Dr Sykulski wyrzucony z pracy za udział w Polskim Ruchu Antywojennym. „Nie dam się zastraszyć” [WIDEO]

dr Leszek Sykulski/ fot. screen
13

Dr Leszek Sykulski, historyk, politolog, absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, autor publikacji dotyczących geopolityki, założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, a do niedawna wykładowca w Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim został wyrzucony z pracy na tej uczelni za udział w inicjatywie Polski Ruch Antywojenny, której jest współzałożycielem.

– Doktor Leszek Sykulski od 1 lutego nie świadczy pracy i nie pełni żadnych funkcji, cofnięta mu została także afiliacja naszej uczelni – poinformował w rozmowie z Radiem Ostrowiec dr Paweł Gotowiecki, rektor uczelni, której wykładowcą był Sykulski. – Żałuję, że doktor Leszek Sykulski, niewątpliwie uzdolniony dydaktyk, wysoko oceniany przez studentów postanowił de facto porzucić działalność naukowo-dydaktyczną na rzecz działalności, aktywności społeczno-politycznej, i to w takim wymiarze. Żałuję, że poglądy, które w tym momencie głosi dr Sykulski, środowisko, którym się otacza jest aż tak bardzo społecznie kontrowersyjne, natomiast tezy, które wygłasza są sprzeczne nie tylko z moimi osobistymi poglądami, wartościami, którym hołduje nasza uczelnia, bo angażujemy się w pomoc dla Ukrainy i Ukraińców, która jest przez Polski Ruch Antywojenny kwestionowana, ale także godzą w polską rację stanu – powiedział dr Gotowiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informację o zwolnieniu potwierdził dr Sykulski publikując w niedzielę (19.02.2023) wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że został wyrzucony z uczelni „pod wpływem hejtu”. Jednocześnie zastrzegł, że będzie „robił swoje”, a Polski Ruch Antywojenny „stanowi zagrożenie dla obecnego establiszmentu”.

W nagraniu opublikowanym na YouTube dr Sykulski poinformował, że 18 lutego 2023 roku został zwolniony z pracy, a jego zwolnienie było spowodowane ogromną presją wywieraną na władze uczelni. – Dziś każdy, kto wzywa do pokoju, każdy kto prowadzi kampanię antywojenną, może być oskarżony o… podżeganie do pokoju. Okazuje się, że „podżeganie do pokoju” staje się dziś czymś, co jest niemile widziane ze strony państwa. Jeszcze nie karane, jeśli chodzi o kodeks karny, ale już niewątpliwie służy jako podstawa represji. Ja takich represji doświadczam nieustannie od ponad dwóch tygodni. Są to już represje mocno zaawansowane, łącznie z utratą pracy – powiedział.

Dr Sykulski zapewnił, że nie da się zastraszyć i „nie pęka”. Zaapelował o włączanie się do działań Polskiego Ruchu Antywojennego i propagowanie tej idei. Zaapelował też o nagłaśnianie niedemokratycznych metod działania polskich władz i przypadków tłumienia wolności słowa oraz wolności akademickiej.

– Jeśli ktokolwiek ma dowody na moja niezgodną z prawem działalność, proszę aby złożył doniesienie na policję, do ABW lub do prokuratury. W przeciwnym razie każde działanie dyskredytacyjne w przestrzeni publicznej jest niczym innym jak działaniem klasyfikującym się jako przestępstwo z art. 212 kodeksu karnego, czyli przestępstwo zniesławienia – oświadczył dr Sykulski.

Źródło informacji i cytatów: radioostrowiec.pl, Twitter, YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nasza wojna, czy nie nasza?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Kosztowna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?!
  Grzegorz Rossoliński-Liebe : „BANDERA. FASZYZM. LUDOBÓJSTWO. KULT. Życie i działalność ukraińskiego nacjonalisty.” ŻYDOWSKI DUCH REWOLUCJI I JEGO WPŁYW NA HISTORIĘ ŚWIATA, opisany przez Michael’a E. Jones’a stał się podstawą do wykorzystania banderowskiej ideologii do działalności ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w wyniku trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. DOLAROWI jest przeciwstawiony ANTYDOLAR, bazujący na powiększających się zasobach chińskiego złota. Ten rodzaj wojny opisał Song Hongbing, jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać. W ramach tej konfrontacji dziś walczą ze sobą spadkobiercy wojennego komunizmu, czyli ŻYDOBOLSZEWIZMU z ŻYDOBANDERYZMEM, a Polska jest płatnikiem w tej wojennej konfrontacji?!
  ANTYAMERYKAŃSKOŚĆ chińska to problem Tajwanu, natomiast rosyjska to Ukrainy i co z tego wyniknie?!

 2. verizanus mówi

  Jeśli to prawda, że startował z list tzw. .Nowoczesnej i w sposób wystarczający nie wytłumaczył się z tego uczynku, to wiadomo, że to ustawka i najlepsze legendowanie przez pierwszorzędnych fachowców nic tu nie pomoże ;).

 3. Itotyle mówi

  Pisowska szczujnia zleciała się tu obsikiwać nogawki dzielnemu i niezłomnemu dr Sykulskiemu.

