Dystansowanie społeczne nie ma znaczenia dla transmisji wirusa SARS-CoV-2. Wyniki badania amerykańskich naukowców

fot. pixabay
45

Amerykańscy naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opublikowali wyniki badania, z którego wynika, że dystansowanie społeczne w zamkniętych pomieszczeniach nie ma znaczenia dla transmisji wirusa SARS-CoV-2. Ryzyko zakażenia jest niezależne od zachowanego odstępu.

– Twierdzimy, że zasada sześciu stóp (2 m) nie przynosi większych korzyści, zwłaszcza gdy ludzie noszą maski – mówi prof. Martin Z. Bazant w wywiadzie dla CNBC. – To naprawdę nie ma podstawy fizycznej, ponieważ powietrze, którym oddycha osoba nosząca maskę, ma tendencję do unoszenia się i opadania w innym miejscu w pomieszczeniu – wyjaśnia.

Bazant, który wykłada inżynierię chemiczną i matematykę stosowaną, oraz John WM Bush, który uczy matematyki stosowanej, opracowali metodę obliczania ryzyka narażenia na Covid-19 w pomieszczeniach zamkniętych, która uwzględnia różnorodne czynniki mogące mieć wpływ na transmisję wirusa, w tym ilość czasu spędzonego w pomieszczeniu, filtrację powietrza i jego cyrkulację, używanie maski, a nawet oddychanie, jedzenie, mówienie lub śpiew.

Według autorów badania otwieranie okien lub instalowanie wentylatorów w celu utrzymania ruchu powietrza może być równie skuteczne lub skuteczniejsze niż wydawanie dużych sum pieniędzy na system filtrów.

Nasza analiza pokazuje, że przestrzenie, które zostały zamknięte, w rzeczywistości nie muszą być zamknięte. Często przestrzeń jest wystarczająco duża, wentylacja jest wystarczająco dobra, ilość czasu spędzanego razem przez ludzi jest taka, że ​​te przestrzenie mogą być bezpiecznie eksploatowane nawet przy pełnym obłożeniu – powiedział Bazant. – W przypadku wielu typów przestrzeni nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń dotyczących liczby osób – podkreślił.

Według Bazanta zasady dystansowania społecznego, prowadzące do zamknięcia firm i szkół, są „po prostu nieuzasadnione”. – Ten nacisk na dystans był od samego początku bardzo niewłaściwy – podkreślił. Dla transmisji wirusa czas spędzony w zamkniętym pomieszczeniu jest ważniejszy niż odległość od osoby zakażonej.

CDC lub WHO nigdy tak naprawdę nie przedstawiły uzasadnienia dla twierdzenia, że dystansowanie to jest to, co trzeba zrobić. Jedyne uzasadnienie, jakie znam, opiera się na badaniach kaszlu i kichania, gdzie bierze się pod uwagę największe cząstki, a nawet wtedy jest to obliczenie bardzo nieprecyzyjne – powiedział Bazant.

– Dystans nie pomaga, ale daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W zamkniętym pomieszczeniu jesteś tak samo bezpieczny w odległości 2 metrów, jak 20 metrów. Właściwie wszyscy w tej przestrzeni są narażeni na mniej więcej to samo ryzyko – zauważył.

Jeśli chodzi o dystansowanie się na zewnątrz, Bazant twierdzi, że nie ma to sensu, a robienie tego z założonymi maskami jest „trochę szalone”. – Jeśli spojrzeć na przepływ powietrza na zewnątrz, jest bardzo mało prawdopodobne, aby spowodowało ono transmisję. Jest bardzo niewiele zarejestrowanych przypadków transmisji na zewnątrz – wskazał. Pełna treść publikacji TUTAJ.

