Drugi protest branży transportowej! “Może – dla odmiany – rząd Morawieckiego wykazałby się solidarnością z Polską?”

2

Przedstawiciele polskiej branży transportowej protestują przeciwko nierównemu traktowaniu w porównaniu do ukraińskiej konkurencji. Ile polskich branż ma jeszcze zostać zniszczonych w ramach tzw. solidarności z Ukrainą? Może – dla odmiany – rząd premiera Mateusza Morawieckiego wykazałby się solidarnością z Polską? – na Twitterze pyta red. Katarzyna Treter-Sierpińska.

W mediach społecznościowych o wczorajszym (4.05.2023 r.) proteście poinformował lider Konfederacji, poseł Krzysztof Bosak. Z powodu bezczynności rządu wobec przejmowania rynku przez firmy z Białorusi i Ukrainy i złego traktowania przewoźników z Polski na Ukrainy ciężarówki zablokowały drogę do przejścia granicznego w Dorohusku – poinformował Bosak i zamieścił nagranie z miejsca protestu.

Polscy przewoźnicy domagają się od rządu, by przestał ignorować problem dyskryminowania polskich firm transportowych nie tylko na rynku unijnym, ale też krajowym, na korzyść przewoźników z Ukrainy. Organizator protestu, Rafał Mekler z Konfederacji powiedział dla Polskiego Radia Lublin: – Protestujemy przeciwko zwolnieniu przewoźników ukraińskich z systemu zezwoleń na przewozy. Domagamy się uczciwej konkurencji.

W ramach protestu częściowo zablokowano drogę krajową nr 12, blokując przejazd między Chełmem a polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Dorohusku. Przepuszczano po jednej ciężarówce na godzinę.

Polskie władze umywają ręce, wskazując, że nie mają kompetencji, by zmieniać regulacje w istocie dorzynające branżę przewozową w Polsce. Organizator protestu po spotkaniu z wojewodą lubelskim napisał w mediach społecznościowych: Niestety, podobnie jak na spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury usłyszeliśmy, że przywrócenie systemu zezwoleń nie jest w kompetencji państwa polskiego. Usłyszeliśmy kilkukrotnie pytanie “Czy postulujecie wyjście z Unii?”. Pomyślałem o Mojżeszu który zapewne też słyszał od swoich rodaków “Czy postulujesz wyjście z Egiptu?”… Dziś po raz kolejny doznałem wrażenia że rząd, ministrowie, politycy są jedynie opłacanymi naszymi pieniędzmi aktorami udającymi naszych reprezentantów a sprzedaż nas niczym spętanych na plaży za garść paciorków odbyła się już dawno w Lizbonie. Jeżeli nie decydujemy o niczym, to nie jest nam potrzebny sejm, senat, rząd, wyjdzie taniej, chyba że jednak wychodzimy z Egiptu?

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Ile ma kosztować Polaków zwycięstwo Ukrainy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. GłosPolaka mówi

    Nie tyle ile yd ustalił 447 Just =Trump podpisał , w 2018r. A.,uda w 2018r. na spotkaniu z Trumpem nie zapytał o nienależnych od Polski roszczeniach …….. zapytany w USA ..odpowiedział ….. strona amerykańska tego nie zaproponowała……………….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.