Dr Leszek Sykulski ostrzega: „Mamy do czynienia z przygotowywaniem Polski do wejścia do wojny z Rosją i Białorusią” [WIDEO]

dr Leszek Sykulski/ fot. screen
16

W środę (12.10.2022) dr Leszek Sykulski, politolog i geopolityk, oświadczył w wywiadzie dla Kanału Politycznego, że nie ma żadnych wątpliwości, iż polski rząd szykuje Polskę do wejścia do wojny z Rosja i Białorusią. Sykulski zgodził się też z tezą postawioną przez dr Jacka Bartosiaka z think-tanku „Strategu and Future”, że Amerykanie będą naciskać na udział polskiego wojska w wojnie na Ukrainie.

Sykulski wskazał, że propaganda, którą bombardowani są Polacy, ma na celu przekonanie ich o słabości Rosji i o tym, że teraz jest dobry moment na pokonanie tego mocarstwa atomowego. – Nie ma tygodnia, żeby nie powtarzano, że Rosja nie ma sprzętu, że nie ma już czołgów, że nie ma już rakiet, że rosyjscy żołnierze nie mają ciepłych kurtek, nie mają kalesonów, nie mają skarpet, nie mają onuc itd. Cała litania zaklęć i myślenia życzeniowego, myślenia romantycznego. Natomiast ja dostrzegam ogromne niebezpieczeństwo w tego typu retoryce i lekceważeniu Rosji. Mianowicie, próbę przygotowywania polskiego społeczeństwa do udziału wojska polskiego w tej wojnie – powiedział.

Wsparcie - darowizny

Sykulski podkreślił, że Stany Zjednoczone zainwestowały gigantyczne kwoty w przemeblowanie globalnej sceny politycznej, a ingerencja USA na Ukrainie nie zaczęła się w 2022 roku, tylko w 2004 roku. I nie po to Amerykanie zaangażowali się w obecną wojnę, żeby odpuścić.

– Spolegliwy wobec Waszyngtonu rząd w Warszawie sumiennie realizuje politykę, jaką jest przygotowywanie informacyjne, psychologiczne i logistyczne państwa polskiego do wejścia do wojny z państwem związkowym Rosji i Białorusi – podkreśli Sykulski. – Stąd takie wypuszczanie balonów próbnych, jak choćby przez prezydenta Andrzeja Dudę, który w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” wspominał o tym, że rozmawiał z amerykańskim prezydentem o dyslokacji amerykańskiej taktycznej broni jądrowej na terytorium Polski. Stąd ta dystrybucja tabletek z jodkiem potasu przez struktury Państwowej Straży Pożarnej. Stąd ta cała inwentaryzacja schronów w Polsce. Ewidentnie mamy do czynienia z przygotowywaniem Polski do wejścia do wojny z państwem związkowym Rosji i Białorusi. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – powiedział.

Czy Polska jest przygotowana do wojny? Schrony wystarczą dla ok. 3% ludności, przy czym ponad 90% tych schronów nie zapewnia ochrony przed atakiem jądrowym. – Polska nie jest gotowa do żadnej pełnoskalowej wojny. Polska nie jest gotowa do żadnego większego konwencjonalnego konfliktu, chociażby takiego ograniczonego, ponieważ nie ma systemu ochrony cywilnej, a to oznacza, że mielibyśmy hekatombę wśród ludności cywilnej – ostrzega dr Sykulski. – Nie idźmy na te wojnę – apeluje.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Odpowiadam Rafałowi Ziemkiewiczowi, czyli wojna z Rosją do ostatniego Polaka

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michu. mówi

  Nie będzie żadnej wojny Polski z Rosją. Rosja nie radzi sobie z Ukrainą, a co dopiero z nami. Zresztą za nami murem stoi potęga USA. Należy jak najwięcej pomagać Ukrainie i tępić ruskich.

 2. anonim mówi

  Ja domniemana ruska onuca mowie ci Michu, ze to stanie murem USA za Polska jest tylko propaganda. Tu nie chodzi o nasz polski interes, tylko o koszerny.

 3. ROMAN mówi

  prędzej przeniosę się do Grodna by bronić tego miasta przed żydostwem…

 4. Mariusz mówi

  Chętnie pomógłbym ruskim wytępić banderowców i pejsatych

 5. Ewa-Maria mówi

  Michu oddaj im ostatnią koszulę i majtki. Ja nie zamierzam nawet grosza im dać. Wołyń pamiętam i wszystkie ich bestialstwa . Nawet nie przeprosili za to. Dla mnie nie są ‘ funta kłaków’ warci.

 6. Jozef mówi

  Michu. Mówi
  Ty bandero ukrainski, morderco Polakow… precz z POLSKI ~ Wolyn Pamietamy !!!!!
  Putin jeszcze nie zaczal wojny prawdziwej z banderowcami…. mordercami Polakow!!
  POLACY sa po stronie Putina i Rosji!