Noszenie masek jest bez sensu, dystansowanie jest bez sensu, dezynfekcja jest bez sensu i aplikacje śledzące też są bez sensu. Jedyny sens ma wietrzenie pomieszczeń. Tyle zostało ze słynnego DDMA+W. Ale ponieważ w tej całej korona-histerii nie chodzi o aspekty zdrowotne, ale o tresurę społeczeństwa, więc minister Niedzielski dalej będzie opowiadał o zaletach DDM, a wystraszeni ludzie będą wierzyć w te bajki dla „ciemnego ludu”. Tymczasem mamy już 120 tys. nadmiarowych zgonów będących wynikiem odcięcia chorych od leczenia. I to jest „zasługa” rządu, który tak walczy z pandemią, że niedługo kamień na kamieniu nie pozostanie. Małpa z brzytwą stanowi mniejsze zagrożenie niż oni.

Źródło informacji i cytatów: cnbc.com

Zobacz też:

Maseczki szkodzą zdrowiu! Mocna odpowiedź lekarza na rządowe rozporządzenie ws. zakrywania nosa i ust

Niskie ryzyko zakażenia wirusem przez dotyk! Dezynfekcja powierzchni nie jest konieczna. Wystarczy myć ręce mydłem

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Boguslaw mówi

  Dzieki piekne za sensownie zebrane, aktualne informacje!
  Szczegolnie dzieki za to, ze zrobilismy znowu kroczek w wydostaniu sie z tej przekletej PANIKDEMII.
  Pomalu dociera do mnie, ze wsrod moich znajomych/klientow, osiagniety zostal pewien duchowy poziom nasycenia, gdzie popada sie coraz bardziej w niebezpieczny stan obojetnosci/marazmu i wszyscy potrzebujemy nowej nadziei na normalnosc i stabilnosc, w zyciu!
  Przyznaje, ze sam, z racji wzmozonego kontaktu, naprzemian, ze Stworca , Chrystusem i Kochana, Mama, , czuje sie ostatnio wyjatkowo stabilnie i bezpiecznie, prawie magicznie chroniony przed wszystkimi tymi kontrolami i denerwujacymi rozmowami w kolejkach, itp
  Ogromnie pragne, abysmy wszyscy zdrowo i szczesliwie przetrwali przez czekajacy nas wszystkich, trudny etap, wraz nasza, rownie swieta, Ojczyzna, , mozliwie najmniej dotknieci stratami!
  Prosze serdecznie o wspoldzialanie, jak kto potrafi, aby cos z nas jeszcze zostalo i abysmy sie do siebie dumnie mogli znowu usmiechac, wiedzac, ze wszystko juz za nami!

  1. Matka mówi

   „z racji wzmozonego kontaktu, naprzemian, ze Stworca , Chrystusem i Kochana, Mama, , czuje sie ostatnio wyjatkowo stabilnie”

   :):):):):):)

   Swoją drogą, to Stwórca, Chrystus i Kochana Mama tak cię nauczyli, by innym ludziom życić śmierci, nazywać nieludźmi, pasożytami, wyzywać od kurew czy pizd? Ciekawa ta „stabilność” i „wzmożony kontakt”. A raczej brak jakiegokolwiek kontaktu z rzeczywistością.

   1. Boguslaw mówi

    Pizdo!
    Pod waszym kurewskim, trwajacym od wiekow, satanistycznym wplywem, odebrano nam Ludzka Godnosc, ktorej teraz, dzieki mojej Wierze, jestem ponownie swiadomy i WIEM, ze wszystkie te parszywe zwyrodnialcze bestie, z toba wlacznie, tancza aktualnie swoj ostatni taniec smierci, zanim was wszystkich, przeklete kurwy, pieklo pochlonie!
    Zadnych watpliwosci wiecej, zadnej laski i zadnego wspolczucie, jak kiedys u moich Rodzicow!
    Niczego wiecej w zyciu nie zalowali, jak naiwnej pomocy, wam, wredne, kurewskie, hieny!
    Do ognia z wami, kurewskie bestie! Na zawsze!

    1. Matka mówi

     „Jestem świadomy”, „do ognia, kurewskie bestie” – wzmożony kontakt z Kochaną Matką Boską… hahahahaha. Świadomy to ty możesz na chwilę być, jak ci lekarz pigułki poda, pojebie.

     A twoi rodzice to litości względem kogo nie mieli? Żydów Niemcom wydawali czy Polaków na Wołyniu rezali? Bo jak patrzę na takiego śmiecia, jak ty, piszącego co chwila o zabijaniu ludzi, ekscytującego się hajlowaniem i nazistowską symboliką, to wiem, że musiałeś mieć odpowiednie wychowanie.

