„Duszpasterz” Lemański atakuje ks. Wachowiaka za wpis o antykatolickich pożytecznych idiotach

ks. Daniel Wachowiak na Marszu dla Życia w Poznaniu/ fot. twitter
5

– Coraz bardziej pewni siebie są „antykatolicy”. Myślą, że są kreatorami „nowego ładu” w świecie, a tymczasem są jego ofiarami, pożytecznymi idiotami, którzy nie chcą widzieć, że powstająca quasi-ateistyczna religia pożre ich i wypluje – napisał na twitterze ks. Daniel Wachowiak, kapłan z Archidiecezji Poznańskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ks. Wachowiak napisał coś oczywistego. Każdego dnia jesteśmy świadkami wściekłych ataków na katolicyzm i to nie tylko jako religię, ale również jako gwaranta cywilizacyjnego ładu, na którym została zbudowana Europa. Ale słowa ks. Wachowiaka nie spodobały się suspendowanemu „duszpasterzowi” Lemańskiemu, który na Facebooku skomentował je w typowej dla siebie „mowie miłości”.

„To jedna ze współczesnych ilustracji mojego Kościoła. Można by powiedzieć – chlapnął językiem księżulo. Ale to nie tak. Ten księżulo już od dawna tak właśnie chlapie jęzorem. Nie-katolik dla niego, to gorszy sort, to wybrakowani, to tarcza do której się strzela, to margines z którego się kpi. A pełni księżulo swą misję, obraża ludzi, zraża do Kościoła – w Poznaniu. Robi to wszystko pod okiem swojego biskupa, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Ma tam na podorędziu emerytowanego biskupa Paetza. Nic nie słychać o kanonicznym upomnieniu, o przeniesieniu do innej placówki, o zakazie takiej poza-kapłańskiej aktywności. Może czuje przyzwolenie? Może uważa się za przodownika tego Kościoła? A może z wzajemnością?” – napisał Lemański.

Ks. Wachowiak odpowiedział Lemańskiemu za pośrednictwem portalu tysol.pl. „Moc Kościoła pielęgnujemy wtedy, gdy spieramy się wewnątrz, a na zewnątrz wspólnie głosimy Dobrą Nowinę. Jeśli jakiś współbrat ma coś przeciwko mnie, niech porozmawia o tym w cztery oczy, aby Ewangelia nie ucierpiała na publicznej kłótni. Z szacunku do kapłaństwa i – o czym wiemy w sferze publicznej – pogubionej drogi brata w kapłaństwie, pozwolę sobie powiedzieć Wojciechowi: błogosławię Ci” – powiedział ks. Daniel w rozmowie z Cezarym Krysztopą.

Źródło: twitter, facebook, tysol.pl

Przeczytaj też:

Bezczelny atak suspendowanego ks. Lemańskiego na dr Ewę Kurek domagającą się ekshumacji w Jedwabnem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Taki z Lemańskiego „duszpasterz”, że nie powierzyłbym mu duszy od żelazka (copyrajt by Michalkiewicz), a co dopiero własną.

 2. Zbulwersowany mówi

  Duszpasterz czy raczej duszdeprawator ? Ile to wilków w owczej skórze grasuje wśród owczarni po nieudanych konwersjach frankistów i ich potomstwa na katolicyzm ?!

 3. Spostrzegawczy mówi

  Ten Lemański to ma fizjonomię niemal bliźniaczopodobną do JP II. Czy to przypadek ?!

 4. rychu mówi

  Lemanski to ssyn zyd w kosciele agent mossadu

 5. wojtek mówi

  a kto to jest ten klecha, księżulo w jednym lemański?? bo chyba nie szampon???księżulo lemański, klecho a ile masz na koncie???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.