Dyrektor Muzeum POLIN chwali Jana T. Grossa: „To jest poważny badacz”

Dariusz Stola/fot. youtube
19

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prof. Dariusz Stola, który we wrześniu 2017 r. opluł i oszkalował Brygadę Świętokrzyską NSZ, chwali Jana T. Grossa w wywiadzie dla gazeta.pl. „Wielokrotnie krytykowałem na przykład niektóre tezy prof. Jana Tomasza Grossa, ale zawsze się do niego odnosiłem z szacunkiem, bo to jest poważny badacz” – oświadczył Stola.

Następnie dyrektor Muzeum POLIN użył tradycyjnej metody, czyli przywalił pałką antysemityzmu Polakom krytykującym hucpę rozpętaną przez Żydów w związku z ustawą o IPN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Gorszy od wizerunkowej katastrofy, z którą bez wątpienia mamy do czynienia w skali międzynarodowej, jest kryzys moralny. Pięć minut przeglądania polskiego internetu pokaże panu, ile ohydnego, antysemickiego szamba się w nim przez te dni wylało. Najwyraźniej różni ludzie, którzy do tej pory tylko w skrytości serca żywili nienawiść motywowaną narodowościowymi czy rasowymi uprzedzeniami, poczuli, że ich dzień nadszedł, że to, czego wczoraj się słusznie wstydzili, można dziś wyrażać pełnym głosem. I ten jad wylali na innych, zatruwając następnych. Antysemityzm jest trucizną dla duszy, która raz zapuszczona, wnika głęboko, a jej leczenie jest trudne i długotrwałe. Dla pana to może być metafora, ale ja czuję w tym zapach siarki” – oświadczył dyrektor Muzeum POLIN.

Stola poinformował też o przygotowanej przez Muzeum POLIN wystawie z okazji rocznicy Marca/68. „Przygotowujemy z tej okazji dużą wystawę. Zapraszam na nią już dzisiaj. Fala antysemickiego hejtu w ostatnich dniach pokazała, że ta przeszłość nie jest zamknięta, że nasza wystawa mówi nie tylko o komunistycznej kampanii nienawiści sprzed pół wieku, ale i o sprawach, które pozostają aktualne, zresztą nie tylko w Polsce. Czasami nie potrafiłbym odróżnić komentarzy z 1968 roku od tych z 2018”.

A na koniec prawdziwa perełka. Oto, co na temat antypolskiej kampanii promującej paszkwil Jana T. Grossa ma do powiedzenia prof. Stola: „Cieszą mnie oczywiście wszystkie inicjatywy służące dialogowi, ale uważam, że powinniśmy po pierwsze powołać komisję polsko-polską. Stosunki z Izraelem są ważne, do niedawna były bardzo dobre, ale przecież tu przede wszystkim chodzi o naszą historię. Potrafimy to robić, potrafiliśmy przez ostatnie dwadzieścia pięć lat. Pięknym tego przykładem była debata o Jedwabnem. Pomimo różnych paskudnych lub głupich głosów była naszym wielkim, wspólnym sukcesem. Bardzo nas na świecie szanowano za zdolność do szczerego rozrachunku z dramatyczną  historią, rozrachunku ufundowanego na uszanowaniu prawdy. Bo na kłamstwie, panie redaktorze, niczego trwałego nie da się zbudować. Niczego”.

W jednym prof. Stola ma rację – na kłamstwie nie da się zbudować niczego. Zastanawia nas, co prof. Stola chce zbudować na opowiadanych przez siebie kłamstwach o Brygadzie Świętokrzyskiej i na podziwie dla „poważnego badacza” Jana T. Grossa. Zastanawia nas tez, dlaczego minister Gliński nadal trzyma prof. Stolę na dyrektorskim stołku w podległej mu placówce.

Źródło: weekend.gazeta.pl

Przeczytajcie też.

