„Drugi zamach smoleński”. Nowak u „Sowy i Przyjaciół” o medialnej przykrywce dla skoku na OFE

Sławomir Nowak/fot. youtube
2

Portal TVP Info ujawnił dziś stenogram nieopublikowanej wcześniej rozmowy Sławomira Nowaka w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Rozmowa odbyła się w 2013 roku i dotyczyła metod odwrócenia uwagi opinii publicznej od sprawy przejęcia przez budżet środków z OFE, o których Donald Tusk powiedział publicznie, że „pieniądze w OFE nie są własnością Polaków”. Jakie były pomysły Nowaka, żeby ogłupić Polaków lub odciągnąć ich uwagę od sprawy OFE?

– To by się dało dobrze sprzedać gdyby Vincent powiedział „w związku z tym, że nie musimy tyle dopłacać teraz już do OFE, zobaczcie na ile pieniędzy nam teraz wystarczy, inwestycje tu, tamto, owamto, zrobimy to… – powiedział Nowak, na co jego rozmówca stwierdził, że to jest niemożliwe, bo „najpierw to musi załatać wielką dziurę”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W dalszej części rozmowy Sławomir Nowak przedstawił pomysły na „przesterowanie” uwagi mediów od kwestii niewygodnych dla koalicji PO-PSL przy pomocy „istotnych rzeczy”. Jakie „istotne rzeczy” wpadły mu do głowy? „Trzeba wojnę w Albanii wywołać” – oświadczył Nowak, a potem dodał: „Drugi zamach smoleński”.

Rozmówca Nowaka zasugerował, żeby Donald Tusk zapłacił za swoje garnitury w ramach zmiany polityki, ale Nowakowi ten pomysł nie przypadł do gustu. Wydatki na markowe garnitury dla premiera Donalda Tuska pokrywano z budżetu państwa. Sprawę ujawniły media, a chodziło o kwotę 242 tys. zł. Tusk tłumaczył wówczas, że chce, „aby polski premier nie wyglądał gorzej niż inni premierzy w Europie”.

Źródło informacji i cytatów: tvp.info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Powinno brzmieć :Portal TVP Info z szuflady wyskakuje właśnie wtedy,kiedy potrzebuje.Długo tego Nowaka trzymali w szafie.Dreszczyk bierze,co oni tam jeszcze mają na papierze.Jak będą puszczać kwita przez kolejne pięć,dziesięć lat sowa zmieni orła w charakterze godła

  2. MSW mówi

    I bardzo dobrze, afera taśmowa ujawniła to i owo, PO nie nadaje się do rządzenia, tak w samorządach jak i w centrali. I nie wyciągnęli wniosków ze swoich błędów. Trzeba to przypomnieć ludziom, żeby głosowali zamiast na PO, na Ruch Narodowy. Zobaczcie jakim człowiekiem jest Paweł Kukiz i jego ugrupowanie. Wspaniali ludzie, patrioci i zapracowali sobie na kolejną kadencję w Sejmie. Można im co nieco zarzucić, ale na pewno nie to, że nie zależy im na Polsce. PO niestety, nie zdało egzaminu z patriotyzmu, wręcz przeciwnie, szukając pomocy za granicą utracili resztki godności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.