     1. Boguslaw mówi

      JEBAJ SIE!
      Tysiac razy ci to nakazalem, zwyrodniala , smierdzaca, syjonistyczna PIZDO!

     2. Matka mówi

      Nakazać, żałosny cwelu, to ty możesz co najwyżej swojej kupie by zbyt szybko przewodu pokarmowego nie opuszczała, co byś choć zdążył pieluchę założyć. Ja na ciebie leję z góry ciepłym moczem.

 3. Filemon mówi

  A nic tam w świecie nie słychać o lekarstwach?

  1. Ewa-Maria mówi

   Słychać i to całkiem dużo. W ostatnim numerze 'Warszawskiej Gazety' jeden z felietobistów, ks.Henryk Zieliński opisuję swoją walkę z kowidem, zwycięską walkę. Tylko i wyłącznie dzięki Amantadynie za osiem euro. Warto poczytać.

   1. Arek mówi

    Teraz poczekajmy na „matematyka i ekonomistę „ w jednym czyli niejakiego matke. Specjalistę od podważania wszystkich badań nie wpisujących się w korona panikę. A to biolog, a to matematyk, a to lekarz podrzędny i prowincjonalny, a to wirusolog 7 rzędnej uczelni…. co tym razem przeczytamy od towarzysza z Razem ( fair deal to dla tego szura obowiązek szczepień ).

    1. Matka mówi

     Aruś, ja badań nie podważam (no, chyba że nie istnieją, jak mu tu kilku gamoni podrzucała np. nieistniejące badania nieistniejącego naukowca z Karoliny południowej i 7 aż niby uniwersytetów:). Ja podważam wypisywanie bzdur przez osób niemających kompetencji. Zapewne nie odróżniasz, czym są badania naukowe, a czym wypowiedź amatora na bazie swojego widzimisię, stąd jesteś lekko skołowany.

     A co do badań MIT, sugeruję samemu się z nimi zapoznać lub przeczytać mój komentarz, bo wprawo.pl zrozumienie konkluzji z tego badania oczywiście intelektualnie przerosło.

     1. Arek mówi

      @matka sierot po Stalinie
      Otóż podważasz , każde które nie jest przekazem covidowej katastrofy. Do dziś nie przeanalizowałeś badań na szczepionka np Moderny czy Pfizera ( odpowiednio na 15 i 16,5 tys osób placebo vs szczepionka) i powtarzasz bajki o skuteczności ( nie odróżniając jej od ilorazu szans ). Jesteś zwykłym negacjonista tej nauki, która niczym w założeniach, poszukuje, bada , niczego nie wie na pewno a raczej dochodzi do konkluzji w starciu z poglądami przeciwnymi. Great Barrington to tysiące naukowców i dziesiątki tysięcy praktykujących lekarzy ( z troszkę lepszych uczelni niż te które profesorami uczyniły Simonow). Jesteś zwykłym totalniakiem , który przez fair deal rozumie przymus szczepień ( nawet nie dostrzegasz , ze pięknymi hasłami bezpieczeństwa, zdrowia, równości niewolono ludzi jeszcze nie tak dawno). Taki Szczawinski w oparciu o swoją analizę danych ogłosił zakończenie tej szopki , dzień po dniu realia to jemu ( a nie klakierom modelującym np z UW) przyznają racje. Czy on jest lepiej od nich wykształcony ( pomijając bogatsze doświadczenie profesjonalisty)? Jest po prostu uczciwy, i nie prowadzi gry na ordynarne nabijanie kasy.

     2. Matka mówi

      @Arek

      Aruś, zacznijmy od tego, kretynie, że sam się zapoznaj z wynikami badań Pfizera czy Moderny, bo nawet liczby badanych poprawnie nie potrafisz podać – jest kilkakrotnie wyższa. A potem pytaj, o co chcesz, ale merytorycznie, bo jak będziesz klepał tylko kocopoły o „szopkach” i „klakierach” to jedyne, co ci będę mogła odpisać, to że jesteś kretynem.