Antypolski paszkwilant czy zwykły ignorant? Dlaczego dyrektor Muzeum POLIN nie stracił jeszcze stanowiska?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  Szczerze powiedziawszy to odnoszę wrażenie że daliśmy się wpuścić w maliny z koszernymi że daliśmy się udupić jak chłopcy w Gombrowiczowskiej Ferdydurke – nowelizacja ustawy o IPN nic nie wnosi bo karane nie będą filmy badania teatr ksiażki szklujące Polskę więc o co ta awantura i co to ma dać poza chaosem??? Niech prezydent ją podpisuje lub nie to nie istotne w zasadzie. Za to, jak oglądam Pana Jabłonowskiego – w sejmie szykują w tym czasie nowelizację ustawy o obcych wojskach na naszym terytorium – nasi żołnierze mają na ich żądanie wydać im swoją broń i amunicję – kim będą te wojska przeciw komu mają walczyć, dlaczego my mamy płacić za broń i amunicję – to jest dopiero koszerny szwindel autorstwa politykierów od a do z od lewa do prawa

 2. Dariusz mówi

  Ponieważ należy w pierwszej kolejności wymienić p.Glińskiego !

  1. zj mówi

   Jeszce 100 milionów złotych do zwrotu,obywatelom.Ta kwota to jest zapewnione 500+ dla 200 tysięcy dzieci w jednym miesiacu. A tu tak w podarku,wstyd.

  2. zuzu mówi

   amen

 3. Jowita mówi

  „Antysemityzm jest trucizną dla duszy, która raz zapuszczona, wnika głęboko, a jej leczenie jest trudne i długotrwałe. Dla pana to może być metafora, ale ja czuję w tym zapach siarki” – oświadczył dyrektor Muzeum POLIN”. To w takim razie co oznacza Antypolonizm dla Stoły? Czy opluwanie Polaków przez Żydów jest według niego dobrem? „Zastanawia nas tez, dlaczego minister Gliński nadal trzyma prof. Stolę na dyrektorskim stołku w podległej mu placówce”. Odpowiedź jest prosta – trzyma swój swego – jaki pan taki kram.

 4. Robert B. mówi

  Świat Zachodu uznał żydowską uzurpację do bycia najprawdziwszymi ofiarami II wojny światowej, to świat Zachodu się teraz musi przed żydostwem płaszczyć. Azja ma w dupie żydostwo i ich święty holokaust. Miała i ma swoje ofiary i swoje problemy i idzie do przodu. Nie ma tam też żadnego takiego narodu jak u nas żydostwo, które będąc narodem, który wydał największych zbrodniarzy (Lenin, Trocki, Kaganowicz, Beria, Jagoda, Frenkel itd.), uchodzi za naród-ofiarę, przed którym wszyscy muszą skakać z gałęzi na gałąź. Dlatego kult Żyda pociągnie świat Zachodu na dno. Proponuję zatem jeszcze bardziej się przed nimi płaszczyć, kręcić filmy o świętym, bo żydowskim, holokauście co miesiąc i nagradzać go Oskarami. Muzeum holokaustu w każdej wsi i bicie hołdów codziennie.

 5. Hammurabi mówi

  Znów pojawia się problem polskiego parlamentaryzmu i braku zależności posłów od swojego elektoratu, Poseł po zaprzysiężeniu, może pokazać wyborcom – przepraszam – środkowy palec i uprawiać kuluarową politykę i pozostać całkowicie bezkarnym. Posłowie od lewa do prawa mają pełne gęby sloganów o demokracji, jednak tak naprawdę to, co myślą i czują Polacy mają w tak głębokim poważaniu, że tego ani nie widać ani nie słychać.

 6. Henio mówi

  A to szuja z prof. Stola, co się nie robi, żeby na chwilę posmakować sławy w ogólnopolskim dzienniku. Ta laurka dla Grossa, trochę nie szczera, ale taka była cena za wywiad w Gazecie. Ten zapach siarki najbardziej czuć na Czerskiej, profesor wykorzystał to w wywiadzie. Ale to Michnik chowa ogon pod płaszczem, nikt inny. Rzeczywiście jest za co chwalić Grossa, chyba za dobry alkohol w barku. Zresztą Stola za kołnierz też nie wylewa.
  Dziadek mi opowiadał, że jakŻyd dawał pracę dziewczynie że wsi, jako gosposi w domu, albo pomocy kuchennej, to zawsze najpierw musiał ją „wypróbować”. Taki był warunek, żeby pracę dostała. Wiadomo co znaczy „wypróbować”. Prawo pierwszej nocy…

  1. Slowianietwardostoj mówi

   Z opowiadan ciotki znam ze słowianki zawsze były zaszczycone gdy „odwiedzający „ kozo-miłośnik pozwalał im umyć swoje stopy.
   Zawsze myją przed modlami do pedofila. Musza także umyć i „interes”……..
   Słowiański naród się tak poniżył i upodlił ze to naprawdę cud ze jeszcze istnieje nas jakaś garstka.