 4. Sig mówi

  Art. 82 Konstytucji RP : Obowiązkiem Obywatela Polskiego jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej i troska o Dobro Wspólne. Tj. Polski i Polaków.
  Czy nie dotyczy każdego , kto ma w dowodzie osobistym Obywatelstwo: Polskie, prawnika, polityka, nauczyciela akademickiego, kapłana i in??????????????
  Miejsce każdego jest w swojej własnej Ojczyźnie…. nie tułacze

 5. Maksio mówi

  Jedyna słuszna droga to droga zbrojeń Mariusza Błaszczaka. Ten sie nie pierdoli w tańcu, robi zakupy jak bogaty Niemiec. Kupuje na zapas, Niemca nic tak nie wkurwia jak kończące się zapasy. Jak mu się skończą zapasy i pieniądze to zrobi III wojnę światową 😄 I chuj. I jedyna słuszna narracja to wydawać w chuj na zbrojenia, idziemy na wojne, wujek Biden pomoże. I kto mówi o pokoju, ten wróg! Panie dr Sykulski, niech pan robi swoje! Alleluja. My tych matołów z PiS-u rozliczymy przy wyborach na jesień.

 6. verizanus mówi

  @ Sig Eskimosi działają inaczej i chyba nie najgorzej na tym wychodzą…;). Na korzyść narodu można działać także poza granicami, a państwach niepoważnych szkodzić narodowi także w granicach jego państwa.

 7. verizanus mówi

  Czemu ostre wulgaryzmy zaśmiecające j. polski są na portalu tolerowane? Tak jakby TVN niektórym role w sitcomach wyznaczał i oswajał z akceptacją dla knajackiego sposobu wyrażania się 😉

 8. dsa mówi

  …trzymaj się lechu – ktoś będzie musiał rozmawiać z ruskimi, jak tu dojdą, więc nie ma strachu w naszym fachu ehehhehehe

 9. Maksio mówi

  Verizanus: Jeśli ktoś, proszę Pana, nie pije i nie przeklina to znaczy, że niezbyt uważnie śledzi sytuację w kraju, proszę Pana. 🙂

 10. Shadow mówi

  @Verizanus- potrafię ładnie pisać i mówić, ale mimo wieku mocno dojrzałego, parszywe rzeczy nazywam po imieniu i nie owijam w bawełnę. To jest trudne i wymaga odwagi, bo często człowiek staje się niepopularny w środowisku. Sytuacja w naszym kraju jest krytyczna. Zmasowana propaganda,tak jak przy srovidzie, szaleje. Nawet kościółkowe mendy w swoich przekaziorach, mówią to samo, co mendia gównego ścieku. I mam pytanie, czy człowieku, oglądałeś wywiady, albo prelekcje p. Leszka Sykulskiego i znasz jego słowa i poglądy? To wyciąganie, z kim startował p. Sykulski do wyborów, to jest to samo, co wykrzykiwanie klasyki—” a u was biją murzynów”. Przeczytałam tłiterowe wypowiedzi tych ludzi i jestem przerażona, w jak debilnym narodzie przyszło mi żyć. Większość obrobiona propagandą na cacy. —-Dodam jeszcze, że ta wojna powinna się skończyć natychmiast. Tam niepotrzebnie giną ludzie, bo amerykańskie obsrańce po raz kolejny chcą pokazać wszystkim, kto rządzi na tym świecie i kto rozdaje karty . A poza tym pachną im ziemie upaińskie i złoża. Sprzedajni i skorumpowani upaińcy pozwolili im tworzyć tam na masową skalę diabelski przemysł. Nie cierpię upaińców bo trochę ich znam, ale nadal powtarzam, że nie powinni ginąć za obce interesy. Dosyć tej wojny.

 11. ssd mówi

  Według władz uczelni postawa antywojenna jest wroga Ukrainie. Ciekawe. Czy to oznacza, że to srodowisko uważa , że narodowi Ukraińskiemu można tylko pomóc dostarczając broń i przedłużając eksterminację tego narodu? Jeśli tak, to kto ma w tym interes? Kto ma ibnteres by promować wojenna narrację? I jaki ma cel w dłuzszej perspektywie? Ciągnie się za Polską i Polakami cień piatej kolumny. Wjechała na radzieckich czołgach i nadal jest w kolejnym pokoleniu pseudointelektualistów widoczna. Ta piata kolumna to kolejne pokolenie antypolaków spod ciemnej gwiazdy. A wiemy o jaka gwiazdkę tu chodzi.

 12. Jozef mówi

  Wojcech Olszanski mowil slowami Jego zamordowanej zony respiratorem,, Tylko NIE PEKAC, tylko nie PEKAC.. Wojciech Olszanski jest NIEWINNY odd 1 listopadda 2022 jest wieziony za slowa , dlaczego dr. Sykulski nie wstawi sie za Panem Olszanskim by zostal zwolniony z wiezinia??!!

 13. Dumny Polak mówi

  Zadbajmy teraz, aby Pan dr Sykulski wciaz mial z czego zyc i nie musial, z racji tej niegodnej decyzji tego zdrajcy, rektora Jego uczelni, przerwac swojej znakomitej dzialalnosci.
  Kochamy Pana, Panie doktorze Sykulski i strasznie jestesmy z Pana dumni!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.