      Co do Great Barrington – bardzo mnie rozbawileś tymi tysiącami naukowców i dziesiątkami tysięcy lekarzy – tam, kretynie, każdy z ulicy może się wpisać i wybrać sobie jakiekolwiek nazwisko i fach, zresztą ludzie już sobie z tego jaja robili. Lekarzy czy naukowców tam jak na lekarstwo, chyba że mylisz np. specjalistów od medycyny alternatywnej (czyli różnych szamanów) albo trenerów fitness z lekarzami.

      Co do Szczawińskiego – walnął chłop głupotę twierdząc, że już po pandemii, kiedy byliśmy dalej w jej szczycie. Po prostu pomieszały mu się pojęcia. A to, że liczba zachorowań będzie spadać w drugiej połowie kwietnia i że teraz dopiero możemy już mówić, że pandemia w Polsce się kończy, to każdy głupi wiedział, gdzie tu jakieś zasługi jego? Co prawda, kończy się dla nas, bo codziennie jeszcze w szpitalach umiera po 600-700 ludzi.

 4. Rafał mówi

  WRESZCIE!!! Co prawda do naszego nie-rządu to nie dotrze, me(r)dia tego nie opublikują, ale może uda się to rozkolportować na tyle zeby zamaskowane szury zaczęły myśleć!!!!

  1. Zbigniew mówi

   Jest jeszcze lepiej – powstala plaga niezamskowanych i niedlugo beda nosic opaski z gwiazda, ze sa szczepieni

 5. pszenka mówi

  Dlaczego inni matematycy przeprowadzili wyliczenia w tym temacie a nasz matematyk z rządu lub inni matematycy nie zrobili odpowiednich wyliczen skazując tym samym Polaków na życie w kłamstwie , tkwienie w lękach, na ogromny stres, niewygody, upodlenia , na poniewieranie przez policję i inne służby, na przemoc fizyczną i psychiczną w kraju, na utratę wolności, finansów ?
  Dlaczego ? Jaki jest powód ? Jeśli nie widzę i nie słyszę o badaniach to znaczy, że mam pozostać głuchym i niedowidzącym czlowiekiem powtarzającym błędy? Czyje to motto?
  A może teraz matematykę „zamrozić” jak Amantadynę i powtórzyc badania za rok lub 3 i zobaczymy czy się potwierdzą badania ….. czy wogóle matematyka ma coś do powiedzenia ku dobremu dla ludzi jeszcze w tym zakłamanym świecie. Wszystko wyjdzie na jaw prędzej czy później.

 6. Zbigniew mówi

  To by znaczylo, ze maski powoduja dluzsza ekspozycje wirusa na organizm broniacy sie przed rozwojem wirusa wewnatrz.

  Ci co przebywaja na powietrzu sa „chorymi bezobjawowo” i wirus nie rozwija sie w chorobe.

  Locdaun i maski sa przyczyna pandemii.

  Ile lat moge powtarzac, ze jedynym technicznym rozwiazaniem sa wymienniki ciepla w powietrzu wywiewanym i nawiewanym (zamiast klimatyzacji?

  10 lat, 20, czy do nastepnej pandemii jezeli zostanie juz tylko kupka zdrowych? Albo kilka kupek?

  1. Matka mówi

   Odezwał się i nasz specjalista, profesor Zbigniew Spirytus. 🙂 Specjalista od „locdaunu”, nowych teorii dot. masek i „wirusa, co się nie rozwija w chorobie”.

   Czy naprawdę każdy nieuk, mający nawet problemy z pisownią i sensownym skleceniem zdania, musi koniecznie się próbować w temacie Covid wypowiadać?

    1. Matka mówi

     Jak wytrzeźwiejesz, to zrozumiesz, o kim.

 7. Ewa-Maria mówi

  Nie tak dawno spotkałam jednego ze swoich współpracowników. Oczywiście tematem rozmowy były bieżące sprawy w tym covid, maseczki ect. W pewnym momencie kolega wypowiedział się na temat maseczek. Wiesz co ja na ten temat myślę, ze potrzebne one są tak ' jak kurwie majtki'.

