Drukarz z Łodzi uniewinniony! Sąd Apelacyjny uchylił wyroki ws. odmowy druku materiałów LGBT

fot. pixabay.com
1

Po ponownym rozpatrzeniu sprawy drukarza, który odmówił wykonania plakatów LGBT i został za to ukarany prawomocnym wyrokiem, Sąd Apelacyjny w Łodzi przychylił się do stanowiska Ordo Iuris oraz prokuratora i uchylił wyroki skazujące obwinionego oraz umorzył postępowanie. Decyzja sądu to rezultat wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego niekonstytucyjność przepisu art. 138 kodeksu wykroczeń, na podstawie którego doszło do uznania drukarza winnym odmowy wykonania usługi.

W myśl tego artykułu, wprowadzonego w 1970 roku, „kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny”. Przepis miał pierwotnie na celu walkę z tzw. spekulacją. Od kilku lat organizacje LGBT powołują się na ten przepis, żeby stawiać przed sądami osoby, które odmawiają wykonania usług niezgodnych z ich sumieniem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa drukarza z Łodzi rozpoczęła się w 2015 roku, gdy nie zgodził się na wykonanie materiałów dla warszawskiej Fundacji LGBT Business Forum powołując się na wolność sumienia. Jest ona zagwarantowana w Konstytucji RP, tak samo jak wolność działalności gospodarczej. Mimo to sądy obu instancji uznały drukarza winnym, chociaż odstąpiły od wymierzenia kary.

W sprawę zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który stanął po stronie organizacji LGBT twierdząc, że odmowa druku materiałów stanowiła „dyskryminację organizacji pozarządowej w dostępie do usług, przez skojarzenie, ze względu na orientację seksualną”. Tym samym Bodnar powołał się na przepis, który nie istnieje w polskim prawie. To pokazuje, jak bardzo zdeterminowany jest RPO, żeby realizować bezprawne postulaty organizacji LGBT.

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Łodzi definitywnie zamyka długotrwałe i niezwykle istotne postępowanie w sprawie pierwszego w Polsce przedsiębiorcy, którego środowisko LGBT, poprzez zastosowanie sankcji państwa, próbowało zmusić do poparcia dla forsowanych przez ruch postulatów. Z ogromną satysfakcją mogę ogłosić, że wolności konstytucyjne, które są fundamentem tożsamości Rzeczypospolitej Polskiej, a zatem wolność sumienia oraz wolność działalności gospodarczej, zostały obronione, a szkodliwy przepis art. 138 kodeksu wykroczeń na stałe wyeliminowany z systemu prawnego. Jest to szczególnie ważne w obliczu postępującej radykalizacji obecności ideologii LGBT w polskim społeczeństwie” – skomentował wyrok obrońca drukarza, dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Źródło informacji i cytatu: ordoiuris.pl

Zobacz też:

Promotorka homomałżeństw gwiazdą Sylwestra Marzeń TVP. Czy Kurski wspiera LGBT?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Patriota mówi

    Teraz lgbtqwerty drą japę o skandalu w sądzie. Ciekawe jaka by była ich opinia gdyby drukarz odmówił druku „strefa wolna od lgbrqwerty”. Wtedy pewnie byłyby ochy i achy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.