Dziennikarz „Newsweeka” Piotr Najsztub potrącił kobietę na pasach. Nie miał ani prawa jazdy, ani ubezpieczenia OC

Piotr Najsztub/fot. youtube
4

Jak informuje „Super Express”, znany dziennikarz Piotr Najsztub potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w podwarszawskiej miejscowości Konstancin-Jeziorna. Kobieta została zabrana do szpitala. Ma urazy żeber.

Policja bada jak doszło do wypadku, ale już wiadomo, że Najsztub w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, bo nie ma ani prawa jazdy, ani ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu technicznego samochodu. Dziennikarzowi „Newsweeka” najwyraźniej wydaje się, że on jest poza prawem. Taka to właśnie „elyta”.

„Super Express” ustalił, że Najsztub od lat jeździ bez prawa jazdy. Stracił je najprawdopodobniej w 2008 r. za przekroczenie limitu punktów karnych i od tamtej pory nie starał się o odzyskanie dokumentu.

Za spowodowanie wypadku Najsztubowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności (art. 177 kk). Natomiast w myśl art. 180a kk: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Policja informuje, że w sprawie braku badań technicznych i polisy ubezpieczeniowej skieruje do sądu wniosek o ukaranie kierowcy.

Źródło: se.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Darek S. mówi

  Zwykły człowiek się martwi żeby dopilnować wszystko: ubezpieczenie auta, przegląd, mechanik. Pilnuje się z punktami karnymi a tu taka Elyta ma wszystko i wszystkich w dupie. Taki matoł powinien dostać maksymalny wyrok, grzywnę i powinien jeszcze po odsiadce setki godzin przepracować np. w domu spokojnej starości:)

  1. Rafał mówi

   Dokładnie tak. Zobaczymy, czy sąd stanie na wysokości zadania. Baranowi wydawało się, że jest ponad prawem i może robić, co chce.

 2. Jarek mówi

  no jak dobry dziennikarz to się porozwija na gazetce ściennej w zakładzie penitencjarnym bądź tamże palcem na ścianie w toalecie. Tam mu pokażą co to elyta.

 3. Twoje imię mówi

  I co na to Tomasz Lis i Olejnik? Może kogoś z Nowoczesnej spytają o komentarz? Ilość naruszeń prawa wskazuje na bezwzględne pozbawienie wolności – pewnie będzie bezczynność sądu przez 5 lat aż się przedawni albo zmieni władza i uznają że to staruszka była winna bo nie zachowała na pasach zasady ograniczonego zaufania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.