 7. Domini mówi

  Kultura pod rządami PIS ma się dobrze – dla postkomuchów, układów i zdrajców. Gliński jest posądzany o przynależność do pewnych organizacji. I jego postępowania uprawdopodobniają to.

 8. zj mówi

  Jeszce 100 milionów złotych do zwrotu,obywatelom.Ta kwota to jest zapewnione 500+ dla 200 tysięcy dzieci w jednym miesiacu. A tu tak w podarku,wstyd.

 9. Iwona mówi

  Jak to mozliwe aby takie typy nie znaly prawdziwej historii Polski,malo tego aby bez odpowiedzialnosci siac ferment,klamstwa itd.Kara musi byc dla wszystkich a w szczegolnosci dla pejsatych.Jestesmy dalej okradani,niszczeni przez zydow.Z Izraela deportowac wszystkich co zwiali przed sprawiedliwoscia i prawem Polskim.Zydzi musza nam wyplacic odszkodowania za to co zrobili i dalej niszcza Rodakow itd

 10. goj mówi

  Widzę, że antysemityzm powoli staje się cnotą, a nie wadą. Jeśli ktoś codziennie mnie szkaluje i okrada, a ja go za to nienawidzę, to oznacza, że jestem normalny, a nie jakimś degeneratem „anty”.

 11. Walter mówi

  Ponizej cytat z wypowiedzi pana dyrektora, zmienilem kilka wyrazow. Poza tym internet rzadzi sie kilkoma zasadami ktore warto sobie przyswoic panie dyrektorze.
  „Gorszy od wizerunkowej katastrofy, z którą bez wątpienia mamy do czynienia w skali międzynarodowej, jest kryzys moralny. Pięć minut przeglądania izraelskiego internetu pokaże panu, ile ohydnego, antypolskiego szamba się w nim przez te dni wylało. Najwyraźniej różni ludzie, którzy do tej pory tylko w skrytości serca żywili nienawiść motywowaną narodowościowymi czy rasowymi uprzedzeniami, poczuli, że ich dzień nadszedł, że to, czego wczoraj się słusznie wstydzili, można dziś wyrażać pełnym głosem. I ten jad wylali na innych, zatruwając następnych. Antypolonizm jest trucizną dla duszy, która raz zapuszczona, wnika głęboko, a jej leczenie jest trudne i długotrwałe. Dla pana to może być metafora, ale ja czuję w tym zapach siarki” – oświadczył dyrektor Muzeum POLIN.

 12. Spostrzegawczy mówi

  Coraz szybciej spada maska z PIS dla niektórych Polaków. Ci co znali PIS z poprzednich kadencji nie mieli żadnych złudzeń, że to jedna z kilku żydowskich antypolskich band okupujących Polskę równie niebezpieczna jak UW, UD, PO, SLD, a teraz nowa palikociarnia czyli Nowoczesna. Różni się od tamtych, że realizuje ten sam plan unicestwienia Polski i całkowitego zniewolenia Polaków w wersji soft, podczas gdy inni realizowali ten sam plan w wersji hard. Prof. J.R. Nowak o zbrodniach Żydów na Polakach :

  https://www.youtube.com/watch?v=85jBGzBsLzE

 13. Mr. ?? mówi

  Anty semityzm to robią syjoniści w Palestynie
  ciągle im mało prą do wojny z Iranem przy wsparciu USA które jest zadłużone i potrzebuje wojen a najlepiej 3 wojny

 14. dwa mówi

  To dopiero w tekście Stoli czuć siarkę. Jak on może tak przeinaczać historię. Czeka nas długi marsz o prawdę historyczną

 15. Józef Śliwiński mówi

  Jeszcze jeden klamliwy profesor

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.