gdy w lipcu ubiegłego roku cały świat obeszła wiadomość, że Szwedzi palą książki Astrid Lindgren o Pippi Pończoszance, ponieważ zawierają – ich zdaniem – rasistowskie zwroty typu „król murzynów”, w Polsce oddychaliśmy z ulgą dziękując Bogu, że polit-poprawna głupota nie dotarła jeszcze do naszej ojczyzny. Okazuje się, że grubo się przeliczyliśmy. Na antenie radia TOK FM, od Jacka Żakowskiego oberwało się książce Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Dziennikarz stwierdzając, że lekturę czyta aktualnie ze swoim dzieckiem wyznał:

Po prostu włosy dęba stają, jaka to jest rasistowska książkapowiedział Żakowski.

Zgodnie uznając z rozmówczynią w radiu, że książka jest źle napisana i nudna, uznał że w książce powinien znajdować się przypis o treści ostrzegającej dzieci:

Sienkiewicz był rasistą, ale w tamtych czasach ludzie nie wiedzieli, że to jest złe – stwierdził dziennikarz.

No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak załamać ręce, albo po prostu obok bzdur Jacka Żakowskiego przejść obojętnie.

Źródło: TOKfm, niezlomni.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Norbert mówi

  Jedna z dwu lektur jakie przeczytałem.
  Druga to Robinson Crusoe.
  Obie rasistowskie, bo przecież mAHDI rządzić powinien, a Piętaszek był na posyłki.
  Ja pi.rdolę!!!!

 2. Hammurabi mówi

  Po takich słowach, każde publiczne wystąpienie pana Żakowskiego, powinno być poprzedzone informacją: “Żakowski jest idiotą, tylko jeszcze o tym nie wie, bo dla takich jak on wszyscy są w błędzie, dlatego diagnoza się opóźnia”.

 3. Robert mówi

  Nie przechodzmy,być może sami przeminiemy,pan Jacek dokona tego co łączy wszystkie rasy,zgaszą mu kiedyś osobisty komputer bankowo,ale ci co pozostaną niech czuwają i napiszą o pięknej parze czarno białej,i że się pobierają,po bozemu przed sądem i ze ma wnuki,cieszace sie wspólnym wyglądem,spełniając marzenie dziadka,co deptał polskie kożenie joshua tree

 4. Robert mówi

  Ciekawe co na to pan Kmicic vel Olbrychski,co tak pięknie włada szablą,dzieki Sienkiewiczowi?

 5. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  To pan Żakowski czytał tę książkę po raz pierwszy? Ukończył szkołę podstawową nie przeczytawszy obowiązkowej wówczas lektury? A jeśli wtedy czytał, to nie oburzał się na rasizm? Jaszcze jedno. Jakoś nie doszukałem się w tej żałosnej wypowiedzi pochwały islamistów porywających dzieci, a przecież dziś takie pochwały należą do dobrego tonu w kręgach, w których chce zaistnieć ta kreatura, pan Żakowski.

 6. witek mówi

  trzeba szanownemu Panu Jackowi przypomnieć że H. Sienkiewicz dostał nagrodę Nobla za całokształt twórczości, i że co prawda “W pustyni i w puszczy” powstała później ale dlatego jest w pewnym sensie ukoronowaniem jego twórczości. Pan Żakowski stosuje po prostu stygmatyzację przeciwnika zgodnie z założeniami marksizmu kulturowego

 7. Claire mówi

  Panie Żakowski.. Pan zdaje się już za długo mieszka w Polsce. Czas najwyższy spakować manatki i wyprowadzić się z tego kraju. Dla takich jak Pan, kreatur plujących jadem, nie ma tutaj miejsca. Odpowiem więc Panu słowami wielkiego pisarza polskiego: “Tedy słuchaj mości Żakowski: Jesteś łotr, łajdak i śmierdzące bydlę! Starczy, czy mam ci jeszcze w oczy plunąć?”

 8. Anna mówi

  To wlasnie obojetnosc gubi prawakow.. nie masz zdania jestes nikim, czyz nie?? Jesli temu nie podoba sie czysta Polska, wypad do smietnika.. Tylko czy znajdzie sie taki, ktory mu to powie, czy raczej przejdzie obojetnie myslac, ze tak bedzie najlepiej hahaha

 9. ugandyjczyk mówi

  Powtórzę za pewnym kabareciarzem tylko trochę na opak ! gdybym nie wiedział że to prowokacja, pomyślałbym że to głupota – a gdyby ta miała skrzydła to gość by się wzniósł pod “niebiosa”

 10. kristofer77 mówi

  znowu Żakowski zaistniał w swoim idiotycznym stwierdzeniu…zal mo go…powinien leczyć sie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.