 7. George mówi

  Do ludzi jeszcze chyba nie dotarło, że zaprzaństwo spod znaku PiS z przybudówkami to grabarze państwa polskiego i polskiego narodu. Oni w imię realizacji własnych interesów są gotowi sprzedać się nawet diabłu i sprowadzić na nas hekatombę. Nie bez racji określa się ich jako grupę rekonstrukcyjną Sanacji. Warto też przypomnieć, że wśród celów politycznych tzw. obozu pomajowego i samego Piłsudskiego była likwidacja jednorodnego etnicznie państwa polskiego i zastąpienia go państwem wielonarodowym z Ukraińcami w roli “swoich”. Teraz przecież też się to postuluje. Czym skończyły rządy Sanacji wiemy. Czym skończą się rządy zaprzaństwa spod znaku PiS? Pewnie niczym lepszym, a może i gorszym.

 8. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy pogubiony). Rosja ma prawdziwą broń np ABC (atomową, biologiczną i chemiczną) i skuteczne środki jej przenoszenia. Na razie mimo prowokacji faszystów (WŁĄCZNIE Z GROŹBĄ ŻE UŻYJĄ JĄ PIERWSI) jej nie użyła. USA raczej nie będą mały skrupułów (a bo to pierwszy raz…) wystawić Polskę i jak zobaczą, że została między Odrą a Wisłą pustynia radioaktywna to poproszą o warunki pokoju i będzie przyjaźń jak między Stalinem a USA w 1943 r.

 9. Shadow mówi

  Michu jest zwykłą prowokatorską świnią. Robi to celowo bo mu za to płacą. Wybrali skrajnego głąba, który lubi dawać dupy za pieniądze byle jakim łajzom.—– Ja zbyt długo żyję na tym świecie i nie mam już siły , aby takie szmaty ( wielokrotnie to udowodnił) traktować honorowo. Jeśli pozostałych urażam, to nic na to nie poradzę. Dla mnie już dość jest ustępstw dla zdrajców i zbrodniarzy.

 10. anonim mówi

  Anglosaskie kanalie oraz ich nadzorycy syjonisci znowu chca pchnac Slowian do wojny tym razem po to, zeby tym z Palestyny zapewnic bezpieczne, zasobne nowe lokum. Nie licza sie z tym ze z tego pazernego dazenia moze znowu wybuchnac wieloskalowa wojna. Dla tych szowinistycznych demonow ofiary ludzkie sa bez znaczenia.

 11. Adam mówi

  Michasiu lecz się na nogi. Na leczenie pustej , odmóżdżonej głowy jest już niestety za późno.

 12. Michu. mówi

  O proszę jacy wspaniali komentatorzy, szczególnie Shadow typowy ruski cep. Shadow jedź na mobilizację do ruskich może się załapiesz i po tygodniu na front z towarzyszami. Szkoda mojego czasu na komentarze. Czytelnicy wprawo.pl niestety w większości są kalką ruskiej czy konsomolskiej prawdy. I jeszcze słowo, Shadow inkasujesz ruble, nie znaczy, że to dotyczy wszystkich. Może dostaniesz też ruski węgiel na zimę. Rozgrzejesz się do czerwoności: ) Nie chce mi się tłumaczyć 100 raz, że oczywiście jestem przeciwko banderyzmowi, ale jako człowiek sprawiedliwy wspieram ofiarę napaści, czyli Ukrainę, a nie agresora bandycką rosję.

 13. słuchajcie dr Leszka Sykulskiego mówi

  Ja mam apel do Polaków. Wywalcie te telewizory, skoro nie umiecie trzymać ich wyłączonymi! PIS jest wasalem USA. Dwaj młodzi politycy Mateusz i Andrzej zatopią Polskę i Polaków byle się “sojusznikom” przypodobać i “zapracować” na intratne stanowisko w gremiach zachodnich. USA walczy o panowanie nad globem, wprowadzeniem niewolnictwa i zbrodniczego systemu. Jątrzy w wielu punktach na świecie, wywołuje wojny i na tym zarabia. A depopulacja to ich kabalistyczny deser.

 14. Andrzej mówi

  Jako stara rezerwa . Jak wezmę broń to po to wygonić nierząd z Polski łącznie z całym Sejmem i Senatem. Wszyscy Won z Polski. Jeśli z Ruskimi nie ma mowy to nie Polski interes . Idę siedzieć i czekam..

 15. Adam mówi

  Polacy NIE pójdą na tę wojnę.Wielu żołnierzy odeszło bo chciano ich na siłę szprycować. Są świadomi, nie będą działać przeciwko własnemu Narodowi tym bardziej, że dowodzącym w sztabie ma być obcokrajowiec. Ci z usa chcą potraktować nasz Naród jak mięso armatnie dla swoich interesów. Trzymajmy się wiary w Boga i chrońmy tkankę Narodu Polskiego.

 16. W K mówi

  Najważniejsze, by wiedzieć, do kogo strzelać, gdy rozdadzą nam broń. Niepodległość Polski odzyskamy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.