  1. Zbigniew mówi

   Jak trolowi „Matka” majtki

   1. Boguslaw mówi

    Nie boj sie, bestialski mossad ma akurat cos innego do roboty!
    Popatrz, po takich moich textach, jeszcze ich u mnie nie bylo, a nie jestem zadnym prowokatorem!
    Napisz jej, co o niej myslic, wprost, jak chlop krowie…!
    Moze Ty wreszcie ujmiesz to tak, ze ja wreszcie szlag trafi!;-)))))

    1. Matka mówi

     Cały „bestialski Mossad” ma tutaj z ciebie wielką bekę, prześmieszny przygłupie:).

   2. Matka mówi

    A nie jak twojej matce majtki, Zbysiu?

 8. Boguslaw mówi

  Tlumaczenie z ” Alles Schall und Rauch ”
  Obudź się, ponieważ „Mikrob” jest fałszywy
  Niedziela, 11 kwietnia 2021 r., Autor: Freeman, godz. 13:05

  Dr. Derek Knauss jest specjalistą laboratorium klinicznego specjalizującym się w wirusologii i immunologii. Mieszka w południowej Kalifornii i złożył następujące oświadczenie:

  Mam doktorat z wirusologii i immunologii.

  Jestem naukowcem z laboratorium klinicznego i przetestowałem 1500 „rzekomo” pozytywnych próbek Covid-19 zebranych tutaj w południowej Kalifornii.

  Kiedy mój zespół laboratoryjny i ja przeprowadziliśmy testy przy użyciu postulatów Kocha i obserwacji pod SEM (skaningowym mikroskopem elektronowym), w żadnej z 1500 próbek nie znaleźliśmy NO Covid.

  Stwierdziliśmy, że wszystkie z 1500 próbek były głównie grypą A i niektórymi wirusami grypy B, ale nie stwierdzono ani jednego przypadku Covid, i nie wykorzystaliśmy testu BS PCR.

  Następnie wysłaliśmy pozostałe próbki do laboratoriów Stanford, Cornell i niektórych laboratoriów Uniwersytetu Kalifornijskiego, które wykazały takie same wyniki, jak my, BRAK COVID. Znaleźli grypę A i B.

  Następnie wszyscy rozmawialiśmy z CDC, prosząc o wykonalne próbki COVID, których CDC powiedział, że nie może dostarczyć, ponieważ nie ma próbek.

  Dzięki wszystkim naszym badaniom i pracom laboratoryjnym doszliśmy do ostatecznego wniosku, że COVID 19 został wymyślony i fikcyjny.

  Grypa została nazwana „Covid” i większość z 225 000 zgonów była spowodowana chorobami współistniejącymi, takimi jak choroby serca, rak, cukrzyca, rozedma i tak dalej. Następnie zachorowali na grypę, która dodatkowo osłabiła ich układ odpornościowy, i umarli.

  Nie znalazłem jeszcze ani jednej użytecznej próbki Covid 19 do pracy.

  My z 7 uniwersytetów, które przeprowadziły testy laboratoryjne tych 1500 próbek, obecnie pozywamy CDC o oszustwo Covid 19. CDC nie przesłało nam jeszcze ani jednej żywej, wyizolowanej i oczyszczonej próbki Covid 19. Jeśli nie mogą lub nie chcą wysłać nam wykonalnej próbki, mówię, że nie ma Covid 19, to jest fikcja.

  W czterech artykułach badawczych opisujących ekstrakt genomowy wirusa Covid 19 nigdy nie udało się wyizolować i oczyścić próbek. Wszystkie cztery artykuły napisane na Covid 19 opisują tylko małe fragmenty RNA, które miały tylko 37 do 40 par zasad, co NIE JEST WIRUSEM. Genom wirusa ma zazwyczaj długość od 30 000 do 40 000 par zasad.

  Jeśli Covid ma być tak zły, jak się go wszędzie twierdzi, jak to się dzieje, że nikt w żadnym laboratorium na świecie nie wyodrębnił i nie oczyścił tego wirusa w całości? Dzieje się tak, ponieważ wirus nigdy nie został znaleziony, tylko małe fragmenty RNA, które i tak nigdy nie zostały zidentyfikowane jako wirus.

  Mamy więc do czynienia tylko z jeszcze jednym szczepem grypy, jak co roku COVID 19 nie istnieje i jest fikcją.

  Uważam, że Chiny i globaliści organizują tę mistyfikację COVID (grypę przebraną za nowy wirus) w globalną tyranię oraz światową policję i państwo totalitarne, a akty te obejmują masowe oszustwa wyborcze mające na celu obalenie Trumpa.

  ————

  Dr. Derek Knauss nie jest pierwszym specjalistą, który nie znalazł wirusów COVID-19 w próbkach, wielu tak twierdzi. 21.

  Niemcy są uwięzieni:

  Godzina nocna, zamykanie firm na szeroką skalę i restrykcyjne ograniczenia dotyczące zgromadzeń publicznych są częścią nowego projektu ustawy reżimu Merkel, którego celem jest „ujednolicenie” środków Covid-19 w całym kraju w celu powstrzymania trzeciej fali, donoszą niemieckie media.

  1. Matka mówi

   Dr Knauss nie istnieje. Ani w południowej Kalifornii, ani północnej, ani nigdzie w Stanach. W związku z tym, nie istnieją też żadne jego badania, a tym bardziej robione z 7 uniwersytetami. Każdy może sobie łatwo to sprawdzić, że to wyjątkowo głupi fake news. Ty jesteś jednak wyjątkowo głupim kretynem, łykasz więc każdą bzdurę, nawet najgłupszą.

   1. Zbigniew mówi

    Matka juz wie ze nie istnieje

    1. Matka mówi

     Tak, Zbysiu, ponieważ jest to bardzo proste do weryfikacji – nie mówiąc już, że z tego fake newsa pół Internetu ma bekę, więc choćby stąd można to wiedzieć, to wystarczy wejść w bazę pracowników naukowych by stwierdzić, że nie ma takiego kogoś ani w południowej Kalifornii, ani w północnej, ani nigdzie w USA. Nie ma żadnych jego publikacji. Nie ma też nigdzie tych rzekomych badań opublikowanych, tylko fałszywe teksty porzucane na portalach dla idiotów, byś ty czy ten drugi debil Bogusław łykali i powtarzali.

     To odróżnia ludzi choć średnio inteligentnych od kretynów, jak Boguś, że sprawdzają czytane informacje, a nie łykają kity jak tirówka i bezmyślnie podają dalej.

   2. Boguslaw mówi

    Jebej sie, lucyferianska PIZDO!

    1. Matka mówi

     Połykasz każdy kit w sieci z lepszą łatwością niż przydrożna turówka. To po mamie?

     1. Boguslaw mówi

      Jeszcze raz: Zabieraj sie stad natychmiast z tym twoim chazarskim nie do wytrzymania, smrodem!!

     2. Matka mówi

      Jeszcze raz, Boguś – taka żałosna, nic nieznacząca pizda, jak ty, może mnie tu najwyżej rozbawić, a nie mówić, co mam robić. Leję na ciebie z góry ciepłym moczem.

 9. Ewa-Maria mówi

  Oczywiście że jest to wielka ściema. Jednak są tacy co wierzą tym oszustom, co to wymyślili. Bywa tutaj jedna z nich, Matka z dwoma fakultetami i magisterką ,łyka ten kit jak pelikan.

 10. W K mówi

  Trzeba przyznać, że żydzi są cwani. Widzą, że upada mit masek, które chronią, więc teraz budują legendę, że maski nie są potrzebne na zewnątrz pomieszczeń, byle tylko zmusić ludzi, by do końca życia nosili maski wewnątrz pomieszczeń.
  http://cioz-dobrostan.pl <– Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN.
  Żydowskie cwaniactwo i manipulacja STOP!

 11. Matka mówi

  „Noszenie masek jest bez sensu, dystansowanie jest bez sensu, dezynfekcja jest bez sensu i aplikacje śledzące też są bez sensu. Jedyny sens ma wietrzenie pomieszczeń.”

  Bez sensu to jest czytanie tak kretyńskich portali. Zapewne nie zauważyliście, bystrzaki, że w owym badaniu akurat naukowcy wskazują na duży sens noszenia masek, nawet jeden fragment (zżynając pewnie bez zrozumienia tekst angielskiego artykułu) przekopiowaliście o tym). Poza tym, badanie dotyczyło porównania dystansu 2 m (a więc zalecanego) i 20 m, a nie krótszego, nie wynika więc z niego, że dystans 2 m nie ma sensu. Ba, sami naukowcy wskazują, że pewne pomieszczenia typu szkoły czy restauracje mogłyby być otwarte, gdyby ludzie nie przebywali w nich długo i by ich było iluś tam maks w pomieszczeniu. A więc – dystans, nic innego, żeby zbyt dużo zarazków w pomieszczeniu nie krążyło.

  Pracy domowej na przyrodę z pierwszej klasy bym wam nie dała zrobić, moglibyście nie zrozumieć, a co dopiero badania naukowe skomentować…

  1. Zbigniew mówi

   W twoim przypadku pomoglby dobry przeciag aby cie wywialo przyglupie

   1. Matka mówi

    Tobie przeciąg, który szaleje w tym pustym łbie, przeżartym alkoholem, jakoś zupełnie nie pomaga.

  2. Arek mówi

   @ Matka sierot po Stalinie
   .”Poza tym, badanie dotyczyło porównania dystansu 2 m (a więc zalecanego) i 20 m, a nie krótszego, nie wynika więc z niego, że dystans 2 m nie ma sensu.” Tak wynika z niego , ze różnica pomiędzy 2 a 20 m jest niewielka. Zatem skoro niepodobna realnie spełnić tego warunku ( chyba ze samemu w piwnicy) to i 2 m nie maja specjalnego sensu.
   Co do masek , sprawa jest prostsza , mówił o tym chociażby prof . Rutkowski . Dla śliny jakaś role mogą odegrać ( bo cząsteczki porównywalne ze struktura siatki w materiale maski) ale już przy drodze powietrznej (nos) kompletnie bezużyteczne. W dodatku przy blokadzie wydolności oddechowej ustami , nos przyjmuje drogę transmisji i …… po herbacie.

   1. Matka mówi

    @Arek

    Co czytam twój wpis, to wpadam w śmiech i śmiać się nie przestaję:). Nie, kretynie, z tego, że różnica między 2 a 20 metrów jest wielka, nie wynika, że również to, czy stoimy obok kogoś milimetr od niego czy 2 metry nie ma znaczenia. Sugeruję przeczytać badania, to i tam znajdziesz odpowiedź, dlaczego tak jest.

    A co do maseczek – zdecydowana większość badań potwierdza wysoką ich skuteczność (oczywiście, zależnie od typu) i do nich proponuję ci zerknąć, a nie przepisywać, co ktoś powiedział.

 12. Zbigniew mówi

  Ten to chyba nabral kredytow lub ma alimenty

  „doszczepiania pacjentów trzecią dawką.”

  „trzeba będzie się doszczepiać co rok, albo co dwa lata – mówił Simon.”

  „Już myśli się o doszczepianiu ich trzecią dawką.”

  „Szczepić trzecią dawką będzie można także tych, którzy „nie odpowiedzieli” na poprzednie”

  „spotyka się z przypadkami zachorowań na Covid u pacjentów zaszczepionych dwiema dawkami.”

  1. . mówi

   Albo lezy na dworcu napity, zaszczany jak troll Matka

   1. Matka mówi

    Znowu, pijaku, sam ze sobą pod różnymi pseudonimami rozmawiasz? Teraz o swoich doświadczeniach życiowych opowiadasz i robisz projekcję swoich przeżyć na innych? Tak, obszczany w rowie, to pasuje do twojego wizerunku.

  2. Rebih mówi

   Brutalne pchanie sprzedaży szczepionek – byle jak, byle komu, dowolnymi środkami, byle wywiązać się ze zobowiązań.

  3. Wojciech mówi

   „nie odpowiedzieli” na szczepionkę? znaczy żyją?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.